یکی از حوادثی که در شهرهای پرجمعیت و شلوغ بسیار اتفاق می افتد، تصادف های درون شهری و برون شهری می باشد که شاهد افزایش این تصادفات به دلیل رعایت نکردن قواعد رانندگی هستیم. سپر ماشین در تصادفات بسیار آسیب می بیند. علاوه بر تصادف، فعل و انفعالات زیست محیطی مخرب نظیر باران اسیدی، تابش مستقیم نور خورشی، تگرگ، فضولات پرندگان و اکسایش موجب صدمه به سپر، رنگ بدنه خودرو، قاب آینه، قاب پلاک و جلو پنجره می شود که ظاهر خودرو را کریه می کند. از این رو شما باید به فکر تعویض و یا تعمیر سپر آسیب دیده باشید. بهتر است برای خودرو خود سپر اورجینال تهیه کنید تا با توجه به هزینه ای که می پردازید صاحب سپر باکیفیتی شوید. سپر خودرو به دلیل قرار گرفتن در جلو و پشت ماشین، در هنگام تصادف بسیار آسیب می بیند. از این رو سپر خودرو سپر می تواند از سایر بخش های خودرو محافظت کند، پس بهتر است یک سپر مناسب برای آن در نظر بگیرید تا بتواند از فشارهای وارده در زمان تصادف جلوگیری کند و آسیب های احتمالی به بدنه را کاهش دهد. در حال حاضر تعمیر سپر به یکی از خدمات بسیار کاربردی تبدیل شده است؛ چون از لوازم مخصوصی برای تعمیر سپر بهره گرفته می شود و سپر به دلیل اینکه بسیار آسیب می بیند از مهمترین تعمیرات ماشین و صافکاری به حساب می آید.

تعمیر سپر

انواع سایش و فرسودگی سپر خودرو می تواند ظاهر خودرو را بد منظر کند و آن را با اشکالات زیادی همراه کند. برای زیباتر شدن ظاهر خودرو باید به سراغ یک تعمیرکار ماهر بروید تا با تعمیر اصولی و لایه لایه رنگ آمیزی آن بتواند رنگ سپر را به نحو احسن مدیریت نماید. در حال حاضر سپر یکی از قطعات بااهمیت و خارجی خودرو محسوب می شود که تاثیر زیادی در زیبایی و محافظت خودرو دارد، به همین دلیل رانندگان سعی می کنند زودتر آن را تعمیر کنند. امروزه سپر خودرو در جنس های مختلفی تولید می شود و به دلیل برخورداری از پایداری و استقامت بالا مورد استفاده قرار می گیرد و بدون شک می تواند مانند یک ابزار حفاظتی عمل کند. یکی از نکات بسیار مهم وزن سپر است که ضمن محافظت از خودرو در ظاهر خود نقش شایانی دارد. سپرهای خودرو معمولا از یک قطعه فلزی یا پلاستیکی تهیه می شوند. در حال حاضر سپر سه بخش اصلی را دربر می گیرد که بخش پیشانی آن موجب زیبایی و ظاهر شکیل سپر می شود و در مقابل ضربه پایداری کمی دارد. بخش جاذب که قادر است انرژی جنبشی را رفع نموده و بسیارمورد توجه است و همینطور تیر عرضی تا اندازه ای در برابر ضربه های کوچک پایداری تقریبا بیشتری را ارائه می کند. لازم به ذکر است که تعمیر و یا ترمیم سپر خودرو به نوع جنس سپر و همچنین ضربه های وارده به آن وابسته است. زمانی که تصادف روی می دهد، ممکن است شدت ضربه به حدی زیاد باشد که موجب شکستن سپر شود که در حالت باید سپر تعویض گردد. در صورتی که سپر بر اثر ضربه های کم و جزئی خراش بردارد، با استفاده از پولیش نانو خش گیر می توان آن را ترمیم نمود.

آموزش تعمیر سپر

سپر یکی از اجزاء مهم ماشین است که در صورت ضربه یا ساییدگی نیاز به تعمیر دارد. یکی از آموزش های ضروری برای هر راننده ای، آموزش تعمیر سپر است. برای تعمیر سپر به یک سمباده 180 نیاز دارید. پس از ساییدن سپر، با دستمال فیبری آن را پاک کنید. همچنین می توانید قسمت آسیب دیده را با هاردنر آغشته نمایید. برای تعمیر سپر می بایست همه تورفتگی های عمیق را با بتونه پر نموده و بدین منظور از کاردک های پلاستیکی استفاده کنید. حدود 20 دقیقه پس از خشک شدن بتونه، سنباده 180 به کار شما خواهد آمد و با استفاده از آن محل مورد نظر را بسایید. آنگاه با استفاده از یک دستمال فیبری محل را پاک کنید. برای اینکه کار شما تمیز دربیاید و رنگ پخش نشود، می توانید از چسب نقاشی بهره بگیرید. اسپری مختص این کار را در قسمت مورد نظر بزنید و این عمل باید هر 5 دقیقه یکبار تکرار شود تا به سه لایه برسد. در نهایت بعد از 30 دقیقه به وسیله سمباده 180-1500 و2500 سپر خود را تعمیر نمایید.

قیمت تعمیر سپر

سپر یکی از قسمت هایی است که بسیار در معرض دید قرار دارد و در صورت صدمه دیدن باید خیلی زود تعمیر شود. برای اطلاع از قیمت تعمیر سپر باید بدانید که عوامل گوناگونی در این امر دخیل هستند؛ از جمله این عوامل می توان به جنس سپر، مدل خودرو، میزان آسیب وارد شده بر آن و مهارت صافکار اشاره کرد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت به سایت های معتیر مراجعه نموده و قیمت ها را استعلام کنید. بدین منظور پس از ورود به وب سایت مورد نظر، فرم موجود را پر نموده و مشخصات خودرو را وارد کنید تا بتوانید قیمت تعمیر سپر خودرو را به آسانی تخمین بزنید. در صافکاری بدون رنگ و تعمیرات سپر خودرو باید بدانید سپر باید جدا شود و این امر به مهارت و زمان ویژه ای برای تعمیرات نیاز دارد. اما همیشه صافکاران قیمت را بر اساس کیفیت کار براورد کرده و به شما اعلام می کنند و این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت پایین از وجود علت مهمی خبر می دهد.

تعمیر سپر فایبرگلاس

سپر خودرو از جمله وسایل و قطعات خارجی خودرو است که افزون بر جنبه زیباشناختی در طراحی خودرو، وظیفه محافظتی نیز بر عهده دارد. در مجموع می توان گفت سپرها به جنس فلز یا فایبرگلاس (پلیمر) هستند و همانطور که می دانید در عقب و جلو خودرو قرار می گیرند و موجب دفع برخورد اجسام با خودرو می شوند. سپر خودرو یکی از اجزای جلوبندی محسوب می شود که از اسکلت و بدنه خودرو در مقابل ضربات حفاظت می‌کند. طراحی و تولید سپرها در سال های اخیر بسیار متحول شده است و طراحان صنعت خودرو ضمن رعایت نکات آیرودینامیکی در ساخت سپر خودرو، موجب افزایش نقش سپر در کم شدن ضربات و فشارهای به وجود آمده از دست اندازهای جاده ای شده اند. فایبر گلاس در واقع کامپوزیتی از الیاف شیشه است که مواد اصلی تشکیل دهنده آن از مواد پلیمری می باشد. پشم شیشه برای تویت آن و مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه مورد استفاده قرار می گیرد. ورق فایبرگلاس متشکل از ترکیب رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگری است و در ساخت مخازن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. انواع رزین ‌ها در ساخت مخازن فایبرگلاس شامل پلی استر، ونیل استر، اپوکسی هستند. پلی استرها در مقابل ساییدگی ضعیف هستند و ونیل استر استقامت بالایی در مقابل ساییدگی دارد و اپوکسی پایدار در مقابل ساییدگی و دما است.

تعمیر سپر

اگر بخواهیم چگالی فایبر گلاس را ذکر کنیم باید بگوییم در حدود ۱۸۵۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می باشد. سپر فایبر گلاس با توجه به کیفیتی که سپرها دارند، می توان شکل پذیری گوناگونی را از آن انتظار داشت. به همین علت شما بایستی به یک صافکار ماهر مراجعه کنید تا تعمیرات سپر شما را با استفاده از این روش کم هزینه و بی نظیر انجام دهد. اغلب به خاطر استفاده از پولیش امکان رفع انواع خطوط و خراش به آسانی وجود دارد. همچنین برای برطرف نمودن فرورفتگی های سپر نیز باید سپر را تعمیر نمود که به وسیله حرارت و چکش کاری می توان سپر فایبر گلاس را به شکل سابق برگرداند. در اکثر تصادف ها شاهد آن هستیم که سپر به شدت مورد آسیب قرار می گیرد و برخی مواقع نیز دچار شکستگی می شود که در این حالت صافکار می بایست با در نظر گرفتن جوش پلاستیک، سپر فایبر گلاس را تعمیر نماید. چنانچه در نظر دارید تابر روی سپر خودروی خود، تعمیر اصولی انجام دهید، بهتر است به یک صافکار ماهر مراجعه نمایید.

پولیش بدنه از خدمات مهم صافکاری قدیریان

تعمیر سپر عقب پراید

پراید یکی از خودروهای پرفروش است که مانند هر خودروی دیگری دارای سپر عقب و جلو می باشد. سپر عقب نقش مهمی در حفاظت از خودرو در مواقعی که ماشین ها از عقب به آن برخورد کنند، دارد. سپر عقب پراید به گونه ای طراحی شده تا بتواند حجم زیادی از آسیب وارد شده به خودرو را بگیرد تا بدنه آن آسیب نبیند. سپر عقب پراید می تواند از بدنه آن در هنگام تصادف های سبک محافظت نماید و در صورت آسیب دیدن باید جفت فیبر آن خارج شود. بدین منظور بایستی از فیبر مناسب بهره بگیرید. در زمان تعویض قطعات باید توجه داشته باشید که از قطعات اورجینال و شرکتی بهره بگیرید. به وسیله بست نیز قادر خواهید بود پیچ دو سر سپر را آزاد نموده تا بتوانید به راحتی سپر عقب پراید را تعویض نمایید. برای تعویض بایستی سپر قدیمی را باز کنید و فیبر را داخل پوسته قرار دهید. دیاق نیز داخل پوسته قرار می گیرد. به این صورت که دیاق و پوسته مقابل هم قرار گرفته و به وسیله پیچ بست آن را محکم می کنیم. پیچ ها را به طور کامل سفت نکنید. پیچ ها سر سپر را محکم ببندید. چهار مهره ای داخل صندوق عقب قرار دارد، محکم است و به این شکل سپر خود را کاملا محکم در جای خود قرار دهید.

هزینه تعمیر سپر شکسته

گاهی اوقات با ضربه جزیی شاهد خراش و فرورفتگی سپر هستیم اما زمانی که ضربه شدید باشد، سپر خودرو شکسته می شود. یکی از مشکلاتی که برای خودرو در زمان تصادف پیش می آید، شکستن سپر است. همه کسانی که با این مشکل مواجه می شوند، در وهله اول می خواهند بدانند تعمیر سپر شکسته چقدر هزینه برمی دارد؟ برای اطلاع از قیمت تعمیر سپر شکسته باید به نوع سپر توجه کنید. هر نوع از سپرها دارای کیفیت های مختلفی هستند که این امر در هزینه نهایی آنها تاثیر دارد. بنابراین با توجه به جنس سپر، هزینه تعمیر آن به طور اصولی و بر اساس میزان شکستگی و پارگی تخمین زده می شود. برای اینکه بتوانید از هزینه تعمیر سپر شکسته مطلع شوید می توانید به سایت خدمات تعمیرات خودرو مراجعه نموده و با استفاده از مشاوره و راهنمایی پشتیبان به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید.

در حال حاضر با استفاده از اینترنت و مراجعه به یک وب سایت می توان از خدمات اینترنتی در این زمینه بهره برد. استفاده از خدمات آنلاین می تواند از هدر رفت زمان و هزینه جلوگیری کند. سپر ماشین یکی از قطعات با اهمیت است که باید کیفیت آن را مورد توجه قرار داد. اگر سپر خودروی شما با خراش و آسیبی مواجه شد، بهتر است خیلی زود آن را به وسیله میله های پی دی آر توسط صافکار به شکل سابق آن بازگردانید. اما اگر سپر خودروی شما دچار شکستگی و پارگی شد، باید سپر را تعویض نمایید، چون این تنها راهکار برای شماست. هیچ گاه تنهایی اقدام به تعمیر سپر ولو برای رنگ آمیزی نکنید؛ چون هر کاری به مهارت و دانش فنی مخصوص خود نیاز دارد که تعویض و تعمیر سپر نیز یکی از این امور است.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

تعمیر سپر فایبرگلس آسیب دیده ماشین

فایبر گلس کامپوزیتی از الیاف شیشه گفته میشود که مواد اصلی ساختار آن مواد پلیمری است. از پشم شیشه به عنوان ماده تقویت کننده و از مواد پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می‌شود. ورق فایبرگلاس از مخطوط رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگری تشکیل شده‌است. ورق فایبرگلاس از مخطوط رزین پلی استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگری تشکیل شده‌است. در ساخت مخازن بکار می‌رود. انواع رزین‌ها در ساخت مخازن فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، ونیل استر، اپوکسی می‌باشد. پلی استرها ضعیف در برابر خوردگی بوده و ونیل استر مقاومت خوب در برابر خوردگی داشته و اپوکسی مقاوم در برابر خوردگی و دما می‌باشد. چگالی فایبر گلاس در حدود ۱۸۵۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است.

در جریان تصادفات عضوی که بیشتر از اعضای اتومبیل آسیب می‌بیند سپر است. سپرهای فایبرگلاس بسته به کیفیت آنها ممکن است از انعطاف پذیری کمتری برخودار باشند و خراش پذیری و شکنندگی بالایی داشته باشند که منجر به آسیب سریعتر سپر می‌شود. تعمیر سپر که با نام سپرسازی نیز شناخته می‌شود یکی از تخصصی ترین کارهای صافکاری می‌باشد. صافکار با توجه به نوع آسیبی که به سپر اتومبیل وارد شده است روش مناسب برای تعمیر سپر را انتخاب می‌کند.

زمانی که سپر دچار آسیب‌های جزیی و خراشیدگی شده باشد صافکار با استفاده از پولیش کاری اقدام به ترمیم خراش‌ها و خط‌های ایجاد شده بر روی بدنه سپر می‌نماید. فرو رفتگی‌های سپر خودرو با اعمال کمی گرما و چکش کاری می‌تواند به حالت اولیه خود برگردد. در برخی از تصادفات دامنه آسیب سپر بسیار گسترده است به گونه ای که سپر دچار پارگی و شکستگی شده است. در این نوع آسیب‌ها صافکار با انجام جوش پلاستیک، مبادرت به صافکاری سپر آسیب دیده می‌نماید.

ساخت سپر فایبر گلس

ساخت سپر فایبر گلس برای اجسام مختلفی کاربرد دارد و در مکان‌هایی استفاده میشود که پوشش همراه با نور نیاز داشته باشند مانند کامپوزیتهای پلیمری یا فایبرگلاس فایبرگلاس یه نوع پوشش است که از مواد نفتی و پشم شیشه درست می شود. امروزه اکثر کارخانه ها در دنیا مخازن آب واسید خود را با استفاده از فایبرگلاس عایق می کنند وجلوی پوسیدگی و ازبین رفتن مخازن وضررهای ناشی از آن را می گیرند. تعمیر سپر فایبر گلس امری تخصصی است که توسط مراکز صافکاری نقاشی انجام میشود و نیاز به مهارت و داشتن ابزار تخصصی میباشد.

هزینه تعمیر سپر شکسته

در جریان تصادفات عضوی که بیشتر از اعضای اتومبیل آسیب می‌بیند سپر است. سپرهای فایبرگلاس بسته به کیفیت آنها ممکن است از انعطاف پذیری کمتری برخودار باشند و خراش پذیری و شکنندگی بالایی داشته باشند که منجر به آسیب سریعتر سپر می‌شود. تعمیر سپر که با نام سپر سازی نیز شناخته می‌شود یکی از تخصصی ترین کارهای صافکاری می‌باشد. صافکار با توجه به نوع آسیبی که به سپر اتومبیل وارد شده است روش مناسب برای تعمیر سپر را انتخاب می‌کند.

صافکاری یا تعمیر سپر فایبر گلس

زمانی که سپر دچار آسیب‌های جزیی و خراشیدگی شده باشد صافکار با استفاده از پولیش کاری اقدام به ترمیم خراش‌ها و خط‌های ایجاد شده بر روی بدنه سپر می‌نماید. فرو رفتگی‌های سپر خودرو با اعمال کمی گرما و چکش کاری می‌تواند به حالت اولیه خود برگردد. در برخی از تصادفات دامنه آسیب سپر بسیار گسترده است به گونه ای که سپر دچار پارگی و شکستگی شده است. در این نوع آسیب‌ها صافکار با انجام جوش پلاستیک، مبادرت به صافکاری سپر آسیب دیده می‌نماید.

تعمیر سپر فایبر گلس با استفاده از جوش پلاستیک

جوش پلاستیک سپر ماشین در واقع چسباندن قطعات شکسته به یکدیگر و اعمال صافکاری بر روی آن برای برگشت به شکل اولیه می‌باشد. روش کار آسان است اما چگونگی اجرای آن بسیار مهم است و در صورتی که صافکار از تجربه کافی برخودار نباشد ممکن است باعث نمایان شدن آثار صافکاری بر روی سپر آسیب دیده شود. در جریان جوش پلاستیک صافکار با استفاده از استون یا الکل، بتونه فوری، چسب سیلیکون، سمباده با درجه‌های متفاوت، هویه، توری پلاستیکی، کاردک و لیسه برای پخش کردن بتونه به ترمیم سپر می‌پردازد.