صافکاری بدون رنگ کاپوت ماشین جزو کارهای با اهمیتی است که زمان صدمه دیدن و وارد شدن ضربه به بخش های متفاوت ماشین صورت می پذیرد. به همین علت است که متخصصان مربوطه در این زمینه همواره اعلام می کنند که زمان ضربه دیدن به قسمت های متفاوت ماشین به هیچ عنوان آن ها را جا به جا نکنید. همان گونه که اطلاع دارید وقوع حادثه امری اجتناب ناپذیر است و فقط تعداد محدودی از رانندگان هستند که سال های زیادی از عمرشان را صرف این شغل کرده اند و در رانندگی دقت زیادی به خرج می دهند. در واقع میزان تسلط و دقت شما در رانندگی باعث نمی شود که احتمال بروز تصادف از بین برود زیرا امکان دارد سایر رانندگان خطاهایی در رانندگی داشته باشند که منجر به تصادف شود با بروز چنین وقایعی حتما به صافکار احتیاج خواهد بود. صافکاری بدون رنگ کاپوت برای خودروهایی که از قسمت جلو آسیب دیده اند لازم است. در مجموع کاپوت خودرو‌ها از جمله بخش هایی هستند که تاثیر عمده ای بر ظاهر اتومبیل ها دارند و در بسیاری از موارد به علت نداشتن تخصص کافی صافکار، صاحبان خودرو‌ها ناگزیر هستند تا کاپوت را عوض کنند.

صافکاری بدون رنگ کاپوت

که موجب بروز مخارج بسیاری برای آن ها می‌شود، به همین دلیل صافکارها با کمک ابزار تخصصی و پیشرفته خود می توانند نوع ضربه و میزان صدمه آن را بر روی کاپوت اتومبیل بفهمند تا شما بتوانید درست ترین تصمیم را برای کاپوت خودروی تان بگیرید. زمانی که حادثه تصادفی اتفاق می افتد امکان دارد قسمت هایی مثل سپرها، کاپوت، گلگیرهای جلو، گلگیرهای عقب، درها، ستون‌ها، سرشاسی‌ها، سقف، درب صندوق، سینی‌های جلو و عقب، کف صندوق و غیره گرفتار صدمه و زیان شوند و برای تعمیر آن ها احتیاج به خدمات صافکاری یا نقاشی باشد. معمولا طراحان خودرو با توجه به نوع ماشین و همین طور موارد استفاده آن اقدام به انتخاب قطر ورق بدنه و یا دوبل یا تک لایه بودن ورق بدنه در قسمت های گوناگون می گیرند که این قسمت های دوبل معمولا برای مقاومت بیشتر بدنه و ارتقا ایمنی به کار برده می شوند. در صورتی که ضربه تصادف به بخش های دولایه صدمه وارد سازد، مرمت آن با دشواری بیشتری صورت می پذیرد. برای جواب به این سوال باید بگوییم که زمانی که برای ماشین حادثه ای پیش می آید نمی شود خیلی سریع تصمیم گرفت که آیا مشکل به وجود آمده را صافکاری برطرف خواهد کرد یا بایستی آن بخش را به صورت جداگانه عوض نمود. به همین علت برحسب میزان شدت ضربه وارد شده به ماشین و یا مکان ضربه این تصمیم می تواند تغییر کند.

مطلب پیشنهادی: صافکاری بدون رنگ درب صندوق

نخست لازم است بدانید که صافکاری بدون رنگ کاپوت یک مهارت پیچیده و تخصصی می باشد که هر صافکاری قادر به انجام آن نخواهد بود. برای آن که بتوان قسمت های آسیب دیده را بدون نقاشی کردن مجددا ترمیم کرد باید تسلط کافی داشت. همانطور که اطلاع دارید در زمینه خدمات خودرو صافکاری بخش ها و نواحی صدمه دیده به دو صورت بی رنگ و با رنگ انجام می شود. متناسب با حالت و میزان ضربه یا فشار وارد شده به بخش های متفاوت بدنه اتومبیل ها، صافکار تصمیم می‌گیرد که قطعه را عوض کند یا آن را مرمت سازد؛ چنان چه شدت و میزان ضربه به صورتی باشد که امکان این را داشته باشد به شکل بی رنگ مرمت شود صافکار متناسب با سطح دانش خود می تواند قطعه را به صورتی مرمت کند که احتیاج به کاربرد رنگ نباشد. در این شکل از صافکاری، قسمت های مختلف بدون نقاشی مجدد مرمت می شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب‌دیده باعث افت قیمت خودرو نمی‌شود. از طرفی در صافکاری بدون رنگ معمولا از متدهایی استفاده می‌کنند که زمان کمی به خود اختصاص می‌د‌هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می‌شود.

مراحل صافکاری بدون رنگ کاپوت

صافکاری بدون رنگ کاپوت در مواقعی انجام می گیرد که رنگ کاپوت خودرو ریزش پیدا نکرده و یا به گونه ای آسیب ندیده که در زمان صافکاری به رنگ کاپوت صدمه وارد شود، در حال حاضر خودرو به عنوان یک سرمایه به شمار می آید. برای حفظ و جلوگیری از آسیب دیدن این سرمایه باید از خودرو خود بیشتر از هر محصول دیگری مراقبت نمایید، به دلیل اینکه خودرو یک وسیله نقلیه است که احتمال تصادف و یا صدمه دیدن آن زیاد می باشد. از سوی دیگر اگر بعد از تصادف خودرو احتیاج بود تا خودرو را رنگ کنید قیمت آن افت پیدا می کند، اهمیتی ندارد که شما مقصر هستید یا طرف مقابل تان، زیرا در هر صورت خودرو آسیب دیده است و در شرایط این چنینی چنان چه بخش کاپوت خودرو صدمه دید صافکاری بدون رنگ کاپوت مناسب ترین شیوه برای حل این ایراد خواهد بود. نخستین اقدامی که باید صافکار برای صافکاری بدون رنگ کاپوت انجام می دهد این است که با کمک سمباده و آب سطح درونی کاپوت را تمیز و صیقلی کند تا ضربات مورد نیاز به صورت اصولی به بخش های ضروری وارد شود. سپس در این مرحله حرارت دادن به بخشی از کاپوت است که بایستی صاف شود. این کار به وسیله شعله مستقیم در پشت قطعه صورت می پذیرد تا از این راه ورق فلزی نرم و همین طور خاصیت چکش خواری آن تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

مطلب پیشنهادی:صافکاری بدون رنگ 206

صافکار به منظور رساندن قسمتی از کاپوت به حالت اصولی با چکش ضرباتی را وارد می سازد و سپس آن قسمت را در زیر نور خورشید می گذارد و موج های روی بدنه را از ریزترین تا درشت ترین آن با کمک فنر بررسی می کند و در آخر خطوط و قوس ها را مرمت می کند. در حال حاضر خودرو یکی از با اهمیت ترین لوازم زندگی روزمره افراد به شمار می آید که با نبود آن روزمرگی افراد مختل خواهد شد. خودروها با این نقش کلیدی به رسیدگی فراوانی احتیاج دارند. با افزایش شمار خودروهایی که در شهر در خال رفت و آمد هستند به همان میزان شمار تصادفات نیز زیاد خواهد شد. در تصادف عامل های بسیاری دخیل است. هر قدر شما راننده ای قانونمند و بادقت باشید امکان دارد سایر افراد با بی توجهی و چشم پوشی از قوانین موجب صدمه دیدن خودروی شما شوند. یکی از اساسی ترین بخش های بدنه خودرو، کاپوت آن است، کاپوت ها مسئولیت پوشانندگی موتور اتومبیل را بر عهده دارند و به همین دلیل بخش بسیار با اهمیتی در بدنه ماشین به شمار می آید که در معرض صدمات زیادی نیز هستند. یکی از بخش های آسیب پذیر بدنه خودرو، کاپوت اتومبیل است که بایستی در صافکاری آن توجه شود. خط و خش های کم و برش های کم عمق را صافکاری حرفه ای می تواند به آسانی با کمک صافکاری بی رنگ و پولیش بدنه مرمت کند.

صافکاری بدون رنگ کاپوت

یکی از با اهمیت ترین آسیب هایی که احتمال دارد به کاپوت وارد شود خوردن تگرگ است که با کمک دستگاه های تگرگ کشی به وسیله صافکار برطرف می شود. فقط کافی است که این کار را به یک صافکار حرفه ای محول کنید. در بیشتر اوقات صافکاری بی رنگ به تنهایی پاسخ تعمیر کاپوت صدمه دیده را نمی دهد بنابراین صافکار ناچار است تا صافکاری کاپوت و نقاشی خودرو را به عهده بگیرد. توجه کنید که فقط صافکاران مجرب و بامهارت می توانند رنگ قطعات عوض شده را به صورتی درآورند که با رنگ بدنه اتومبیل یکدست باشد. صافکاری بدون رنگ کاپوت جزو اموری است که با کمک آن می توان صدمات مرتبط با بخش کاپوت خودرو را درست ترین حالت ممکن تعمیر نمود، ولی قیمت آن را در حین فروش افت نکند. چنان چه شما نیز جزو افرادی هستید که می خواهند خودروی خود را به فروش برسانند اما خودرو دچار تورفتگی شده بایستی بدانید که زمان فروش قیمت خودرو کاهش پیدا می کند، در همین راستا برای اصلاح و مرمت سازی این تو رفتگی ها باید به یک تعمیرگاه مراجعه کنید. دقت کنید که احتمال دارد کسی که می خواهد این صدمات را رفع سازد به علت نداشتن تجربه کار ظاهرش را بدتر کند، بنابراین پیشنهاد می شود انجام این کار را به صافکاری محول کنید که در این رابطه تجربه و تخصص کافی داشته باشد.

هزینه صافکاری بدون رنگ کاپوت

کلان شهر تهران به علت ازدحام بیش از حد خودروها همه روزه شاهد تصادفات جزئی هستیم، بی دقتی رانندگان همیشه خساراتی را برای ما یا اطرافیان به وجود می آورد. از سوی دیگر به علت مشغله بسیار، رجوع به صافکاری و ترمیم بخش صدمه دیده احتیاج به زمان داشته و بیشتر مردم از آن منصرف می شوند. بعضی از صافکاری ها، خدمات صافکاری و نقاشی حرفه ای را در محل ارائه می دهند، مزیتی که این روش دارد این است که بدون هدر رفتن وقت در مکان مد نظرتان معین کردن خسارت و همین طور مرمت سازی و تعمیر بخش صدمه دیده در سریعترین زمان ممکن صورت پذیرد. برای دریافت خدمات صافکاری و نقاشی حرفه ای در محل فقط کافی است با شماره های درج شده تماس بگیرید در سریع ترین زمان ممکن صافکاران به محل مراجعه کرده و نیازی نیست شما به تعمیرگاه بروید و نیازی به معطل شدن در بیمه برای معین کردن خسارت صدمه وارد شده به خودرو نیست. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که برای انجام صافکاری بدون رنگ کاپوت به چه میزان باید هزینه کرد؟ باید بدانید سطح آسیبی که کاپوت ماشین دیده است در معین کردن قیمت صافکاری بدون رنگ اثرگذار است. همین طور بایستی بگوییم که صافکاری بی رنگ نسبت به صافکاری معمولی یا با رنگ قسمت کمتری دارد. به غیر از میزان خسارت موارد دیگری نیز هستند که بر نرخ این نوع صافکاری یعنی صافکاری بدون رنگ کاپوت اثر می گذارند که یکی از با اهمیت ترین آن ها برند تولید کننده خودرو است. چنان چه خودرو تان در بین سایر ماشین ها قیمت بالاتری داشته باشد یقینا مواد اولیه آن نیز قسمت زیادی داشته اند، به همین دلیل زمانی که برای صافکاری بدون رنگ کاپوت اتومبیل خود اقدام می کنید، صافکار قیمت نهایی آن را با توجه به موارد بیان شده مشخص کرده و به شما بیان می کند.

صافکاری بدون رنگ ال 90 و سایر ماشین های ایرانی و خارجی برخی مزیت ها و معایبی دارد، یکی از اصلی ترین مزایای آن این است که قیمت فروش خودرو را به هیچ وجه تحت تاثیر نگذاشته و موجب افت آن نمی شود، افزون بر این برای انجام آن احتیاجی نیست که صافکار زمان زیادی را صرف نماید. صافکاری بدون رنگ کاپوت جزء بهترین و موثرترین شیوه ها برای رفع عیوب و صدمات کاپوت خودرو محسوب می شود، از آنجایی که این شیوه صافکاری هیچ نوع آثاری از خسارات و صدمات به جای نمی گذارد به همین دلیل مورد توجه افراد زیادی واقع شده است همین طور بایستی اطلاع داشته باشید که صافکاری بدون رنگ کاپوت به تجربه و مهارت بالایی احتیاج دارد و صافکار زمان انجام آن بایستی دقت زیادی داشته باشد، میزان مخارج صافکاری بدون رنگ کاپوت در مقایسه با مزیت هایی که دارد مقرون به صرفه می باشد. از آن جایی که کاپوت از موتور خودرو محافظت می کند بنابراین صافکاری بدون رنگ کاپوت بسیار مهم است.

صافکاری کاپوت ماشین

صافکاری کاپوت ماشین یکی از اقدامات مهمی است که هنگام آسیب دیدگی و ضربه خوردن به قسمت های مختلف ماشین انجام می‌شود. به همین دلیل است که همیشه گفتند، هنگام ضربه خوردگی به قطعات مختلف ماشین هیچوقت آن را تکان ندهید. همانطور که میدانید حادثه خبر نمی‌کند و تنها بسیار اندکی از رانندگان هستند که عمر خود مشغول به این شغل بودند. و با دقت بیشتری در جاده رانندگی می‌کنند. در حقیقت هر چقدر هم با دقت کامل و بسیار اصولی رانندگی کنید، باز هم احتمال بروز تصادف با برخی رانندگان ناشی و بی‌حواس وجود دارد. اما با بروز این شرایط، نیاز به تعمیر و ترمیم مشکل ایجاد شده در بدنه خودرو و در واقع بازسازی آن بخش پیدا خواهید کرد.  اگر ضربه آنقدر شدید نباشد که به اجزای فنی خودرو ایرادی وارد شود، دست به دامان صافکار و نقاش خواهید شد.

به طور کلی کاپوت خودرو‌ها یکی از قطعاتی هستند که بر روی طاهر اتومبیل‌ها اثر زیادی دارند و در خیلی از موارد به دلیل عدم وجود تخصص کافی صافکار، دارندگان خودرو‌ها به ناچار کاپوت را تعویض می‌کنند که باعث بوجود آمدن هزینه‌های زیادی برای آن‌ها می‌شود، به همین خاطر تیم صافکاری لوکاپرو با استفاده از ابزار تخصصی و مدرن خود قادر به این است که نوع ضربه و مقدار آسیب آن را بر روی کاپوت خودرو شما تشخیص دهد تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای کاپوت اتومبیل خود بگیرید.

در حادثه تصادف ممکن است قطعاتی مانند سپرها، کاپوت، گلگیرهای جلو، گلگیرهای عقب، درها، ستون‌ها، سرشاسی‌ها، سقف، درِ صندوق، سینی‌های جلو و عقب، کف صندوق و… دچار آسیب دیدگی و خسارت شوند و برای تعمیر آنها نیاز به خدمات صافکاری یا نقاشی سپر است. طراحان خودرو اصولا بسته به نوع خودرو و همچنین کاربرد آن تصمیم به انتخاب قطر ورق بدنه و یا دوبل یا تک‌لایه بودن ورق بدنه در بخش‌های مختلف می‌گیرند که این بخش‌های دوبل اصولا برای استحکام بیشتر بدنه و افزایش ایمنی تعبیه می‌شوند. اگر ضربه تصادف به قسمت‌های دولایه آسیب وارد کند، ترمیم آن با دردسر بیشتری انجام می‌شود.

صافکاری بهتر است یا تعویض؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماشین زمانی که دچار حادثه می شود نمیتوان به زودی تصمیم گرفت که آیا صافکاری مشکل آن را حل خواهد کرد یا باید آن قسمت را بطور جداگانه تعویض کرد. به همین دلیل بسته به نوع شدت ضربه وارد شده به ماشین و یا محل ضربه این تصمیم گیری میتواند متفاوت باشد. اول از همه بهتر است بدانید که صافکاری بی رنگ یک امرو فوق تخصصی است و هر صافکار نمی‌تواند قطعات آسیب دیده خودرو را بدون بهره‌گیری از نقاشی مجدد ترمیم کند.

همانطور که می‌دانید در حوزه خدمات خودرو صافکاری قطعات و نواحی آسیب دیده به دو شکل بدون رنگ و با استفاده از رنگ صورت می‌گیرد. بر اساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه اتومبیل‌ها، صافکار تصمیم می‌گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می‌تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد.

در این فرم از صافکاری، قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می‌شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب‌دیده باعث افت قیمت خودرو نمی‌شود. از طرفی در صافکاری pdr معمولا از متدهایی استفاده می‌کنند که زمان کمی به خود اختصاص می‌د‌هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می‌شود.

قیمت صافکاری کاپوت ماشین

صافکاری کاپوت ماشین یکی از پر هزینه ترین قسمت های تعمیرات آن محسوب می‌شود که بر اساس ضربه و شدت آن می‌تواند متفاوت باشد به همین دلیل نمی‌توان برای تمام ماشین ها با مدل یکسان به یک اندازه قیمت گذاری کرد.

صافکاری کاپوت پراید

ماشین پراید ساخت شرکت سایپا است و همانطور که میدانید ماشین ساخت کشور ایران است و تمام قطعات و لوازم آن در دسترس است پس هنگامی که این ماشین از هر قسمتی دچار آسیب دیدگی می‌شود می‌توان به راحتی اجزای آن را تعویض کرد. کاپوت اتومبیل به عنوان یکی از قطعات بسیار آسیب پذیر بدنه خودرو شناخته می‌شود که باید در صافکاری ماشین ایرانی دقت زیادی خرج شود. خط و خش‌های جزیی و بریدگی‌های کم عمق را یک صافکار حرفه ای می‌تواند به راحتی با استفاده از صافکاری بی رنگ و پولیش کاری ترمیم نماید. یکی از مهمترین صدماتی که به کاپوت وارد می‌شود تگرگ خوردگی است که با استفاده از دستگاه‌های تگرگ کشی توسط صافکار رفع می‌شود.