پولیش یکی از راه هایی است که می تواند راه حل مناسبی برای ترمیم بدنه خودرو باشد ولی لازم است بدانید که پولیش خودرو معجزه نمی کند ولی می تواند رنگ های آسیب دیده را ترمیم کند، با این شرط که برای لایه برداری، ضخامت رنگ خودرو مناسب باشد. همچنین باید رنگی که زیر رنگ آسیب دیده وجود دارد، رنگ سالمی باشد. جدا از بحث اهمیت مسائل فنی خودرو که قطعا اولویت اول در مراقبت و نگهداری ماشین حسوب میشود، قطعا بدنه ماشین و تمیزی آن و رنگ خودرو هم از مهمترین مسائل است. پولیش زدن بدنه ماشین و رفع خط و خش های روی بدنه هم همواره از مسائل مهم و قابل توجه است و به همین دلیل در این مطلب قصد داریم تا پولیش زدن بدنه ماشین را به صورت خلاصه و مفید به شما ارائه دهیم.

در انجام پولیش کاری قبل از شروع هر کاری لازم است شما از انتخاب پولیش مناسب خودروتان مطمئن شوید. یک انتخاب نامناسب می‌تواند صدمه جدی را به بدنه خودرو تان وارد نماید به نحوی که عوارض آن برای مدتها باقی بماند. انتخاب پولیش مناسب نیاز به تجربه، تخصص و مهارت کافی دارد، در نتیجه حتما با یک پولیش کار و صافکار حرفه ای مشورت نمایید. پس از انتخاب پولیش مناسب پولیش به سراغ پولیش کاری بدنه خودرو می‌رویم که به دو شکل متفاوت انجام می‌گیرد. یکی پولیش کاری دستی و دیگری پولیش کاری با دستگاه است. توجه داشته باشید که پولیش کاری‌های جزیی را باید با دست انجام داد، اما پولیش کاری‌های بزرگ را با استفاده از دستگاه پولیش انجام داد. پس از پولیش کاری استفاده از واکس علاوه بر حفظ جلای بدنه اتومبیل باعث افزایش مقاومت آن در برابر آسیب‌های جدید خواهد گردید.

نحوه پولیش زدن ماشین با دستگاه

مرحله اول:

در اولین مرجله شما باید ماشین را بشورید یا به کارواش برده تا تمام سطح ماشین بدون هیچ گرد و غباری باشد. بعد از اطمینان از تمیزی ماشین آن را به محیطی سر بسته ببرید و به این نکته توجه داشته باشید که ماشین را بعداز شستشو خشک نکنید. قبل از شروع این کار باید تمام وسایل یا هر چیزی که اطراف ماشین هست را جمع کنید و خودرو را به دور از چیزهایی که نمی خواهید کثیف شوند قرار دهید.

مرحله دوم:

قبل از شروع این مرحله باید بگوییم که اگر دستگاه پولیش در دسترس داشتید این کار را میتوانید خودتان انجام دهید اما اگر این دستگاه را ندارید نیاز به خریداری آن نیست زیرا برای یکبار استفاده به صرفه نیست که دستگاه را با قیمت بالایی خریداری کنید. تنها لازم است بعد از آسیب دیدگی ماشین آن را به مرکز صافکاری نقاشی برده و انجام مراحل را دست آنها بسپارید.

 

مراحل پولیش زدن بدنه ماشین

مرحله سوم:

دستگاه پولیش را روشن کنید و سرعت آن را روی متوسط قرار دهید. سپس با پد در حال چرخش را به شکلی که با سطح بدنه خودرو موازی باشد مناطق مورد نظر را گسترش دهید. در این هنگام و در تمام سطح ، دستگاه را به صورت مداوم به عقب و جلو فشار دهید. در این زمان ناحیه مورد نظر گرم می شود و خش ها شروع به ناپدید شدن می کنند.

مرحله چهارم:

پد فوم را بردارید و با آب بشورید. این کار را در زمانی انجام دهید که پد به دلیل استفاده مداوم شروع به اشباع شدن کند. برای پولیش قسمت های پیچیده مانند آینه ها، گوشه ها و خطوط سپر از لبه های بیرونی پد استفاده کنید زیرا این قسمت پد اصطکاک بیشتر و سرعت بالاتری دارد.

 

مرحله پنجم:

در زمانی که پولیش خودرو و مراحل ان تا اینجا را انجام دادید یعنی کل بدنه خودرو را پولیش کردید، دوباره خودرو را با دقت شستشو دهید و پس از شستشو خودرو را کاملا خشک کنید.

 

مراحل پولیش زدن بدنه ماشین

مرحله ششم:

استفاده از یک لایه واکس بر روی بدنه و رنگ خودرو قطعا به عمل پولیش کمک خواهد کرد و خط و خش های کوچک باقیمانده را رفع می کند. برای این کار، یک ترکیب ۴۰ به ۶۰ از واکس خمیری با پولیش را بر روی یک پد آغشته کنید و با سرعت کم و ثابت به عقب و جلو فشار دهید و آن را بر روی بدنه گشترش دهید.

مرحله هفتم:

آخرین مرحله از آموزش پولیش بدنه خودرو به گونه است که پس از خشک شدن واکس، بدنه و در کل تمام مناطق را از واکس و پولیش پاک نمایید. در ضمن این کار را با یک پارچه از جنس پنبه و نرم انجام دهید. پس از این مراحل و گام ها، خودرو را به زیر تابش آفتاب ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *