صافکاری کاپوت ماشین یکی از اقدامات مهمی است که هنگام آسیب دیدگی و ضربه خوردن به قسمت های مختلف ماشین انجام می‌شود. به همین دلیل است که همیشه گفتند، هنگام ضربه خوردگی به قطعات مختلف ماشین هیچوقت آن را تکان ندهید. همانطور که میدانید حادثه خبر نمی‌کند و تنها بسیار اندکی از رانندگان هستند که عمر خود مشغول به این شغل بودند. و با دقت بیشتری در جاده رانندگی می‌کنند. در حقیقت هر چقدر هم با دقت کامل و بسیار اصولی رانندگی کنید، باز هم احتمال بروز تصادف با برخی رانندگان ناشی و بی‌حواس وجود دارد. اما با بروز این شرایط، نیاز به تعمیر و ترمیم مشکل ایجاد شده در بدنه خودرو و در واقع بازسازی آن بخش پیدا خواهید کرد.  اگر ضربه آنقدر شدید نباشد که به اجزای فنی خودرو ایرادی وارد شود، دست به دامان صافکار و نقاش خواهید شد.

 

به طور کلی کاپوت خودرو‌ها یکی از قطعاتی هستند که بر روی طاهر اتومبیل‌ها اثر زیادی دارند و در خیلی از موارد به دلیل عدم وجود تخصص کافی صافکار، دارندگان خودرو‌ها به ناچار کاپوت را تعویض می‌کنند که باعث بوجود آمدن هزینه‌های زیادی برای آن‌ها می‌شود، به همین خاطر تیم صافکاری لوکاپرو با استفاده از ابزار تخصصی و مدرن خود قادر به این است که نوع ضربه و مقدار آسیب آن را بر روی کاپوت خودرو شما تشخیص دهد تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای کاپوت اتومبیل خود بگیرید.

 

صافکاری کاپوت ماشین

 

در حادثه تصادف ممکن است قطعاتی مانند سپرها، کاپوت، گلگیرهای جلو، گلگیرهای عقب، درها، ستون‌ها، سرشاسی‌ها، سقف، درِ صندوق، سینی‌های جلو و عقب، کف صندوق و… دچار آسیب دیدگی و خسارت شوند و برای تعمیر آنها نیاز به خدمات صافکاری یا نقاشی است. طراحان خودرو اصولا بسته به نوع خودرو و همچنین کاربرد آن تصمیم به انتخاب قطر ورق بدنه و یا دوبل یا تک‌لایه بودن ورق بدنه در بخش‌های مختلف می‌گیرند که این بخش‌های دوبل اصولا برای استحکام بیشتر بدنه و افزایش ایمنی تعبیه می‌شوند. اگر ضربه تصادف به قسمت‌های دولایه آسیب وارد کند، ترمیم آن با دردسر بیشتری انجام می‌شود.

صافکاری بهتر است یا تعویض؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماشین زمانی که دچار حادثه می شود نمیتوان به زودی تصمیم گرفت که آیا صافکاری مشکل آن را حل خواهد کرد یا باید آن قسمت را بطور جداگانه تعویض کرد. به همین دلیل بسته به نوع شدت ضربه وارد شده به ماشین و یا محل ضربه این تصمیم گیری میتواند متفاوت باشد. اول از همه بهتر است بدانید که صافکاری بی رنگ یک امرو فوق تخصصی است و هر صافکار نمی‌تواند قطعات آسیب دیده خودرو را بدون بهره‌گیری از نقاشی مجدد ترمیم کند.

همانطور که می‌دانید در حوزه خدمات خودرو صافکاری قطعات و نواحی آسیب دیده به دو شکل بدون رنگ و با استفاده از رنگ صورت می‌گیرد. بر اساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه اتومبیل‌ها، صافکار تصمیم می‌گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می‌تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد.

در این فرم از صافکاری، قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می‌شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب‌دیده باعث افت قیمت خودرو نمی‌شود. از طرفی در صافکاری بدون رنگ معمولا از متدهایی استفاده می‌کنند که زمان کمی به خود اختصاص می‌د‌هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می‌شود.

 

صافکاری کاپوت ماشین

قیمت صافکاری کاپوت ماشین

صافکاری کاپوت ماشین یکی از پر هزینه ترین قسمت های تعمیرات آن محسوب می‌شود که بر اساس ضربه و شدت آن می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل نمی‌توان برای تمام ماشین ها با مدل یکسان به یک اندازه قیمت گذاری کرد.

صافکاری کاپوت پراید

ماشین پراید ساخت شرکت سایپا است و همانطور که میدانید ماشین ساخت کشور ایران است و تمام قطعات و لوازم آن در دسترس است پس هنگامی که این ماشین از هر قسمتی دچار آسیب دیدگی می‌شود می‌توان به راحتی اجزای آن را تعویض کرد. کاپوت اتومبیل به عنوان یکی از قطعات بسیار آسیب پذیر بدنه خودرو شناخته می‌شود که باید در صافکاری آن دقت زیادی خرج شود. خط و خش‌های جزیی و بریدگی‌های کم عمق را یک صافکار حرفه ای می‌تواند به راحتی با استفاده از صافکاری بی رنگ و پولیش کاری ترمیم نماید. یکی از مهمترین صدماتی که به کاپوت وارد می‌شود تگرگ خوردگی است که با استفاده از دستگاه‌های تگرگ کشی توسط صافکار رفع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *