در فعالیت های صافکاری به طور کل صافکار حرفه ای به کسی اطلاق می شود که خراش‌ها، فرورفتگی‌ها و حتی رنگ ریختگی‌های بدنه خودرو را به شکلی کاملا حرفه‌ای و مطابق با سایر قسمت‌های بدنه خودرو ترمیم نماید. یک صافکار حرفه‌ای کسی است که با استفاده از تجربه و مهارت خود، متدهای جدید صافکاری و بهره گیری از علم روز دنیا به وسیله دستگاه های نوین صافکاری، اقدام به صافکاری حرفه ای نماید. یکی از مهمترین هنرهای صافکار، انجام صافکاری بدون رنگ می‌باشد که با استفاده از این نوع صافکاری جلوی افت شدید قیمت اتومبیل را خواهد گرفت. یک صافکار حرفه‌ای مانع از ایجاد لکه و آثار ناشی از صافکاری مانند موج در بدنه خودرو می‌گردد.

رفع آسیب های وارده به شاسی خودرو جنبه دیگری از صافکاری است که انجام آن بر روی اتومبیل باعث افت شدید قیمت اتومبیل می گردد یکی از عمده ترین دلایل آن کاهش ایمنی اینگونه خودروها و افزایش استهلاک آنان می‌باشد. در شاسی کشی اتومبیل به دلیل حساسیت بالای اسکلت خودرو و برعهده داشتن وظیفه حفاظت از بدنه خودرو و سرنشینان لازم است که از صافکاران حرفه ای استفاده شود که شاسی کشی را در بهترین حالت ممکن انجام دهند تا ایمنی اتومبیل را تا حد زیادی برگردانند. به طور کل هرچه صافکاری که انتخاب می‌کنید حرفه‌ای‌تر باشد به همان میزان ضرر مالی وارده به شما در اثر تصادفات کمتر خواهد شد. پس در انتخاب صافکار خود بیشترین دقت را نمایید تا از ضررهای مالی و احیانا جانی در آینده در امان بمانید

 

بهترین صافکار بدون رنگ تهران

ویژگیهای صافکار و کارشناس رنگ بدنه خودرو

اولویت اول در کارش این است که روند ترمیم ماشین را بدون رنگ انجام دهد تا مالک متحمل هزینه های کمتری شود
صافکار بیشتر سعی در تعمیر قطعه نماید تا تعویض آن
ضخامت بتونه را در نواحی ترمیم شده نازک ایجاد کند تا در مقابل خورشید ترک نخورد.
قیمت انجام کارش معقول بوده و هزینه ها را در ابتدای کار توضیح دهد
کمترین زمان را صرف انجام کارش کند . نه لزوما کیفیت پایین باشد
جدا از اینکه بدنه ماشین چه کد رنگ دارد، اقدام به تولید رنگی را که دقیقا هم شکل سایر قطعات بدنه است، نماید. زیرا رنگ بدنه خودرو، در اثر تابش اشعه آفتاب تغییر می کند.

چه زمانی صافکار از خدمات نقاشی استفاده میکند؟

اولین و مهم‌ترین شرط صافکاری بی رنگ این است که رنگ قطعه آسیب دیده از بین نرفته باشد و در زمان اعمال فشار یا ضربه رنگ روی سطح بدنه باقی مانده باشد. معمولا اگر رنگ بدنه اتومبیل شما از نوع نرم باشد، با کوچک‌ترین ضربات نیز دچار رنگ‌پریدگی می‌شود و فقط در زمان اعمال فشار است که لایه‌های زیرین قادر هستند رنگ لایه کوتینگ را حفظ کنند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط مجموعه لوکاپرو، بیش از 90 درصد خودروهای موجود در کشور با رنگ‌های نرم پوشیده شدند و معمولا در برابر ضربات دچار رنگ‌پریدگی می‌شود. در بسیاری از موارد فشار وارد شده به قطعات بدنه اتومبیل به شکلی است که اتصال ملکولی بین لایه کوتینگ و لایه‌های زیرین دچار اختلال و شکستگی می‌شود و صافکار با کوچکترین ضربه به قسمت آسیب دیده، باعث می‌شود رنگ از روی لایه کوتینگ به پایین بریزد. از همین رو قبل از آنکه در مورد میزان توانایی و یا نوع ترمیم قطعه آسیب دیده قضاوت کنید، بهتر است ابتدا دستی رو بخش آسیب دیده بکشید و وضعیت رنگ قطعه را مورد بررسی قرار دهید.

 

بهترین صافکار بدون رنگ تهران

 

نقاشی و رنگ کوره ا ی

این رنگ نوعی پوشش صنعتی از مواد شیمیایی است، که پس از پاشیدن آن بر سطح قطعه یا بدنه خودرو توسط حرارت، سخت و یکپارچه می شود.
یا در واقع، عملیات خشک کردن پوشش هایی که از ترکیب چند ماده شیمیایی صنعتی ایجاد شده است را رنگ کوره ای می نامند که با یک سری عملیات بر روی سطح بدنه خود را انجام می شود. رنگ کوره ای، غالباً به صورت تک لایه ای پوشش داده می‌شود و کاربردهای متنوعی از جمله در صنایع اتومبیل سازی، صنایع فلزی، لوازم خانگی، کابینت سازی و … دارد.

قابلیت تمیزکاری آسان و راحتی دارند. رنگ های کوره ای در مقابل نفوذ گرد و غبار و لکه های ناشی از روغن و چربی مقاومت بالایی دارد و چنانچه سطوح فلزی رنگ شده، آلوده شوند، به راحتی با یک پارچه مرطوب تمیز می شود.
وسایل رنگ شده با رنگِ کوره ای سطوح یکنواخت و غیر متخلخل دارند و این ویژگی باعث می شود که سرعت در برابر نفوذ باکتری و ویروس ها و موجودات ذره بینی مقاوم باشد. نتیجه رنگ آمیزی با رنگ کوره ای، ظرافت بالا، زمان کوتاه برای خشک شدن و ایجاد یک سطح صاف و بی عیب و نقص خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *