یکی از مشکلاتی که با شلوغ شدن شهرها و جاده ها به وجود آمده است، افزایش تصادفات می باشد. هر روزه تصادف های زیادی در حال رخ دادن است که باعث آسیب به خودروها می شود. ممکن است آسیب هایی که به خودروها وارد می شود نیازمند صافکاری و نقاشی باشد. نقاشی خودرو از جمله خدماتی است که توسط تعمیرکاران و صافکاران ماشین ارائه می گردد. این نوع خدمات برای خودرو هایی انجام می شود که با صافکاری بی رنگ نمی توان آنها را اصلاح کرد و پس از انجام خدمات صافکاری به وسیله روش سنتی به رنگ نیاز دارند. معمولا افراد ماهر تلاش می کنند تا خودرو را بی رنگ دربیاورند، اما باید بدانید که در برخی موارد این امکان وجود ندارد. در این شرایط ناچار هستید کاهش قیمت خودرو را بپذیرید و خودرو را رنگ کنید.

نقاشی خودرو

صفر تا صد نقاشی خودرو

یکی از خدمات پرهزینه مربوط به خودرو، نقاشی آن است. حتی اگر بخواهید برای تنوع، خودروی خود را نقاشی کنید، باز هم باید هزینه زیادی پرداخت کنید. برای نقاشی خودروی خود به محلی مراجعه نمایید که تهویه خوبی داشته باشد و از هرگونه گرد و خاک در امان باشد، چون گرد و خاک به شدت بر کیفیت نقاشی اثر می گذارد. از دیگر مواردی که باید توجه کنید، نورپردازی محلی است که نقاشی خودروی خود را به آن می سپارید. بهتر است کسانی که تعمیرگاه دارند و با سیستم گرمایشی ارتباط دارند، از ایمنی آن اطمینان حاصل کنند، چرا که در صورت نزدیک شدن به رنگ، احتمال آتش سوزی بالاست. همواره ایمن بودن محل را بررسی نمایید و بدانید که صافکاران از تجهیزات ایمنی مانند ماسک تنفسی، ماسک دستکش و عینک ایمنی برخوردار هستند. برای برطرف کردن آسیب های وارد شده به بدنه می توان از صافکاری بی رنگ استفاده کرد. این نوع صافکاری مورد پسند صاحبان خودرو قرار گرفته و معمولا برای ترمیم بدنه خودروی خود از این خدمات استفاده می کنند. در هر شرایطی می توان صافکاری بی رنگ را انجام داد اما برخی مواقع صافکار به علت پارگی بدنه اتومبیل و یا ریختگی رنگ بدنه مجبور به رنگ زدن بدنه خودرو می شود. قبل از نقاشی خودرو باید آن را بتونه کاری کرد. بدین منظور باید همه ایرادهایی که در بدنه خودرو ایجاد شده را برطرف کنید.

یعنی در بدنه خودرو نباید هیچ گونه خرابی، پارگی و یا شکستگی وجود داشته باشد. بتونه کاری باید به دقت انجام شود و بدنه خودرو به طور کامل ترمیم شود تا در نقاشی آن مشکلی ایجاد نشود. با انجام بتونه کاری ایرادهای خودرو برطرف شده و هیچ اشکالی وجود ندارد. بدین ترتیب کل سطح خودرو یکدست و برای نقاشی آماده می شود. در صورتی که در این مرحله ایرادی وجود داشته باشد، کارشناس ماهر با استفاده از لیسه گیری مشکل را برطرف می کند. اگر لیسه گیری به طور صحیح انجام نشود، در آینده شاهد دودستگی و پستی و بلندی در رنگ خودرو خواهید بود. پس از انجام این مرحله، شروع به نقاشی خودرو می کنیم. در مرحله نقاشی، کارشناس مربوطه برای خودرو یک رنگ مناسب ترکیب می کند. کارشناس باید با توجه به اینکه رنگ خودرو بعد از مدتی دچار تغییر رنگ می شود، نوع رنگ را انتخاب نماید. کارشناس باید این نکته را بداند رنگی که انتخاب می کند، رنگ کارخانه ای بدنه خودرو باشد. بعد از آنکه رنگ متاسب را انتخاب کرد، باید شروع به نقاشی خودرو کند. کارشناس بایستی با استفاده از ابزارهای کار خود رنگ را به خوبی روی تمام بدنه بریزد. بعد از آنکه رنگ را بر روی بدنه خودرو ریخت، صبر می کند تا رنگ خشک شود. پس از خشک شدن رنگ خودرو کارشناس اقدام به پولیش بدنه و واکس کردن خودرو می کند. در مرحله آخر که از مهمترین مراحل نیز هست، متخصص واکس و پولیش خودرو را انجام می دهد. به منظور یکدست شدن و اینکه هیچ گونه ایرادی روی بدنه خودرو وجود نداشته باشد، پولیش را انجام می دهیم. آنگاه برای یاداری و دوام بدنه خودرو از واکس بهره می گیریم. برای نقاشی خودرو به تجهیزاتی مانند بتونه، رنگ فابریک خودرو، سنباده، اسپری کننده رنگ، جلا دهنده، دستگاه پرداخت و چند دستگاه تخصصی دیگر نیاز داریم.

قیمت نقاشی ماشین

قیمت نقاشی ماشین با توجه به عوامل مختلف، متفاوت می باشد. اینکه ماشین چه نوعی باشد و از چه نوع رنگی برای آن استفاده شود می تواند بر روی قیمت آن موثر باشد. این تغییر قیمت می تواند از هزار تومان تا چند میلیون باشد. به عنوان مثال چنانچه قصد لکه گیری قسمتی از ماشین را داشته باشید و آن را رنگ کنید، قطعا برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. اما اگر خودروی خود را به طور کامل نقاشی کنید، هزینه آن افزایش می یابد. لازم به ذکر است که شما بایستی برای نقاشی هر کدام از قسمت های خودرو، یک قیمت خاصی را در نظر بگیرید. معمولا قیمت سپر، درب موتور، جلو پنجره، گلگیر جلو و عقب، درب ها، درب اتاق بار، داخل موتور، رکاب، داخل صندوق، اطاق، سقف،کلاف، شاسی کشی، سر و سینی شاسی و کف اتاق هر کدام در یک محدوده قیمتی مشخصی قرار دارد. به همین دلیل امکان تعیین یک قیمت کلی برای نقاشی خودرو وجود ندارد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت ها و استعلام آن از یک وب سایت آنلاین استفاده کنید. از این طریق می توانید به آسانی قیمت نقاشی خودروی خود را به شکل اصولی برای هر قسمت به بهترین شکل درخواست کنید. اگر بعد از صافکاری برای خودروی خود نقاشی انجام دهید، خودروی شما ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

نقاشی خودرو

نقاشی خودرو خارجی

در حال حاضر تعداد خودروهای خارجی در ایران افزایش یافته است که در صورت نیاز باید نقاشی شوند. نقاشی خودروهای خارجی به وسیله ابزارهای خاصو جدید انجام می گردد تا ناصافی و دودستگی در آن دیده نشود. عدم توجه در نقاشی خودروهای خارجی باعث افت قیمت آن می شود. پس بهتر است یک نقاش ماهر را برای نقاشی خودروی خود انتخاب کنید که احساس مسئولیت کند و بهترین نوع رنگ را برای نقاشی خودرو انتخاب نماید. هر چقدر نوع رنگی که برای خودروهای خارجی استفاده می شود از کیفیت بالایی برخوردار باشد، رنگ نهایی بهتر شده ودوام آن نیز روی خودرو افزایش می یابد. امروزه خودروهای خارجی بسیار مورد استقبال قرار گرفته اند و همه افرادی که صاحب خودروی خارجی هستند، باید نقاشی خودروی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند. چون خودروهای خارجی از پیچیدگی بیشتری برخوردار هستند و بدون شک نقاشی آنها دشوارتر می باشد. شما می توانید از خدمات متنوع مراکز معتبر استفاده کنید. بهتر است برای ماشین های گران قیمت خارجی ریسک نکنید و صرفا به صافکار های حرفه ای برای نقاشی خودرو مراجعه کنید. همچنین می توانید سوابق کاری صافکار را بررسی نمایید؛ پرا که سابقه کاری تاثیر زیادی بر کیفیت نقاشی خودرو دارد. لازم به ذکر است که بدنه خودرو های خارجی بدنه دارای کدهای بسیار خاصی می باشد.

نقاشی خودرو ایرانی

با توجه به اینکه قشر بسیار زیادی از مردم ایران از خودروی ایرانی استفاده می کنند، صافکاری های بسیار زیادی برای تعمیر، صافکاری و نقاشی این خودروها در نظر گرفته شده است. نقاشی خودروهای ایرانی در مقایسه با خودروهای خارجی برای صافکاران ایرانی راحت تر است. چون خودروهای ایرانی تقریبا با شیوه مشابه تولید می شوند و بدنه هر کدام می تواند به راحتی قابلیت خود را برای نقاشی نشان دهد. باید این نکته را بدانید که بسیاری از افراد به دلیل کاهش قیمت ماشین پس از نقاشی، ترجیح می دهند صافکاری بدون رنگ انجام دهند. صافکاری بدون رنگ در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرد و همیشه جوابگو نخواهد بود. به همین دلیل شما مجبور هستید خودروی خود را نقاشی کنید که برای این کار می توانید به بک صافکار ماهر و مسلط مراجعه نمایید. همچنین برای اطلاع از این نوع خدمات می توانید به سایت های معتبر مراجعه نموده و درخواست کنید تا با قیمت مناسب کار شما را انجام دهند. همه خودروها از چند ورق فلز ساخته شده اند که میزان این ورقه ها در خودروهای مختلف بر اساس ایمنی خودرو کم یا زیاد می شود. در حقیقت وقوع تصادف بر اساس فشار وارده به خودرو می تواند موجب بروز ایرادهایی در بدنه و ظاهر خودرو شود. همچنین ممکن است گودی و یا برجستگی هایی در قسمت های گوناگون خودرو ایجاد شود و یا رنگ خودرو با اشکالاتی همراه باشد که در این صورت با صافکاری بدون رنگ و نقاشی می توان به آسانی این موارد را برطرف نمود.

نقاشی خودرو
برای خودروهای ایرانی در صورتی که نیاز به صافکاری بی رنگ باشد، با استفاده از ابزارهای مخصوص و انواع چکش ها تلاش می کنند تا انواع ناهمواری ها و ایرادهای به وجود آمده را برطرف کنند. در حقیقت زمانی از صافکاری بی رنگ استفاده می کنند که مشکلات ایجاد شده برای خودرو کم باشد. اما در صورتی که ایرادهای زیادی در بدنه خودرو وجود داشته باشد و یا فرورفتگی های سختی در آن ایجاد شده باشد، در این شرایط پس از انجام صافکاری و یک دست نمودن سطح می بایست نقاشی انجام شود و به هیچ وجه نباید بین رنگ خودرو و رنگ اعمال شده تفاوتی وجود داشته باشد، اگر تخصص نقاش زیاد باشد می توان انتظار داشت کیفیت نقاشی خودرو نیز افزایش پیدا کند. برای نقاشی خودروی ایرانی ابتدا بدنه خودرو را بتونه کاری می کنند و آنگاه رنگ هایی که بسیار باکیفیت هستند را با هم ترکیب می کنند. لازم به ذکر است که رنگ ها بر اساس کد رنگ استخراج شده از شماره شاسی خودرو با دقت زیادی ترکیب می شوند. پس از آن که رنگ مورد نظر آماده شد، در اتاق رنگ کاملا ایزوله می شود، بر روی بخش های مورد نیاز خودرو اسپری می گردد. مکان ایزوله موجب می شود که مولکول های رنگ بدون تاثیر پذیری از عوامل محیطی به شکل یکدست روی بدنه خودرو قرار بگیرد. پس از آنکه مراحل رنگ کردن خودرو تمام شد،

مرحله نهایی که بسیار مهم است، پولیش و واکس می باشد. به وسیله یک پولیش مخصوص، خودروی رنگ آمیزی شده پولیش زده می شود تا بتوان کدری و ماتی رنگ را ازبین برد. همچنین اگر نیاز باشد بعد از پولیش کاری واکس نیز زده می شود. آنگاه خودرو به طور کامل شسته می شود و در نهایت کنترل کیفیت خودرو انجام می گیرد و بعد از آن به مشتری تحویل داده می شود. نقاشی خودرو یکی از کارهای لازم برای خودروهای ایرانی و خارجی آسیب دیده است. اما برای نقاشی ماشین باید به مهارت و تسلط صافکار توجه کنید، چرا که ممکن است پس از انجام کار از کیفیت آن رضایت نداشته باشید. پس بهتر است در ابتدای کار صافکار حرفه ای و باتجربه را برای نقاشی ماشین خود انتخاب کنید. شاید به ظاهر نقاشی خودرو کار آسانی باشد، اما در واقع کاری دشوار است که تنها از پس متخصصان برمی آید. برای انجام این نوع خدمات به ابزارهای خاصی نیاز است تا رنگ خودرو یکنواخت و صاف دربیاید. در صورت بی توجهی به نقاشی خودرو امکان دارد خودروی شما دچار افت قیمت شود و هنگام فروش آن با مشکلاتی مواجه شوید.

صافکاری pdr از خدمات مهم صافکاری قدیریان

نقاشی خودرو امری تخصصی است که باید توسط شخصی با مهارت انجام شود. اگر رنگ ماشین شما به هر دلیلی (مانند: خراشیدگی یا محو شدگی) نیاز دارد مجددا رنگ شود، ما شیوه نقاشی خودروی DIY را پیشنهاد می‌کنیم. با این روش در هزینه‌های شما به طرز شگفت‌انگیزی صرفه‌جویی خواهد شد. در قدم اول با به‌کارگیری از ابزار‌های مناسب و داشتن آمادگی لازم، در رویکرد شما بسیار موثر خواهد بود و در پایان رنگ خودروی شما همانند روز اول فابریک به‌نظر خواهد رسید.

مراحل نقاشی بدنه خودرو

در نقاشی بدنه خودرو پیش از هر چیز انتخاب یک صافکار حرفه ای مهم است. هرچه مدل ماشین بالاتر باشد حساسیت ترمیم رنگ بدنه آن نیز بیشتر خواهد بود. یک صافکار حرفه ای با بررسی خسارات وارده ابتدا اقدام به اعمال صافکاری بی رنگ بر روی بدنه خودرو می‌نماید. عملیات صافکاری بی رنگ برای رفع قر شدگی‌ها و پستی بلندی‌های ایجاد شده بر روی بدنه ماشین انجام می‌گیرد. صافکار با استفاده از ابزار صافکاری قسمت‌های قر شده را کاملا صاف می‌نماید. در صورتی که قسمتی از بدنه دچار پارگی شده باشد صافکار با بررسی لایه‌های بدنه اقدام به انجام بتونه کاری و لیسه گیری می‌کند.

همانگونه که در مقالات قبلی اشاره نمودیم بدنه خودرو از دو یا سه لایه تشکیل شده است. در صورتی که پارگی بدنه خودرو و خراش‌های ایجاد شده بر روی آن همه لایه‌ها را برش داده باشد و فلز آن مشاهده شود صافکار اقدام به بتونه کاری می‌کند تا بتواند با استفاده از آن سطح صافی را برای زیر سازی قسمتی که قرار است نقاشی شود ایجاد نماید. لیسه گیری خراش‌ها و شیارهای ایجاد شده نیز توسط یک صافکار حرفه ای باید انجام گردد. صافکار در این مرحله با پر کردن شیارها و خراش‌ها با استفاده از رنگ خشک و سپس استفاده از لیسه سطح یکدستی را فراهم می‌نماید.

ابزار مورد نیاز برای نقاشی خودرو

• مقدار زیادی سمباده با زبری متوسط (استفاده از دستگاه سمباده برقی اثر مطلوب‌تری خواهد داشت)
• به مقدار لازم چسب کاغذی با استفاده از روزنامه‌ برای استتار کردن خودرو (جاهایی که نیاز به رنگ‌ زدن نیست)
• تهیه کمپرسور هوا و اسپری تفنگی
• حائل، تینرهای رنگ، ماسک های صورت، عینک ایمنی، پوشش زیرلایه‌ای، رنگ اکریلیک و یا رنگ مینای پالتو و پوشش لاک خالص و یک گرد و غبار‌گیر
• برای یک خودروی سایز کوچک یا متوسط شما حدود یک گالن پوشش پایه (بتونه) نیاز دارید.

صافکاری با دستگاه مکش از خدمات مهم صافکاری قدیریان

ویژگی یک صافکار نقاش خوب

در صورت تصادف و بروز خسارت به اتومبیل، انتخاب یک صافکار و نقاش منصف و حرفه ای، بزرگ ترین دغدغه افرادی است که نسبت به ماشین خود حساس هستند. صافکارهای حرفه ای شغل خود را یک هنر می دانند. هر صافکار به اقتضای حرفه و تجربه خود، برای خدمات صافکاری که انجام می دهد قیمت تعیین می کند.

1. حتی الامکان عملیات تعمیر را بدون رنگ انجام می دهد تا مالک خودرو ضرر و زیان کمتری را از بابت افت قیمت خودرو متحمل شود.

2. صافکار تا حد امکان، قطعه ای را تعویض نمی کند و با صافکاری و نقاشی مشکل را حل می کند.

3. ضخامت بتونه در قسمتهای صاف شده بسیار نازک است، تا در گذر زمان و تابش خورشید ترک نخورد.

4. نتیجه کار او این است که قسمت رنگ شده، هم رنگ سایر نقاط بدنه ماشین می شود و مرزی بین قسمت رنگ شده و سالم وجود ندارد. از فاصله 10 تا 15 متری و زیر نور آفتاب، تفاوت رنگی بین قسمتها وجود ندارد. شفافیت و براقی قسمت رنگ شده و سالم دقیقاً مثل هم است.

5. فارق از کد رنگ بدنه ماشین، رنگی را که دقیقا هم شکل سایر قطعات بدنه است را بسازد. زیرا رنگ بدنه خودرو، در اثر تابش اشعه آفتاب تغییر می کند. مثلا رنگ بدنه پژو 206 مدل 1385 با کد رنگ 67905 (نقره ای) با رنگ بدنه پژو 206 مدل 1393 با کد رنگ 67905 (نقره ای)، متفاوت است.

6. در حین تعمیرات و باز و بسته کردن قطعات خودرو، هیچ پیچ و خاری گم نشده است. قطعات و درپوشهای مربوط به خودرو، مثل روز اول نصب شده اند و در حین رانندگی لرزش و صدایی ندارند.

7. فاصله بین قطعات مختلف بدنه، قرینه هم است، مثلاً در صورت صافکاری درب راننده، پس از اتمام کار، فاصله بین لبه درب با گلگیر در طرف راننده و شاگرد دقیقاً مثل هم و برابر است.

8. قیمت مناسبی دارد. و هزینه تمام کار را در ابتدا مطرح می کند.

9. مدت زمان کمتری برای اتمام کار نیاز دارد.