صافکاری حرفه ای یکی از خدماتی است که مراکز صافکاری نقاشی با توجه به تجهیزات و ابزارآلات لازم صافکاری قابل انجام است. امروزه اتومبیل به یکی از کلیدی‌ترین وسایل زندگی انسان تبدیل شده است. گسترش روز افزون استفاده از ماشین باعث افزایش تصادفات و متعاقب آن آسیب رسیدن به بدنه اتومبیل‌ها گردیده است. بدنه اتومبیل ساخته شده از چند لایه فلز است که با روکش‌هایی از رنگ پوشانده شده اند و شکل یکدستی به خود گرفته اند.

تصادفات کوچک و بزرگ یا سهل انگاری‌های عمدی یا سهوی ممکن است باعث آسیب رساندن به این لایه‌ها گردد. افزایش میزان تصادفات و آسیب رسیدن به خودروها سبب افزایش شغل‌های مرتبط با تعمیر مشکلات خودرو و بدنه آن گردیده است. یکی از شغل‌های مهم در زمینه بدنه خودرو، صافکاری و نقاشی اتومبیل است. شناخت هرچه بهتر این شغل می‌تواند دید بهتری از شرایطی که برای صافکاری اتومبلیتان نیاز است به دست آورید.

 

صافکاری حرفه ای

 

صافکاری چیست؟

صافکاری به مجموعه ای از فعالیت هایی گفته میشود که برای ترمیم و آسیب دیدگی بدنه خودرو قابل انجام است. این فعالیت ها ممکن است با توجه به آسیب های وارد شده بصورت گوناگونی انجام شود. با توجه به دامنه و وسعت آسیب وارده به بدنه اتومبیل ممکن است از چکش کاری ساده تا نقاشی بدنه ترمیم شده متغیر باشد. هر چه آسیب وارده به بدنه ماشین بیشتر و بزرگ‌تر باشد به همان میزان نوع صافکاری که باید بر روی بدنه اتومبیل انجام شود گسترده‌تر خواهد بود.

صافکاری شامل انجام صافکاری بی رنگ و صافکاری و نقاشی است که با توجه به نوع آسیب انجام می پذیرید. یک صافکار حرفه ای می تواند با استفاده از ابزار صافکاری بی رنگ، بدنه اتومبیل شما را در صورتی که بدنه اتومبیل دچار خراش های عمیق، پارگی و ریختگی رنگ نشده باشد، مانند روز اول به شما تحویل دهد و اینگونه بتوانید آسیب های وارد شده به ماشین را تا حدودی جبران کنید.

 

صافکار حرفه ای به چه کسی گفته میشود؟

در فعالیت های صافکاری به طور کل صافکار حرفه ای به کسی اطلاق می شود که خراش‌ها، فرورفتگی‌ها و حتی رنگ ریختگی‌های بدنه خودرو را به شکلی کاملا حرفه‌ای و مطابق با سایر قسمت‌های بدنه خودرو ترمیم نماید. یک صافکار حرفه‌ای کسی است که با استفاده از تجربه و مهارت خود، متدهای جدید صافکاری و بهره گیری از علم روز دنیا به وسیله دستگاه های نوین صافکاری اقدام به صافکاری نماید.

 

صافکاری نقاشی حرفه ای

صافکاری نقاشی امروزه یکی از خدمات موفق در حوزه خودرو شناخته شده است که با افزایش روز افزون تصادفات و گسترش تعداد ماشین ها به این خدمات بیشتر نیاز شده است. با توجه به قیمت روزافزون اتومبیل و روی آوردن مردم به خرید اتومبیل های دسته دوم، صافکاری حرفه ای بدنه خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است.

توجه به این نکته که هر لکه، فرو رفتگی، برآمدگی یا رنگ ریختگی بدنه خودرو می تواند قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد، صاحبان خودرو را بر آن داشته است برای جلوگیری از کاهش شدید قیمت اتومبیل خود، ماشین های تصادفی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند تا با انجام یک صافکاری بی نقص، بدنه خودرو مانند روز اول نمایش داده شود و اتومبیل با کاهش قیمت شدیدی مواجه نگردد.

 

صافکاری حرفه ای

 

در چه مواقع به صافکاری نقاشی ماشین نیاز است؟

وقتی خودروها از قسمت بدنه آسیب می‌بینند، رنگ‌رفتگی یا موج‌گرفتن بدنه خودرو بسیار مشخص است. برای از بین بردن این حالت و بازگشت به روز اول، باید از صافکار و نقاش خودرو کمک بخواهیم. هرچقدر این صافکار و نقاش حرفه‌ای‌تر باشند، اثرات تصادف یا رفتگی رنگ در خودرو کمتر دیده خواهد شد؛ اما به‌طورکلی در موقعیت‌های زیر به صافکاری و نقاشی خودرو احتیاج خواهیم داشت:

• برای ترمیم رنگ خودرو و پولیش بدنه
• برای صافکاری بدنه خودرو و گلگیر و …
• برای رفع فرورفتگی و تعمیر آسیب‌دیدگی‌های بدنه
• و به‌طورکلی برای برگرداندن بدنه خودرو به حالت اولیه

 

قیمت صافکاری ماشین

قیمت صافکاری ماشین با توجه به نوع خسارت وارد شده به خودرو قابل اندازه گیری است. قطعات مختلف بدنه ماشین با کارشناسی طراحان آن تولید می‌شود و معمولا در خودرو‌های سواری، قطعات بدنه با یک الی دو لایه ورق فلزی طراحی و تولید می‌شوند به همین دلیل یکی از دلایل تایین کننده قیمت صافکاری ماشین نوع قطعات تشکیل دهنده آن است.

ممکن است صدمات وارد شده به ماشین و نوع یا شدت ضربه‌های وارد شده به خودروها تفاوت دارد همین موضوع قیمت صافکاری را در حوادث مختلف متفاوت می‌کند. معمولا صافکار پس از بررسی بدنه خودرو شدت ضربه را در بازه کمتر از ۳۵ درصد و بیشتر از ۵۰ درصد مشخص می‌کند و طبق آن شاخصه شدت ضربه را تایین می‌کند و در قیمت گذاری صافکاری ماشین اثر می‌دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *