کارشناسی رنگ بدنه خودرو به بررسی کامل خودرو از نظر بدنه، فنی و آپشن به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن گفته می‌شود خیلی از افرادی که به دنبال خرید خودرو دست دوم و یا حتی صفر کیلومتر هستند برای اطمینان از سلامت خودرو مورد نظر خود نیازمند استفاده از کارشناسی تخصصی خودرو هستند، این حرفه با معاینه فنی خودرو متفاوت است چون در معاینه فنی ارزش واقعی خودرو تعیین نمی‌شود، اما کارشناسی خودرو ابتدا به صورت کاملا دقیق و ریز بینانه به بررسی نقاط مختلف خودرو می پردازد سپس با جمع بندی نهایی ارزش واقعی خودرو را مشخص می کند.

 

کارشناسی رنگ بدنه خودرو

 

کارشناس خودرو

کارشناس خودرو به شخصی گفته میشود گه بتواند به خوبی تمام ضربات وارد شده به بدنه ماشین را تشخیص دهد و همچنین وظایفی شامل: بررسی بدنه، موتور، گیربکس، جلوبندی، میزان کارکرد خودرو، آپشن‌ها، تست دیاگ و تست رانندگی دارد. چرا که کاربران و مشتریان معمولی از دانش، مهارت، تجربه و دقتی که برای تشخیص معایب خودرو لازم است برخوردار نیستند.

رنگ‌شدگی خودرو گاهی با چشم و بصورت تجربی و گاهی از طریق تست آهنربا و دستگاه تشخیص رنگ دیجیتالی قابل تشخیص است این ابزارها گران‌ قیمت هستند و تهیه آنها برای عموم مردم به صرفه نیست به همین دلیل بهتر است ریسک نکنید و از کارشناس حرفه‌ای بخواهید که این موارد را بررسی و ارزش واقعی خودرو را به شما اعلام کند.

 

انواع کارشناسی رنگ بدنه خودرو

1. کارشناسی خودرو جهت بررسی اصالت شاکله اصلی خودرو (سقف، ستونها و شاسی)
2. کارشناسی خودرو جهت بررسی رنگ قطعات بیرونی بدنه خودرو (گلگیرها، درب های جانبی، درب صندوق عقب و کاپوت)
3. کارشناسی خودرو جهت بررسی قطعات تعویضی بدنه خودرو

 

نکات قابل توجه برای کارشناسی رنگ بدنه خودرو

شما باید حتما به این نکته توجه داشته باشید، افرادی که کار کارشناسی رنگ خودرو انجام میدهند از مهارت و توانایی بالایی برخوردار هستند و می توانند به راحتی خودرو شما را کارشناسی کنند. بنابراین بهتر است قبل از خرید خودرو دست دوم در مورد کارشناسی رنگ خودرو توجه زیادی شود. بهتر است این نکات را در مورد کارشناسی رنگ خودرو به یاد داشته باشید :

 

کارشناسی رنگ بدنه خودرو

1) سقف خودرو

اولین موردی که کارشناس خودرو باید به آن توجه داشته باشد رنگ شدن قسمت های بدنه خودرو می باشد. سقف خودرو در ابتدا توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد تا رنگ شدن آن مشخص شود.

2) ستون و شاسی خودرو

یکی دیگر از قسمت هایی که در کارشناسی رنگ خودرو توجه زیادی به آن می شود ستون و شاسی خودرو می باشد. زمانی که خودرو تصادف می کند به این قسمت ها آسیب های زیادی وارد می شود. کارشناس می تواند با بررسی این قسمت ها میزان رنگ شدن خودرو را تشخیص دهد.

3) گلگیر خودرو

یکی از قسمت هایی که حتما باید بررسی و آنالیز شود گلگیر خودرو می باشد. این قسمت نیز در تصادفات ممکن است آسیب ببیند و رنگ شود. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد کارشناسی رنگ خودرو به یاد داشته باشید توجه به قطعات بیرونی بدنه خودرو می باشد.

4) درهای خودرو

بدون شک اولین قسمت خودرو که در کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می گیرد درهای خودرو می باشد. بیشترین قسمت خودرو که مورد آسیب قرار می گیرد درهای خودرو می باشد و این قسمت بیشتر از بقیه ها قسمت ها رنگ می شود.

5) کاپوت و صندوق عقب خودرو

یکی دیگر از قسمت هایی که در کارشناسی رنگ خودرو به آن توجه می شود کاپوت و صندوق عقب خودرو می باشد. شاید یک فرد عادی به راحتی نتواند رنگ شدن این قسمت ها را تشخیص دهد ولی کارشناس خودرو به راحتی این موضوع را متوجه می شود.

6) سپر خودرو

سپر خودرو نیز یکی از قسمت هایی می باشد که در تصادفات بسیار آسیب می بیند و معمولا همیشه رنگ می شود. کارشناس خودرو معمولا به این قسمت های خودرو توجه بیشتری می کند.

7) خط و زدگی روی بدنه خودرو

یکی از نکاتی که حتما باید به آن توجه داشته باشید زدگی های کوچک بر روی بدنه خودرو می باشد. معمولا صافکارها با مهارت بالایی این قسمت ها را رنگ می کنند تا شما متوجه نشوید. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید از کارشناسی خودرو بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *