پولیش کاری اتومبیل مانند خدمات دیگر صافکاری استفاده میشود که برای برطرف کردن خط و خش روی بدنه خودرو قابل اندازه گیری است. پولیش بدنه یکی از راه هایی است که می تواند راه حل مناسبی برای ترمیم بدنه خودرو باشد ولی لازم است بدانید که پولیش خودرو معجزه نمی کند ولی می تواند رنگ های آسیب دیده را ترمیم کند، با این شرط که برای لایه برداری، ضخامت رنگ خودرو مناسب باشد. همچنین باید رنگی که زیر رنگ آسیب دیده وجود دارد، رنگ سالمی باشد. در پولیش پرداخت بسیار ظریف انجام شده و این عمل بر اثر مالش مواد پولیشی و غلطش، و اصطکاک دانه های موجود در آن انجام می‌شود.

وقتی می‌خواهید رنگ اتومبیل خود را براق و یا آن را ترمیم کنید، در واقع یک لایه بسیار نازک از سطح رنگ را از بین می برید و وقتی از یک پوشش فلز، برای براق کردن یک قطعه فلزی استفاده می کنید، باز هم یک لایه از آن فلز را حذف خواهید کرد که بعد از آن سطح کاملا تمیز و جدید در زیر لایه رویی نمایان می شود. با این که ضخامت لایه رویی رنگ کمتر خواهد شد، ولی آنقدر این تاثیر ناچیز و جزئی می باشد که در کیفیت کلی رنگ هیچ تاثیری ایجاد نمی‌کند.

پولیش کاری اتومبیل

پولیش نانو سرامیک بدنه خودرو

پولیش نانو بدنه خودرو برای محافظت از رنگ اتومبیل در مقابل آسیب ها و آلودگی های محیطی از جمله گرد و خاک ، باران های اسیدی و اثرات مضر نور خورشید، با ماندگاری طولانی مدت و مقاومت فوق العاده می باشد. پولیش نانو سرامیک علاوه بر محافظت از رنگ بدنه باعث ایجاد خاصیت آبگریزی و محافظت از رنگ در مقابل خط و خش های سطحی هم میشوند. پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو با ایجاد پوشش سرامیکی مقاوم بر روی سطح بدنه خودرو ، سطح بدنه ماشین را آبگریز نموده و باعث جلوگیری از جذب شدن گرد و خاک به سطح بدنه خودرو و ایجاد خاصیت شستشوی راحت و سریع بدنه ماشین می گردد. امروزه ماشین های خارجی برای محافظت از بدنه خودرو و رنگ ماشین از پولیش نانو سرامیک استفاده میکنن، این پوشش باعث شفافیت بیشتر رنگ خودرو و زیباتر شدن آن می شود، آلودگی بر روی آن نیز دیرتر اثر می گذارد.

خشگیری و ترمیم رنگ ماشین

خشگیری و ترمیم رنگ ماشین یکی از خدمات صافکاری است که مانند موارد دیگر نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد. خشگیری بدنه اتومبیل‌ها یکی از امور رایج در بسیاری از مراکز صافکاری و حتی کارواش‌ها است. به صورت معمول پوسته بدنه اتومبیل‌ها از سه لایه فلز تشکیل شده‌اند و اگر خط و خش روی بدنه خودرو فقط لایه اول را دچار آسیب کرده باشد، به این نوع خط و خش، خراش سطحی می‌گویند و اگر به خراش بوجود آمده به عمق لایه‌های دوم و سوم برسد، خراش عمیق است.

رفع هر کدام از انواع خراش‌های بدنه خودرو، راه و روش مخصوص خودش را دارد متاسفانه همین خط افتادگی بدنه خودرو تاثیر مستقیمی بر قیمت خودروهای دست دوم دارد و باعث کاهش قیمت واقعی آن می‌شود. جدای بحث کاهی قیمت خودرو، پس از مشاهده خط و خش بدنه خودرو هرچند کم و سطحی بهتر است برای خش گیری ماشین اقدام شود تا آسیب‌های بیشتری به رنگ خودرو وارد نشود.

پولیش کاری اتومبیل

سرامیک بدنه خودرو

سرامیک خودرو یکی از جدیدترین فناوری ها در حوزه خدمات خودرو میباشد که با بهره گیری از بافت خاص خود، مقاومت بدنه اتومبیل‌ها را در برابر عناصر مختلف تا حد چشم‌گیری افزایش می‌دهد. به شکلی می‌توان گفت پوشش‌های نانو سرامیک یک درجه از محلول واکس و پولیش خودرو‌ها بالاتر قرار دارند؛ آن‌ها باعث می‌شوند لکه، کدری و حتی خط و خش بر روی بدنه اتومبیل‌ها بوجود نیاید، در حالی که محلول واکس و پولیش نقش از بین بردن اینگونه عناصر را دارند. مواد نانو سرامیک در واقع پوششی بسیار مقاوم و محکم به شمار می‌رود که بدنه اتومبیل را می‌تواند در برابر عناصر خارجی مانند نور آفتاب، آب باران و یا حتی فضله پرندگان محافظت کند و از بوجود آمدن رنگ پریدگی، لکه و کدری بر روی رنگ‌دانه‌های بدنه خودرو جلوگیری کند. پوشش نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ، پوششی مانند شیشه است و به دلیل شفافیت آن ظاهر اتومبیل شما را تغییر نمی‌دهد؛ از طرفی پوشش‌های نانو سرامیک یا گلاس کوتینگ به شکلی قطر لایه پوششی رنگ خودرو شما را افزایش می‌دهد و به همین دلیل این پوشش‌ها قادر هستند که از رنگ بدنه خودرو شما در برابر خط و خش‌های سطحی جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *