صافکاری امروزه یکی از مهم ترین و موفق ترین حرفه ها در زمینه خدمات خودرو محسوب میشود که با گسترش تعداد ماشین ها در سراسر کشورها و جاده ها بسیار نیاز به صافکاری است. با توجه به قیمت روزافزون اتومبیل و روی آوردن مردم به خرید اتومبیل های دسته دوم، صافکاری حرفه ای بدنه خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه به این نکته که هر لکه، فرو رفتگی، برآمدگی یا رنگ ریختگی بدنه خودرو می تواند قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد، صاحبان خودرو را بر آن داشته است برای جلوگیری از افت شدید قیمت اتومبیل خود، ماشین های تصادفی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند تا با انجام یک صافکاری بی نقص، بدنه خودرو مانند روز اول نمایش داده شود و اتومبیل با کاهش قیمت شدیدی مواجه نگردد.

صافکاری حرفه ای بدون رنگ

امروزه، خوردو به یکی از مهمترین ابزاری تبدیل شده است که انسان ها برای تجربه زندگی بی دغدغه به آن نیاز دارند. با این وجود، تمامی افراد باید به نگهداری از خودرو اهمیت بدهند و تلاش کنند با استفاده از روش های مدرن مشکلاتی را که در خودرو به وجود می آید رفع کنند. بدنه خودرو ممکن است در اثر تصادفات مختلف دچار فرو رفتگی های مختلفی شود. همچنین، عوامل محیطی از جمله بارش تگرک می توانند به خودرو آسیب وارد کنند. صافکاری روشی است که برای رفع فرورفتگی های به وجود آمده در بدنه خودرو به کار برده می شود و صافکاری بدون رنگ یکی از روش هایی است که در صورت عدم ریزش رنگ مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد صافکاری بدون رنگ در اختیار شما قرار می دهیم.

صافکاری بدون رنگ خودرو

وقتی برای رفع فرو رفتگی های خودرو به تعمیرگاه مراجعه می کنید، صافکار در اولین مرحله شدت آسیب وارده به بدنه خودرو را مورد بررسی قرار می دهد. به طور کلی، شدت آسیب وارده به بدنه خودرو به عنوان راهنمایی برای انتخاب بهترین روش صافکاری به کار می رود. ریزش رنگ نشان می دهد که صافکار باید بعد از انجام صافکاری رنگ خودرو را نیز درست کند. در این صورت صافکاری با رنگ برای خودرو به کار برده می شود. ابتدا با استفاده از روش های مناسب بدنه خودرو صاف می گردد و پس از آن بدنه خودرو بتونه کاری می شود تا سطحی یک دست به وجود بیاید. بتونه کاری در این مرحله نیز می تواند سنگین و یا سبک باشد. در آخرین مرحله خودرو رنگ می شود و سپس به صاحب اتومبیل تحویل داده می شود. اما در صافکاری بدون رنگ تنها بدنه خودرو صاف می شود و پس از آن به صاحب خودرو تحویل داده می شود. به طور کلی، اگر شدت آسیب وارده به خودرو بسیار کم باشد، صافکاری بدون رنگ انجام می شود.

انواع صافکاری بدون رنگ

امروزه، روش های متعددی برای صافکاری بدون نیاز به رنگ کاری وجود دارند و صافکاران با توجه به میزان آسیب وارده به بدنه خوردو و قسمتی از خودرو که آسیب دیده است یکی از این روش ها را به کار می برند. روش های صافکاری بدون نیاز به رنگ کاری به شرح زیر هستند:
• ابزارهای چسبی تگرگ کش
• دستگاه مکنده
• دستگاه هات باکس
• دستگاه بادگیر بی رنگ
ابزارهای چسبی تگرگ کش
ابزارهای چسبی تگرگ کش از پرکاربردترین ابزارهای صافکاری بدون رنگ مدرن به شمار می روند. در این روش سری های پلاستیکی با چسب حرارتی به بدنه خودرو متصل می شوند و پولر یا کشنده فرو رفتگی به وجود آمده در بدنه خودرو به بیرون کشیده می شود. ابزارهایی که در این روش به کار برده می شوند به شرح زیر هستند:
• ضربه زن ( که شامل پولر و چکش کشویی است)
• گیره دستی ( که شامل پولر و کشنده است)
• سری های پلاستیکی
• گان مخصوص چسب حرارتی
• چسب حرارتی

صافکاری بدون رنگ

دستگاه مکنده

دستگاه مکنده صافکاری یکی از ابزارهای بسیار ویژه است که در روش صافکاری بدون رنگ به کار برده می شود. در این شرایط، دستگاه بر روی قسمت های فرو رفته بدنه خودرو قرار می گیرد و قدرت بسیار زیادی را اعمال می کند تا قسمت های فرو رفته صاف شوند. به این موضوع توجه داشته باشید یکی فرد متخصص باید این کار را انجام دهد. زیرا اگر فشار زیاد به قسمت های فرو رفته وارد شود، ممکن است بدنه خودرو آسیب ببیند و همین امر مشکلات زیادی را به وجود می آورد.

دستگاه هات باکس

دستگاه هات باکس، همانند دستگاه مکنده که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از ابزارهای ویژه برای صافکاری بدون رنگ است. قدرت این دستگاه به حدی زیاد است که می تواند تمامی فرو رفتگی ها و قر شدگی ها را به خوبی از بین ببرد. این دستگاه با ایجاد میدان مغناطیسی قوی بر روی بدنه خودرو عمل می کند. وقتی میدان مغناطیسی ایجاد می شود، فلز منعطف می گردد و همین امر سبب می شود که به قسمت بیرونی کشیده شود. در نتیجه، بدنه خودرو صاف و یکدست می شود و این امر اهمیت بسیار مهمی در صافکاری بدنه خودرو دارد.

دستگاه بادگیری بدون رنگ

دستگاه بادیگری بدون رنگ ( همانند ابزارهایی که در بالا به آنها اشاره کردیم) دستگاهی است که می تواند قر شدگی های سطح بدنه خودرو را از بین ببرد. این دستگاه قدرت بسیار بالایی در رفع فرو رفتگی های سطح خودرو دارد و در عین حال از ریزش رنگ جلوگیری به عمل می آورد. از این دستگاه می توان برای صافکاری بدون رنگ تمامی قسمت های خودرو استفاده نمود. اما همانند مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم، فردی که می خواهد از دستگاه بادگیری استفاده نماید باید دانش کافی برای استفاده از این دستگاه را داشته باشد تا به بدنه خودرو آسیب وارد نکند.

پولیش نانو از خدمات مهم صافکاری قدیریان 

صافکاری pdr

صافکاری pdr چیست

یکی از روش های مدرنی که برای صافکاری خودرو به کار برده می شود روش پی دی آر است. این نوع صافکاری به عنوان صافکاری پی دی ار در میان عموم شناخته شده است. وقتی شدت آسیب به بدنه خودرو بسیار کم است و بدون نیاز به اعمال ضربات شدید می توان فرو رفتگی ها را از بین برد از روش پی دی آر استفاده می شود. اما اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که صافکاری pdr چیست! در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

میله پی دی آر

صافکاری پی دی آر با استفاده از ابزاری به نام میله پی دی آر انجام می شود. این میله استحکام بسیار زیادی دارد و جنس آن از آلیاژهای متفاوتی است. اما بهتر است بدانید آلیاژی که در ساخت میله پی دی آر به کار برده می شود باید بسیار مستحکم باشد، در غیر اینصورت نمی تواند شدت ضربات را تحمل کند و همین امر سبب می شود این میله به زودی مستهلک گردد. میله پی دی آر می تواند ناهمواری های خودرو را که در بخش های زیرین آن اتفاق افتاده اند از بین ببرد و مانع از بروز موج بر روی بدنه خودرو شود.

انواع میله پی دی آر

همانطور که تا بدینجا متوجه شده اید میله پی دی آر ابزار صافکاری پی دی آر است که به اشکال مختلف در بازار موجود است. انواع میله پی دی آر به شرح زیرند:
• میله چرخشی: این میله برای صافکاری بدون رنگ در قسمت هایی که از خودرو به کار برده می شود که امکان چرخش میله وجود دارد.

• میله اهرمی

این میله برای صافکاری در قسمت هایی از خودرو به کار برده می شود که امکان جداسازی قطعه از خودرو وجود دارد.

• میله دم ماهی

این میله برای صافکاری در قسمت هایی از خودرو به کار برده می شود که برای انجام مراحل صافکاری فضای بسیار کمی وجود دارد. میله های پی دی آر بسیار متنوع هستند و سبب می شوند تا صافکار قدرت بسیار بالایی در صافکاری بدون رنگ در تمامی آسیب های وارده به خودرو داشته باشد. به این موضوع توجه داشته باشید، تنها یک صافکار آموزش دیده می تواند از میله های پی دی آر استفاده نماید. به همین دلیل توصیه می شود برای صافکاری تنها به مراکز معتبر مراجعه نمایید و هرگز به افراد غیر متخصص در این زمینه اعتماد نداشته باشید.

صافکاری pdr در تهران

شما با یک جستجو ساده در اینترنت می توانید لیست مراکزی را که صافکاری پی دی آر انجام می دهند پیدا کنید. اما قبل از آنکه به این مراکز مراجعه نمایید بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:
• در اولین مرحله، باید از اعتبار کسب و کار مطمئن شوید. برای این کار باید مجوزهای کاری آن مرکز را بررسی نمایید.
• در قدم های بعدی، بهترین روش برای سنجش اعتبار کسب و کار، پرس و جو از کسانی است که از این مراکز خدمات دریافت کرده اند. این امر به شما نشان می دهد که آیا می توانید با خیال راحت به آن مرکز مراجعه کنید یا خیر.

مراحل صافکاری بدون رنگ

اکنون متوجه شده اید که روش های متعددی برای صافکاری بدون رنگ وجود دارند. هر یک از این روش ها با متد خاصی اجرا می شوند و می توانند به زیبایی و صافی بدنه خودرو کمک نمایند. تنها یک صافکار حرفه ای می تواند در مورد انتخاب بهترین روش تصمیم گیری نماید. مراحل انجام صافکاری بدون رنگ ( در حالت کلی) به شرح زیر هستند:
• ابتدا صافکار بدنه خودرو را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد.
• پس از آنکه میزان قر شدگی های بدنه خودرو مشخص شدند، صافکار روش مناسب را انتخاب می نماید.
• پس از آنکه روش مناسب انتخاب شد، دستگاه های مورد نیاز در قسمت های مختلف خودرو به کار برده می شوند تا فرو رفتگی های خودرو از بین روند.
بهتر است بدانید وقتی صافکاری بدون رنگ انجام می شود، صافکار باید تا جایی که می تواند محیط را باز کند تا قدرت عمل زیادی داشته باشد. همچنین، در صورتی که این امر امکان پذیر باشد، صافکار بدنه خودرو را جدا می کند ( به طور مثال، کاپوت را از خودرو جدا می کند). این امر سبب می شود تا صافکار به خوبی بتواند بر کار خود تمرکز داشته باشد و کارش را با دقت بسیار زیاد پیش ببرد.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری بدون رنگ

صافکاری بدون رنگ در محل

امروزه، خدمات متعددی برای صافکاری بدون رنگ و صافکاری دوبل بدون رنگ وجود دارند و بسیاری از کسب و کارها برای انجام صافکاری به محل می آیند. این کار نقش بسیار مهمی در صرفه جویی در زمان و هزینه دارد. اگر به دنبال کسب و کارهایی هستید که خدمات صافکاری در محل را ارائه می دهند، می توانید در اینترنت به جستجو بپردازید و پس از آنکه در مورد اعتبار کسب و کار اطمینان حاصل پیدا کنید، خدمات مورد نیاز خود را از آنها دریافت نمایید.

آیا صافکاری بدون رنگ از قیمت خودرو می کاهد؟

یکی از سوالات پرتکراری که در مورد صافکاری پرسیده می شود در این زمینه است که آیا صافکاری باعث کاهش هزینه ها می شود! بهتر است بدانید اگر صافکاری بدون رنگ کاری انجام شود و شدت صدمات وارده به خودرو بسیار زیاد نباشد، صافکاری ممکن است باعث کاهش قیمت خودرو نشود. با این وجود، اگر به اطلاعات کامل در این زمینه نیاز دارید، می توایند با یک فرد حرفه ای مشورت نمایید.

صافکار حرفه ای به چه کسی گفته میشود؟

در زمینه صافکاری pdr ، صافکار به کسی گفته میشود که بتواند خراش، فرورفتگی و رنگ ریختگی بدنه خودرو را بطوری تعمیر کند که کاملا حرفه ای باشد و شکل یا ظاهر ماشین تغیری پیدا نکد. یک صافکار حرفه‌ای کسی است که با استفاده از تجربه و مهارت خود، متدهای جدید صافکاری و بهره گیری از علم روز دنیا به وسیله دستگاه های نوین صافکاری اقدام به صافکاری نماید. یکی از مهمترین هنرهای صافکار، انجام صافکاری بدون رنگ می‌باشد که با استفاده از این نوع صافکاری جلوی افت شدید قیمت اتومبیل را خواهد گرفت. یک صافکار حرفه‌ای مانع از ایجاد لکه و آثار ناشی از صافکاری مانند موج در بدنه خودرو می‌گردد.

ساشی یکی از مهم ترین اجزای خودرو است که باتوجه به مقدار ضربه وارد شده باید تعمیر شود. رفع آسیب های وارده به شاسی خودرو جنبه دیگری از صافکاری است که انجام آن بر روی اتومبیل باعث افت شدید قیمت اتومبیل می گردد یکی از عمده ترین دلایل آن کاهش ایمنی اینگونه خودروها و افزایش استهلاک آنان می‌باشد. در شاسی کشی اتومبیل به دلیل حساسیت بالای اسکلت خودرو و برعهده داشتن وظیفه حفاظت از بدنه خودرو و سرنشینان لازم است که از صافکاران حرفه ای استفاده شود که شاسی کشی را در بهترین حالت ممکن انجام دهند تا ایمنی اتومبیل را تا حد زیادی برگردانند. به طور کل هرچه صافکاری که انتخاب می‌کنید حرفه‌ای‌تر باشد به همان میزان ضرر مالی وارده به شما در اثر تصادفات کمتر خواهد شد.

صافکاری حرفه ای بدون رنگ

مراحل صافکاری حرفه ای بدون رنگ

• در اولین مرحله قبل از اینکه صافکار بخواهد مراحل صافکاری بدون رنگ را شروع کند باید قطعات اضافی مانند گلگیر و سپر را جدا کند تا آسیبی به این قسمت ها وارد نشود.
• پس از اینکه قطعات اضافی از روی خودرو کنار گذاشته شدند نوبت به استفاده از سمباده و آب برای تمیزکردن سطح داخلی بخشی است که دچار آسیب‌دیدگی شده است. زیرا اگر سطح داخلی به طول کامل تمیز و صیقلی نباشد ضربه‌هایی که شخص صافکار برای رفع فرورفتگی‌ها به خودرو وارد می‌کند به صورت دقیق به نقطه آسیب‌دیده وارد نخواهد شد و آن قسمت به شکل صحیح فرم پیدا نخواهد کرد.
• پس از تمیزکردن و صیقل دادن بخش آسیب‌دیده از خودرو نوبت به افزایش خاصیت چکش‌خواری آن است. درواقع در این مرحله با استفاده از شعله مستقیم در پشت قسمت آسیب‌دیده، خاصیت چکش‌خواری آن را افزایش می‌دهند
• اکنون زمان واردکردن ضربات چکش رسیده است به گونه‌ای که صافکار با استفاده از چکش و ابزارهای مخصوص دیگری مانند مشتی‌ها ضربات لازم را به بخش آسیب‌دیده وارد می‌کند
• پس از اینکه مرحله موج‌گیری به صورت کامل انجام شد تمامی قطعاتی که از روی خودرو جدا شده بودند در سر جای خود قرار داده می‌شوند. البته صافکارهای حرفه‌ای، صافکاری خود را به این مرحله ختم نمی‌کنند چراکه پس از قراردادن تمامی قطعات در سر جای خود از قلم‌گیری در برخی نقاط استفاده می‌کنند.

تفاوت اصلی این دو روش با یکدیگر به میزان ضربات وارد شده به خودرو است که مشخص میکند باید از کدام روش برای تعمیر ماشین استفاده کرد. در تصادفات رانندگی بسته به میزان خسارت وارده، صاحب خودرو تصمیم می‌گیرد تا قطعه آسیب‌دیده بدنه را به صورت کامل تعویض و یا با استفاده از مهارت صافکار ترمیم‌کند. در صورت تعویض قطعه با نمونه خام و یا رنگ‌خورده، فرآیند صافکاری با سرعت بیشتر و البته ریسک بالاتر افت قیمت به انتها می‌رسد.

اثر ضربه یک برخورد مستقیما رنگ بدنه خودرو را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد. اگر میزان ضربه وارده در حدی باشد که رنگ بدنه خودرو ریخته‌نشده و یا ناحیه ضرب‌دیده به شکل پیچیده‌ای دفرمه نشده و آسیب ندید‌ه‌باشد، می‌توان آن بخش از بدنه را با استفاده از مهارت و تجربه صافکار به حالت اولیه خود بدون تغییر در وضعیت رنگ خودرو برگرداند. به این حالت اصطلاحا صافکاری بی‌رنگ بدنه گفته می‌شود.

بی‌رنگ ترمیم‌ نمودن بدنه یک خودرو خوشحال‌کننده‌ترین حالت برای صاحب آن به شمار می‌آید و بسیاری از افراد بعد از یک تصادف در صدد هستند که تا جای ممکن، نقاط آسیب‌دیده بدون رنگ‌آمیزی بدنه ترمیم‌شوند. اما در پاره‌ای از موارد، شدت ضربه وارده به حدی‌است که باعث تضعیف رنگ بدنه می‌شود. این تضعیف لایه‌های رنگ یا به صورت خراش و ریختن تکه تکه رنگ در همان ابتدای حادثه ظاهرشده و یا در طی فرآیند صافکاری بدون رنگ بدنه به صورت اجتناب‌ناپذیری خود را نشان‌ می‌هد. در این موارد بعد از اتمام فرآیند صافکاری، برای تمیز و یک‌ دست شدن ظاهر، بدنه خودرو باید مورد رنگ‌آمیزی قرار گرفته و در واقع عملکرد نقاش در این قسمت مکمل پروسه بازسازی بدنه است.

تفاوت صافکاری بی رنگ و با رنگ

صافکاری بدون رنگ چیست؟

همانطور که می‌دانید در حوزه خدمات خودرو صافکاری قطعات و نواحی آسیب دیده به دو شکل بدون رنگ و با استفاده از رنگ صورت می‌گیرد. بر اساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه اتومبیل‌ها، صافکار تصمیم می‌گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می‌تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد. به این عمل صافکاری pdr گفته میشود که امروزه کاربرد بسیار زیادی در انواع ماشین ها و ر.ش ای تعمیر آنها دارد.

صافکاری بدون رنگ با میله

برای انجام عملیات صافکاری بدون رنگ از میله ای بنام PDR استفاده میشود که میتوان با بهره گیری از آن فرورفتگی‌های بوجود آمده بر روی بدنه را بدون استفاده از چکش و ضربات مکرر، رفع کند. میله‌های PDR در صافکاری بدون رنگ استفاده می‌شود و فقط برای ترمیم قطعات فرورفته استفاده می‌شود. میله‌های PDR از جنس فولاد هستند و در پکیج‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. قسمت سر این میله‌ها زاویه‌دار است و این امکان را به صافکار می‌دهد که با چرخش دست خود فرورفتگی بوجود آمده را ترمیم کند. برای اینکه بتوان از میله‌های PDR استفاده کرد، ابتدا باید قطعاتی همچون چراغ‌ها، تایرها یا سپرها از پیکره اتومبیل جدا شوند تا صافکار بتواند با بهره‌گیری از این میله‎ ها به قسمت پشتی بدنه دست پیدا کند. صافکاری ماشین خارجی و ایرانی را می توان با این میله ها انجام داد.

تفاوت صافکاری بی رنگ و با رنگ

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش

صافکاری با دستگاه مکش با استفاده از ایجاد مکش و فشرده کردن هوا به سمت خارج بدنه خودرو اتفاق می افتد. دستگاه های مکش پیشرفته دارای قابلیت تنظیم فشار هوا می باشند. صافکاری با دستگاه مکش از نوع خدمات صافکاری بی رنگ می باشد که در آن از عامل فشار به جای عواملی نظیر گرما و برش استفاده می شود. مکش ایجاد شده در بدنه خودرو به وسیله دستگاه مکنده حداقل آسیب را به رنگ بدنه خودرو وارد می نماید. یکی از مهمترین مزیت های دستگاه مکش رفع فرو رفتگی های بدنه خودرو در کمترین زمان ممکن است. روش صافکاری با دستگاه مکش بیشتر برای خودروهای لوکس و خارجی استفاده می‌شود.

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد صافکاری بدون رنگ در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید این کار با استفاده از روش های متعددی انجام می شود که میان آنها می توان به صافکاری با میله پی دی آر، ابزارهای چسبی تگرگ کش، دستگاه مکنده، دستگاه هات باکس و دستگاه بادگیر بی رنگ اشاره کرد. میله پی دی آر یکی از مدرترین روش ها برای صافکاری است که به سه دسته میله چرخشی، میله اهرمی و میله دم ماهی تقسیم بندی می شود و هر یک از آنها برای قسمت خاصی از خودرو به کار برده می شوند. توصیه می شود برای صافکاری به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *