تعویض قطعات بدنه ماشین در صافکاری یکی از خدماتی است که توسط متخصصین این کار تشخیص داده می شود و باید دقت خاصی به عمل آورد. متاسفانه تشخیص رنگ شدگی خودرو، با وجود صافکارها و نقاش‌های حرفه‌ای بدنه خودرو، امری سخت و کاملا تخصصی است. اما از راه‌هایی نه چندان سخت نیز می‌توان پی برد که آیا بدنه خودروی مورد نظر رنگ شدگی دارد یا خیر.

البته نباید از این مسئله غافل شد که خودروهای رنگ شده، حتما آسیب‌دیده و ناسالم نیست و رنگ‌ شدگی بدنه خودرو را نمی‌توان دلیلی بر تصادفی بودن یا بد بودن آن دانست. بلکه می‌توان یکی از دلایل رنگ شدن خودرو را سلیقه شخصی صاحب خودرو عنوان کرد. هستند برخی از مالکان خودرو که وسواس و دقت بسیاری در تمیز نگاه داشتن خودروی خود به‌خرج می‌دهند و با مشاهده کوچکترین خط و خش اقدام به رنگ شدن دوباره خودرو می‌کنند.

 

تعویض قطعات بدنه ماشین در صافکاری

 

تشخیص تعویض کاپوت ماشین

تشخیص تعویض کاپوت ماشین معمولا کار زیاد مشکلی نیست و با کمی دقت و کمک گرفتن از یک فرد متخصص میتوان به راحتی آن را تشخیص داد. کاپوت اتومبیل به عنوان یکی از قطعات بسیار آسیب پذیر بدنه خودرو شناخته می‌شود که باید در صافکاری آن دقت زیادی خرج شود. خط و خش‌های جزیی و بریدگی‌های کم عمق را یک صافکار حرفه ای می‌تواند به راحتی با استفاده از صافکاری بی رنگ و پولیش کاری ترمیم نماید.

 

قطعات قابل تعویض در بدنه خودرو

قطعات بدنه خودرو در هر مواقع که بصورت جدی آسیب ببیند قابل تعویض است و کمتر کسی است که بخواهد به دلیل یک مشکل جزئی قطعه ماشین خود را عوض کند به همین دلیل تعمیر این قطعات امر مهمی است که افراد بکار برده شده در این کار از تخصص و مهارت بالایی برخوردار هستند. این قطعات شامل: کاپوت، درب‌های خودرو، صندوق، کاب خودرو، سپر‌های خودرو و لولاهای اتصال که تعویض هریک از آنها از اهمیت متفاوتی در قیمت خودرو برخودار است. این قطعات با وجودی که در سواری اتومبیل تاثیری نمی‌گذارند اما با توجه به کیفیت رنگ آنها طبقه بندی می‌گردند.

روش صافکاری رکاب خودرو

رکاب یکی از قسمت های مهم خودرو است و به عنوان پله خودرو شناخته میشود. محل قرار گیری رکاب در قسمت زیرین اتاقک خودرو و پایین کابین است. رکاب اتومبیل ورود و خروج را برای سرنشینان آسان تر می‌کند. به خصوص در اتومبیل‌های شاسی بلند رکاب خودرو که به شکل پله ای مجزا خود را نمایش می‌دهد نقش مهمی در ورود و خروج سرنشینان دارد. رکاب خودرو در برخی از ماشین‌ها از جنس بدنه سپر مانند پلاستیک‌هایی با پایه فلزی یا پلاستیکهایی با پایه پلیمری یا همان فایبرگلس و در برخی دیگر از جنس استیل یا سایر فلزات محکم می‌باشد.

 

تعویض قطعات بدنه ماشین در صافکاری

یکی از سرویس‌های ارائه شده در صافکاری‌ قدیریان تعمیر رکاب خودرو می‌باشد که شامل صافکاری و ترمیم انواع آسیب رکاب می‌شود. رکاب خودرو به طور کل از جنس سپر خودرو ساخته می‌شود. ترمیم این دو بخش از اتومبیل تقریبا یکسان است. خدمات تعمیر سپر و تعمیر رکاب به شکل یکسانی در مجموعه‌ صافکاری قدیریان ارائه می‌گردد. یک صافکار با تشخیص نوع آسیب دیدگی اقدام به تعمیر رکاب خودرو می‌کند که می‌تواند شامل جوش پلاستیک یا رفع قرشدگی با استفاده از گرما یا اعمال فشار باشد.

تعویض رکاب خودرو

در اتومبیل‌های قدیمی ممکن است رکاب خودرو دچار پوسیدگی شدید شده باشد به نحوی که ترمیم آن ممکن نباشد در نتیجه صافکار چاره ای جز تعویض این قطعه نخواهد داشت. به طور کل تعویض رکاب خودرو تاثیر چندانی بر قیمت خودرو نمی‌گذارد اما اگر توانستید صافکار حرفه ای را بیابید که از پس ترمیم رکاب خودروتان بدون تعویض قطعه برآید تردید نکنید و آن را به صافکار حرفه ای تان بسپارید.

 

تاثیر تعویض قطعات بر عملکرد خودرو

توجه داشته باشید که قطعات تعویضی بیانگر میزان آسیب دیدگی خودرو می‌باشد. هر چه تعداد قطعات تعویضی بیشتر باشد به همان میزان آسیب وارده به خودرو جدی تر بوده است و به گونه ای که اگر خریدار اتومبیل مورد نظر باشید ممکن است در آینده با مشکلات جدی روبه رو گردید. وضعیت سلامت یک خودرو با تنها یک درب تعویضی به مراتب بسیار بهتر از یک خودرو با چند درب، کاپوت و سپر تعویضی می‌باشد. زیرا اینگونه تعویض‌ها نشانه آسیب به قطعات داخلی اتومبیل و شاسی کشی آن می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *