صافکاری امروزه یکی از مهم ترین و موفق ترین حرفه ها در زمینه خدمات خودرو محسوب میشود که با گسترش تعداد ماشین ها در سراسر کشورها و جاده ها بسیار نیاز به صافکاری است. با توجه به قیمت روزافزون اتومبیل و روی آوردن مردم به خرید اتومبیل های دسته دوم، صافکاری حرفه ای بدنه خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه به این نکته که هر لکه، فرو رفتگی، برآمدگی یا رنگ ریختگی بدنه خودرو می تواند قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد، صاحبان خودرو را بر آن داشته است برای جلوگیری از افت شدید قیمت اتومبیل خود، ماشین های تصادفی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند تا با انجام یک صافکاری بی نقص، بدنه خودرو مانند روز اول نمایش داده شود و اتومبیل با کاهش قیمت شدیدی مواجه نگردد.

 

صافکاری حرفه ای بدون رنگ

 

صافکار حرفه ای به چه کسی گفته میشود؟

در زمینه صافکاری، صافکار به کسی گفته میشود که بتواند خراش، فرورفتگی و رنگ ریختگی بدنه خودرو را بطوری تعمیر کند که کاملا حرفه ای باشد و شکل یا ظاهر ماشین تغیری پیدا نکد. یک صافکار حرفه‌ای کسی است که با استفاده از تجربه و مهارت خود، متدهای جدید صافکاری و بهره گیری از علم روز دنیا به وسیله دستگاه های نوین صافکاری اقدام به صافکاری نماید. یکی از مهمترین هنرهای صافکار، انجام صافکاری بدون رنگ می‌باشد که با استفاده از این نوع صافکاری جلوی افت شدید قیمت اتومبیل را خواهد گرفت. یک صافکار حرفه‌ای مانع از ایجاد لکه و آثار ناشی از صافکاری مانند موج در بدنه خودرو می‌گردد.

ساشی یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که باتوجه به مقدار ضربه وارد شده باید تعمیر شود. رفع آسیب های وارده به شاسی خودرو جنبه دیگری از صافکاری است که انجام آن بر روی اتومبیل باعث افت شدید قیمت اتومبیل می گردد یکی از عمده ترین دلایل آن کاهش ایمنی اینگونه خودروها و افزایش استهلاک آنان می‌باشد. در شاسی کشی اتومبیل به دلیل حساسیت بالای اسکلت خودرو و برعهده داشتن وظیفه حفاظت از بدنه خودرو و سرنشینان لازم است که از صافکاران حرفه ای استفاده شود که شاسی کشی را در بهترین حالت ممکن انجام دهند تا ایمنی اتومبیل را تا حد زیادی برگردانند. به طور کل هرچه صافکاری که انتخاب می‌کنید حرفه‌ای‌تر باشد به همان میزان ضرر مالی وارده به شما در اثر تصادفات کمتر خواهد شد.

 

صافکاری حرفه ای بدون رنگ

 

مراحل صافکاری حرفه ای بدون رنگ

• در اولین مرحله قبل از اینکه صافکار بخواهد مراحل صافکاری بدون رنگ را شروع کند باید قطعات اضافی مانند گلگیر و سپر را جدا کند تا آسیبی به این قسمت ها وارد نشود.
• پس از اینکه قطعات اضافی از روی خودرو کنار گذاشته شدند نوبت به استفاده از سمباده و آب برای تمیزکردن سطح داخلی بخشی است که دچار آسیب‌دیدگی شده است. زیرا اگر سطح داخلی به طول کامل تمیز و صیقلی نباشد ضربه‌هایی که شخص صافکار برای رفع فرورفتگی‌ها به خودرو وارد می‌کند به صورت دقیق به نقطه آسیب‌دیده وارد نخواهد شد و آن قسمت به شکل صحیح فرم پیدا نخواهد کرد.
• پس از تمیزکردن و صیقل دادن بخش آسیب‌دیده از خودرو نوبت به افزایش خاصیت چکش‌خواری آن است. درواقع در این مرحله با استفاده از شعله مستقیم در پشت قسمت آسیب‌دیده، خاصیت چکش‌خواری آن را افزایش می‌دهند
• اکنون زمان واردکردن ضربات چکش رسیده است به گونه‌ای که صافکار با استفاده از چکش و ابزارهای مخصوص دیگری مانند مشتی‌ها ضربات لازم را به بخش آسیب‌دیده وارد می‌کند
• پس از اینکه مرحله موج‌گیری به صورت کامل انجام شد تمامی قطعاتی که از روی خودرو جدا شده بودند در سر جای خود قرار داده می‌شوند. البته صافکارهای حرفه‌ای، صافکاری خود را به این مرحله ختم نمی‌کنند چراکه پس از قراردادن تمامی قطعات در سر جای خود از قلم‌گیری در برخی نقاط استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *