یکی از کارهای رایج بین صاحبان خودرو نقاشی سپر خودور می باشد. در حال حاضر به دلیل افزایش تعداد خودروها و تردد بالا در معابر و کمی عدم تمرکز موجب تصادف می شود. با افزایش تعداد خودروها در شهرهای مختف و حتی روستاها، به تعمیرگاه ها و مراکز خدمات رسانی بیشتری نیاز است تا بتوانند پاسخگوی این حجم از خودروها باشند. امروزه افزایش تصادفات جزئی و شدید موجب وارد شدن آسیب هایی به خودرو شده و صاحبان آن ها را با مشکلاتی مواجه کرده است؛ از این رو صاحبان خودرو تمایل دارند خودروی آنها مانند روز اولش بشود. در اغلب تصادفات جزئی بخشی از بدنه، سپر و برخی موارد درب های خودرو صدمه می بینند که می توان آن ها را تعمیر و اصلاح نمود. راهکار مناسب برای مشکلات فوق این است که سپر و بدنه خودرو را صافکاری و نقاشی کنیم. در صورتی که این خدمات با مهارت کافی انجام شود، سپر و بدنه خودرو به شکل ایده آل ترمیم می شود. چنانچه برای تعمیر، صافکاری و یا نقاشی خودروی خود به یک مرکز معتبر و حرفه ای مراجعه نکنید، کار شما خالی از توجه و کیفیت لازم خواهد بود و تبعات این امر در آینده شما را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد و موجب کاهش قیمت خودروی شما در زمان فروش خواهد شد.

نقاشی سپر
قبل از آنکه در مورد نقاشی سپر صحبت کنیم باید بدانیم سپر ماشین چیست و چه نقشی در خودرو دارد، سپر ماشین قسمت مهمی از خودرو می باشد که در صورتی که دچار آسیب شود، دیگر قادر نخواهیم بود از آن به درستی استفاده کنیم. اغلب این قسمت از ماشین در هنگام تصادف آسیب می بیند و اگر این آسیب برطرف نشود، قسمت های داخلی خودرو نیز در معرض آسیب قرار می گیرند. پیش از آنکه کار نقاشی سپر آغاز شود، صافکاری آن را انجام می دهند و قسمت های آسیب دیده را ترمیم می کنند. سپر پوششی است که به منظور محافظت از اجزای داخلی خودرو ساته شده است و محل قرارگیری آن در قسمت جلو و پشت خودرو می باشد. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که سپر خودرو از چه چیزی ساخته می شود، در پاسخ به این سوال باید بگوییم جنس سپر با توجه به شرکت سازنده و مدل خودرو متفاوت است. سپر خودروها معمولا از ترکیب چند آلیاژ فیبر کربن، پلاستیک و فلز تشکیل می شود. این ترکیب باعث شده است تا سپر خودرو از خصوصیات زیادی برخوردار شود که به چند مورد مهم آن اشاره می کنیم:
• استقامت در مقابل آب و رطوبت
• استقامت در مقابل نور خورشید
• افزایش انعطاف پذیری
• افزایش قدرت ضربه گیری
• برخورداری از خواص آیرودینامیکی
برخی مواقع سپر خودرو به مقدار کمی آسیب دیده و نیاز نیست که به صافکاری مراجعه شود؛ اما بر روی بدنه خودرو خط و خشی وجود دارد که پس از نقاشی سپر می تواند ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند. به همین علت پیش از آنکه کار نقاشی سپر شروع شود، تعمیرکار سطح سپر خودرو را نظارت می کند و اگر به بتونه کاری و لیسه کاری نیاز داشته باشد، آن را انجام می دهد. چنانچه تعمیرکار پی ببرد که سطح سپر دچار ساییدگی و یا زنگ زدگی شده است آن ها را برطرف می کند. در این مرحله سپر برای نقاشی کردن آماده می شود.

سپر سازی از خدمات مهم صافکاری قدیریان

مراحل نقاشی سپر خودرو

برای نقاشی سپر خودرو باید چند مرحله را طی کرد تا خودرو به خوبی رنگ شود و در نهایت کیفیت نقاشی که مد نظر ما می باشد، دربیاید. برای نقاشی سپر ابتدا بایستی خودرو را به خوبی شست. برای شستشوی ماشین باید از شوینده های مخصوص استفاده نمود تا بتواند همه آلودگی ها و کثیفی هایی که بر روی بدنه وجود دارد را رفع کند. در صورتی که این مرحله به دقت اجرا نشود، می تواند بر سایر قسمت های نقاشی سپر تاثیر بدی بگذارد و کیفیت آن را بسیار کاهش دهد. بعد از آنکه سپر خودرو را از آن جدا می گردد تا تعمیرکار توانایی بررسی و مشاهده آن را داشته باشد و قادر باشد با دقت بالا کار نقاشی ماشین را انجام دهد. در این مرحله در صورتی که سمباده زنی و لکه گیری سپر خودرو که در بند بالا به آن اشاره شد انجام نشده اند، می بایست به دقت انجام شوند. سپر خودرو به وسیله اسپری های ضد رنگ مخصوص نقاشی می شود.

نقاشی سپر

اسپری مورد نظر می تواند سپر را در مقابل رطوبت و موارد دیگر محافظت کند تا دچار زنگ زدگی نشود. لازم به ذکر است که این اسپری باید از فاصله 15 تا 20 سانتی متری به سطح سپر پاشیده شود، در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که کارایی خوبی داشته باشد. پس از پاشیدن اسپری باید 8 ساعت منتظر بمانید تا سپر خودرو خشک شود. در این مرحله می بایست سطح سپر مجدد با یک سمباده که میزان سختی آن 400 است، سمباده کاری گردد. بعد از آن که کار سمباده زنی به پایان رسید، بایستی سطح سپر با یک پارچه پاک شود و به هیچ وجه گرد و غباری بر روی آن باقی نماند. در مرحله نهایی نقاشی سپر باید رنگ اصلی که برای بدنه خودرو فراهم شده است را به سطح سپر پاشید. تلاش کنید در این مرحله هر 15 دقیقه مکثی کنید و کار را با ملایمت به پیش ببرید. در این مرحله باید بسیار دقت نمود و در صورتی که با عجله و سرعت بالا این کار انجام شود، نتیجه کار اصلا خوب در نخواهد آمد. حال می توانید سپر را به خودرو وصل کنید و بعد از آن باید به وسیله یک پارچه تمیز سپر را پاک کنید و سپس خودرو را به مشتری تحویل دهید.

قیمت رنگ سپر خودرو

امروزه به دلیل شلوغ شدن شهرها و جاده ها شاهد افزایش تصادفات جزئی هستیم که در این شرایط اولین قسمتی که آسیب می بیند، سپر خودرو می باشد. اما جای نگرانی نیست چرا که به راحتی می توان سپر خودرو را تعمیر نموده و نقاشی کرد. یکی از سوالاتی که در مورد نقاشی سپر ماشین بسیار پرسیده می شود، در مورد قیمت رنگ سپر خودرو می باشد. لازم به ذکر است که در حال حاضر انواع رنگ های داخلی و خارجی برای رنگ کردن سپر خودرو وجود دارند. همچنین برخی مواقع این کار به صافکاری نیاز دارد. از سوی دیگر سمباده زنی و حل مشکلات از جمله مواردی هستند که قبل از نقاشی خودرو باید انجام شوند. همه موارد گفته شده هزینه براست. به همین علت می توان این مطلب را عنوان کرد که نقاشی سپر کاری پر هزینه است. برای اطلاع از قیمت رنگ سپر می توانید به تعمیرگاه های معتبر مراجعه کنید تا قیمت دقیق را بر اساس وضعیت خودروی شما اعلام کنند.

هزینه نقاشی سپر ماشین خارجی

در حال حاضر ماشین های خارجی زیادی در ایران وجود دارند که به دلیل نوسان قیمت دلار هزینه خودروهای خارجی بالا رفته است و همین امر باعث شده تا دارندگان خودروهای خارجی در مورد تعمیر خودروی خود بسیار دغدغه داشته باشند. باید به این نکته اشاره کنیم که برای نقاشی سپر خودروهای خارجی می بایست از رنگ مخصوصی استفاده نمود. همچنین هزینه صافکاری این خودورهای وارداتی نسبت به خودروهای ایرانی بیشتر است. از آنجا که ممکن است صافکاری به دقت و ریزه کاری بیشتری نیاز داشته باشد؛ باید انتظار افزایش قیمت نقاشی سپر خودروهای خارجی را داشته باشیم. برای اطلاع از قیمت نهایی نقاشی سپر خودروهای خارجی بهتر است با کسانی که در این زمینه تخصص دارند، مشورت کنید.

نقاشی سپر ماشین ایرانی

در حال حاضر استفاده از اتومبیل شخصی افزایش قابل توجهی داشته است و در نتیجه تصادف ها نیز بیشتر شده اند. تصادف ها معمولاً باعث خرابی بدنه و سپر ماشین می شوند که بهتر است خیلی زود عیب آن ها بررسی و تعمیر گردد. بدین منظور باید به یک صافکاری و نقاشی خودرو حرفه ای مراجعه نمایید که تخصص لازم را داشته باشد. چون اگر خودرو مانند روز اولش نشود، از نظر ظاهری نیز زیبایی قبل را نخواهد داشت که موجب افت قیمت آن خواهد شد. پس برای رنگ کردن خودروی ایرانی خود یک صافکار و نقاش ماهر و حرفه ای پیدا کنید. نقاشی سپر یک کار تخصصی و سختی می باشد. روش های گوناگونی برای نقاشی سپر ماشین ایرانی وجود دارد؛ کسانی که از مهارت و تجربه کافی برخوردار هستند، بهترین روش را انتخاب می کنند. برای نقاشی سپر ماشین ایرانی خود می توانید آن را به صافکاری های معتبر در شهر محل زندگی خود ببرید. بهتر است نقاشی سپر ماشین خود را به یک فردی بسپارید که رنگ مناسبی انتخاب نموده و اگر نیاز باشد آن را ترکیب نماید و بین رنگ قسمت های مختلف ماشین تفاوتی وجود نداشته باشد و به اصطلاح دو رنگ نشود. همچنین ضخامت بتونه را به مقدار مناسب انتخاب کند تا با مرور زمان ترک برندارد. در صورتی که برای خودروی های ایرانی مشکلی پیش بیاید، دارندگان آن ها می توانند به مراکز معتبر مراجعه کنند و تعمیرات آن را انجام دهند. چون هزینه نقاشی سپر برای خودروهای ایرانی نسبت به خودروهای خارجی کمتر است. همچنین این امکان وجود دارد تا برای خودروهای ایرانی از رنگ های ایرانی استفاده نمود.

صافکاری بدون رنگ از خدمات مهم صافکاری قدیریان

نقاشی سپر

همین مسئله باعث شده است تا هزینه آن برای همه افراد مناسب باشد. همچنین باید این موضوع را عنوان کنیم که هزینه نقاشی سپر خودرو به عوامل گوناگونی وابسته است. به همین علت برای تعیین قیمت بهتر است به تعمیرگاه های معتبر مراجعه نمایید. هر ساله نرخ نقاشی سپر خودرو توسط اتحادیه صنف تعمیرکاران خودرو اعلام می شود و این قیمت تغییر می کند. در حال حاضر خودرو به جزء جدانشدنی از زندگی انسان ها تبدیل شده است و دارندگان خودرو تمایل ندارند تا ماشین آن ها برای مدت طولانی در تعمیرگاه بماند. به همین علت یکی از سوال های پرتکرار در این زمینه این است که رنگ کردن سپر خودرو چقدر طول می کشد. در پاسخ باید بگوییم مدت زمان تعمیرو نقاشی سپر به عواملی چون نوع سپر، میزان آسیب و قسمت هایی که به رنگ نیاز دارند بستگی دارد. به هرحال می توان گفت بین یک هفته تا یک ماه زمان می برد. همان طور که می دانید سپر یکی از بخش های مهم خودرو است که در صورت آسیب دیدن باید خیلی زود تعمیر شود چون کار حفاظت از اجزای داخلی خودرو را انجام می دهد. در صورت آسیب دیدن سپر خودرو باید اول آن را صافکاری نمود و سپس تعمیرکار باید در صورت نیاز بتونه کاری انجام دهد تا ناهمواری ها و مشکلاتی که برای سپر ایجاد شده را رفع کند و سپس کار نقاشی آن را آغاز نماید. برای رنگ کردن سپر نیز باید مراحل مختلفی را طی کرد و ابتدا بایستی اسپری رنگ بر روی سطح سپر پاشیده شود و بعد از آن رنگ اصلی را به بدنه خودرو پاشید. رنگ کردن سپر خودرو با توجه به آسیب هایی که دیده است معمولا بین یک هفته تا یک ماه زمان طول می کشد. برای اطلاع از هزینه نقاشی سپر خودرو ایرانی و خارجی و صافکاری pdr باید به مراکز معتبر مراجعه نمایید.