ابزار جدید صافکاری ماشین جز تجهیزات تخصصی بحساب میشود و همانطور که میدانید خدمات صافکاری جز تخصصی ترین کارهای مربوط به ماشین است و برای این کار نیاز به متخصصین آموزش دیده و کار کرده میباشد. بزار صافکاری بر اساس نوع فرآیند برگزیده از سوی صافکار یا متخصصان این حوزه، متفاوت است؛ از همین رو نباید انتظار داشت که در تمام امور مربوط به ترمیم قطعات بدنه خودرو از ابزار صافکاری یکسان استفاده شود. البته تجربه و دانش صافکار نیز در انتخاب نوع ابزار صافکاری تاثیرگذار است؛ بسیاری از افراد فعال در حوزه صافکاری آشنایی لازم را با تمام ابزار صافکاری ندارند و همین موضوع سبب شده است که ابزار صافکاری مورد استفاده آن‌ها بسیار محدود باشد.

صافکاری با ابزار جدید

در گذشته صافکاری یکی از حرفه‌های پیچیده و سخت بود زیرا ابزار صافکاری مناسب در اختیار صافکاران نبود و آنها مجبور بودند تنها با تکیه بر مهارت خود با استفاده از ابزار ابتدایی مانند قالب تنه به صافکاری بپردازند. با پیشرفت صنایع خودرو سازی و تولید هرچه بیشتر اتومبیل و ورود آنها به بازار، لزوم پیشرفت و ظهور ابزار صافکاری جدید بیشتر احساس گردید در نتیجه شرکت‌های سازنده ابزار صافکاری، ابزارآلات جدیدی را برای عرصه صافکاری تولید نمودند که علاوه بر بالا بردن دقت و ظرافت کار باعث سرعت بخشیدن به کار صافکاری نیز می‌گردد.

صافکاری با ابزار سنتی

صافکاری سنتی دارای نقاط ضعف بسیاری بوده است و تنها صافکاران بسیار حرفه ای قادر هستند با استفاده از صافکاری سنتی و ابزار آن یک کار بی عیب و نقص را در صافکاری به شما تحویل دهند. صافکاری سنتی با استفاده از ابزار مشتی و قالب تنه در بسیاری از صافکاری‌های قدیمی تهران و شهرستان‌های ایران همچنان ادامه دارد که پاسخگوی ماشین‌های قدیمی می‌باشد و درباره نیاز ماشین‌های لوکس خارجی جوابگو نیستند.

 

صافکاری ماشین

با گسترش هرچه بیشتر استفاده انسان از اتومبیل به همان نسبت میزان تصادفات نیز افزایش می‌یابد. بدنه ماشین به عنوان لباس خودرو شناخته می‌شود که آن را در برابر آسیب‌های خارجی، ضربات، تغییرات دما و بارش‌های جوی محافظت می‌نماید. بدنه اتومبیل ها در صورت آسیب دیدن نیازمند متخصصین صافکاری برای تعمیر بدنه خودرو می‌باشد. آسیب‌های وارده به بدنه اتومبیل می‌تواند در نوع خود کوچک یا بزرگ باشد که با استفاده از روش‌های متفاوتی در صافکاری قابلیت ترمیم دارند. ابزار صافکاری یکی از مهمترین فاکتورهای یک صافکاری مناسب و عالی است. امروزه ابزار صافکاری با توجه به رشد صنعت خودرو سازی از تحول زیادی برخودار شده اند.

 

ابزار جدید صافکاری ماشین

جدیدترین ابزار صافکاری

• ابزار مکنده بدنه خودرو

ابزار مکنده خودرو برای صافکاری بدون رنگ کاربرد دارد که با استفاده از آن میتوان فرورفتگی های سطح بدنه خودرو را برون کشید. در پروسه صافکاری بدون رنگ، متخصصان این حوزه می‌توانند نیروی مکنده بدنه خودرو با استفاده از یک چسب سیلیکونی مخصوص در یک نقطه متمرکز کنند.

 

• ابزار میله های PDR

این ابزار جز مهم ترین ابزار صافکاری است که با استفاده از آن متخصصان میتوانند بدون بکار بردن چکش فرورفتگی های به وجود آمده بر روی ماشین را برطرف کنند. یله‌های PDR در صافکاری بدون رنگ استفاده می‌شود و کار با آن‌ها نیاز به تخصص و مهارت منحصر به فرد دارد. میله‌های PDR از جنس فولاد هستند و در پکیج‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود.

 

ابزار جدید صافکاری ماشین

 

• ابزار و تجهیزات عمومی

سندان، چکش، سوهان، قالب تنه‌ای و اهرم‌های دستی دیگر ابزار صافکاری بشمار می‌روند که نسبت به میله‌های PDR و مکنده بدنه خودرو سنتی‌تر و عمومی‌تر به حساب می‌آیند و جز اصلی ترین ابزار صافکاری کاربرد دارند.

ابزار صافکاری بیرنگ

ابزار صافکاری بیرنگ امروزه با توجه کاهش قیمت خودرو تصادفی بسیار اهمیت دارند. دارندگان خودرو دوست دارند تا بعد از حادثه تصادف، بدنه خودرو به صورت بیرنگ صافکاری شود. ابزار صافکاری بیرنگ امروزه پیشرفت زیادی کرده اند و دارای انواع گوناگونی میباشد. تگرگ کش های چسبی و مغناطیسی، میله های صافکاری و کیت های صافکاری چوبی نیز از جمله ابزار های جدید صافکاری بی رنگ هستند. هر کدام از این ابزارها به قسمت های مختلفی تقسیم میشوند که برای تعمیر قطعات خودرو قابل استفاده است. ابزار صافکاری بدون رنگ دارای نحوه کاربرد به خصوص خود هستند و صافکار باید تخصص لازم را داشته باشد تا بتواند بدن مشکل خاصی با این ابزارها کار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *