صافکاری pdr یکی از روش های جدید صافکاری می باشد که به جای روش های قدیمی به روی کار آمده است و باعث شده است که آسیب هایی که قبلا به بدنه خودرو وارد می شود کمتر شود. Pointless dent repair به یکی از روش های صافکاری بدون رنگ گفته می شود به این صورت که بدنه خودرو را بدون رنگ تعمیر می کند. در صورتی که آسیب های بدنه خودرو کم باشد بدون این که نیاز باشد ضربات شدیدی به بدنه خودرو وارد شود ، بدنه خودرو را ترمیم می کند. مهم ترین ابزار انجام این روش میله pdr است که دارای استحکام فراوانی بوده و از جنس فولاد با آلیاژ های متفاوت هستند.

صافکاری pdr

لوازم صافکاری pdr

این میله باعث می شود که ناهمواری های زیرین خودرو به خوبی رطرف شود و مانع از به وجود موج بر روی بدنه خودرو شود. این میله های پی دی آر در مدل های مختلف برای قسمت های مختلف به کار می رود.

میله چرخشی

جهت استفاده در نقاطی که امکان چرخش میله وجود دارد از این نوع میله استفاده می شود.

میله اهرمی

جهت استفاده برای اهرم در قطعات جدا شونده مانند کاپوت است.

میله دم ماهی

جهت استفاده در نقاطی با فضای کم برای انجام عمل صافکاری بدون رنگ می باشد.

نحوه کار صافکاری pdr

در صافکاری pdr به این صورت می باشد که در اهرم قسمت دسته، نیروها و تکیه گاه محل برخورد با فرورفتگی موجود در بدنه خودرو است و با توجه به تقطه آسیب دیده شکل های متفاوتی دارا می باشد. مقرون به صرفه ترین و سریع ترین روش صافکاری pdr می باشد که هم با محیط زیست سازگار می باشد هم این که آسیب کمتری به خودرو وارد می کند و بدنه خودرو را به حالت اولیه برمی گرداند.

مراحل انجام صافکاری pdr

برای رفع فرورفتگی های خودرو با کمک صافکار pdr مرحله مرحله باید پیش بروید و باید سعی کنید که تمامی مراحل را به درستی انجام دهید و گرنه نتیجه دلخواه را به شما نخواهد داد. قبل از هر چیزی بای فروروفتگی های ماشین را به درستی تشخیص دهید. تعمیرکار pdr با بررسی فرورفتگی و این که چگونه می تواند به زیر بدنه خودرو دستگاه دسترسی پیدا کند فرورفتگی را ارزیابی می کند. هنگام که تمامی ارزیابی های لازم را انجام داد. منطقه ای از خرابی ماشین را برای شروع انتخاب می کند و از LED مجهز به مکش برای مشاهده پیچیدگی های و فرورفتگی (حتی در روز) استفاده می‌کند. در مرحله بعدی برای شروع، ورق فلزی بلندی به نام میله پی دی آر استفاده می شود که با استفاده از این ابزار به شکاف های کوچک بین پانل ها ، بخش ها و بدن خودرو استفاده می شود. برای فرورفتگی در مکان های دشوار و سخت استفاده می شود تعمیرکار pdr با استفاده از ابزارهای صافکاری های به آرامی فرورفتگی ها را به سمت کشانده و فلز را به حالت اولیه باز می گرداند. البته به این نکته توجه کنید که بسته به شدت و محل فرورفتگی ممکن است برای صاف شدن محل های از فرورفتگی ها، نیاز باشد چندین بار این روش را تکرار کرد.

صافکاری pdr

در مرحله سوم به وجود آمدن فرورفتگی و صافکاری pdr، ضخامت فلز در هر منطقه متفاوت می باشد و کار یکسانی نیست . با فشار دادن فرورفتگی، فلز باعث می شود که اطراف مناطق آسیب دیده بدنه خودرو را به سرعت صاف کند و حلقه کمرنگی در ان مناطق ایجاد می کند سپس تعمیرکار از یک ابزار و یک چکش پلاستیکی برای ضربه زدن به آن حلقه کم رنگ، استفاده می شود تا سطح اسیب دیده با بقیه بدنه خودرو هم رنگ شود رنگ یکدستی به خود بگیرد. ممکن است فرورفتگی های که توسط تعمیر کار ترمیم شده اند دارای ناهمواری هایی باشند. به همین منظور، برای این که این ناهمواری ها رفع گردد و رنگ اولیه به خود بگیرد، تعمیرکار بایستی از سنباده مرطوب و صیقل دهنده با سرعت بالا استفاده کند. استفاده از این تکنیک تا زمانی که سطح بدنه کاملا شفاف و صاف شود باید ادامه پیدا کند. در مرحله آخر، برای این که خودرو به حالت اولیه بازگردد و تغییرات کوچک نیز به چشم دیده شود استفاده از ابزارها را باید ادامه داد تا زمانی که تمامی فرورفتگی ها رفع شود و به طور کامل ماشین سالم باشد. در این کار فقط باید صبر و حوصله داشته باشید.

دستگاه صافکاری pdr

برای این که بتوانید به درستی صافکاری pdr را انجام بدهید باید کیت های مخصوص این کار که شامل میله های مختلف در شکل ها و اندازه های مختلف می باشد به همراه ابزار های سیمی، قلاب ها، ابزارهای شیشه ، میله های صاف کن، اهرم چرخشی، دم ماهی، دسته های دایره ای یا قلابی و موم های کشنده در اختیار داشته باشید. در بعضی مواقع با وجود داشتن دستگاه های صافکاری پی دی آر، از لکه گیری نواری برای تشخیص دقیق تر فرورفتگی های بدنه خودرو استفاده می کنند. همچنین از لامپ های LED و کیت های کشنده چسبی نیز استفاده می شود. هر تخصصی ابزارهای مشخصی دارد این میله های فلزی و سایر دستگاه ها برای موارد جداگانه کاربرد دارند. با این حال رایج ترین ابزار برای این کار میله های pdr می باشند این میله‌های فلزی بلند برای کشاندن فلز به جای خود استفاده می‌شوند و عمدتاً گران قیمت هستند.

قیمت دستگاه صافکاری pdr چقدر است؟

برای این که در مورد قیمت دستگاه صافکاری pdr اطلاعات لازم را داشته باشید باید با فروشگاه های لوازم و قطعات تعمیرات خودرو در ارتباط باشید. هزینه این دستگاه ها معمولا بالا هستند و برای خرید هر قطعه و دستگاه باید هزینه بالایی پرداخت کنید به طور مثال برای دستگاه هاتباکس صافکاری مغناطیسی چیزی حدود 18 تا 20 میلیون تومان باید هزینه کنید یا این که برای خرید دستگاه میله pdr در سایز ها و مدل های متفاوت همراه با چوبک نیش خوابان چیزی حدود 20 میلیون تومان باید هزینه کنید. اما برای این که قمیت دقیق دستگاه ها را مطلع شوید بهتر است که به سراغ فروشگاه های قطعات خودرو بروید. قیمت دستگاه پولیش روتاری آیبرید کار پولیشر چیزی حدود 5 میلیون تومان می باشد. جنس میله های pdr از جنس فولاد می باشد اما کشور های مختلف از آلیاژ های مختلفی برای تولید این محصولات استفاده میکنند. هرچه این آلیاژ ها بهتر باشد جنس میله سخت تر و سبک تر خواهد بود. بنابر این صافکار می تواند کار خود را به راحتی انجام دهد. توجه داشته باشید که از چه جنسی هستند و ساخت کدام کشور می باشند و با استفاده از این اطلاعات اقدام به خرید این میله ها کنید.

بهترین صافکاریpdr در تهران

هر گونه آسیب به بدنه خودرو باعث می شود که قیمت خودرو افت کند و‌باع شود که در زمان فروش خودرو شما دچار مشکل شوید. همان گونه هر گونه آسیبی باعث می شود تاثیرات منفی در رنگ و باعث زنگ زدگی خودرو شود. این آسیب ها به مرور زمان باعث آسیب فنی به خودرو می شود و‌ ایمنی خودرو را نیز دچار مشکل می کند. اگر آسیب و تو رفتگی در بدنه خودرو شما ایجاد شده است می توانید با کمک صافکاری pdr آن را بدون رنگ رفع کنید. با کمک صافکاری پی دی آر شما می توانید بیشتر تورفتگی های ماشین را رفع کنید بدون این که رنگ خودرو دچار آسیب شود. البته باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای پی دی آر انجام گیرد صافکاری و تعمیر ماشین به این روش چیزی بین ۸۰ تا ۹۰ درصد تو رفتگی‌های ماشین را از بین می‌برد، بدون آنکه به رنگ ماشین آسیب بزند. در تهران به این دلیل که حجم ماشین ها زیاد است و خیلی از خانه ها پارکینگ ندارند ممکن است آسیب به بدنه خودرو ها زیاد وارد شود و باعث شود که تو رفتگی های زیادی بر روی بدنه خودرو ها ایجاد شود. به همین دلیل بهتر است که برای رفع این مشکلات و‌ تو رفتگی ها به سراغ یک صافکار pdr در تهران بروید و حرفه ای ترین فرد در این زمینه را به کمک بگیرید تا به رنگ بدنه خودرو شما نیز آسیب وارد نشود و صافکاری خود و شما بدون رنگ حل شود.

صافکاری pdr

نحوه انجام صافکاری pdr در محل

برای این که بتوانید به ترمیم بدنه خودرو خود بپردازید ممکن است بخواهید به سراغ مراکز صافکاری pdr در محل بروید . در این مراکز شما به صورت آنلاین و یا تلفنی اقدام به ثبت درخواست خودتان می کنید و اعلام می کنید که می خواهید در محل زندگی خودتان این اقدام انجام شود. اما این نکته را در نظر بگیرید که برای این کار باید فضای بزرگی داشته باشید به این دلیل که تعمیرکار زمانی که می خواهد مثلا کاپوت ماشین شما را باز کند و جداگانه آ ن را تعمیر کند یا گلگیر خودروی شما را باز کند و تعمیرات لازم را انجام دهد باید فضای کافی برای باز کردن دستگاه ها هم چنین لوازم خودروی شما را داشته باشد.

چه مواردی را می توان با صافکاری pdr رفع کرد؟

خیلی از افردی که به دنبال صافکاری بدون رنگ هستند می خواهند بدانند که چه مواردی قابل صافکاری pdr می باشد و قابل ترمیم به این روش می باشد. در واقع این بستگی به عوامل مختلفی مانند جنس بدنه، شکل قطعه، شدت فرورفتگی، موقعیت قطعه یا صفحه روی وسیله نقلیه و چگونگی دسترسی به پشت صفحه دارد. کاپوت ماشین یکی از مواردی می باشد که با روش پی دی آر قابل ترمیم می باشد با توجه به این که کاپوت به راحتی از خودرو جدا می شود هم چنین آستر را از روی کاپوت می توان جدا کرد، تعمیرکاران به راحت یمی تواند به قسمت های زیر کاپوت دسترسی داشته باشند و فرو رفتگی های لازم را ترمیم کنند. اگر کاپوت به دلیل پارش تگرگ، برخورد توپ، تصادف دچار آسیب شده باشد به راحتی با کمک پی دی آر می توان آن را ترمیم نمود. در خودرو مانند کاپوت می توان از خودرو جدا نمودو خارج کرد و پوشش داخلی و پوسته درب را برداشت. تعمیرکاران pdr به راحتی می توانند به پشت درب دسترسی داشته باشند وفرورفتگی ها را بیرون بیاورند و به شکل اولیه برگردانند. اگر درب خودرو در اثر تصادف دارای یک فرورفتگی کوچک یا متوسط شده، تا زمانی که رنگ ترک خورده نباشد، دچار خراشیدگی شدید نشود و فرورفتگی آن چندان پیچیده نباشد، یک تکنسین PDR می‌تواند درب را تعمیر کند. گلگیرهای جلو نیز به راحتی قابل جدا شدن هستند. با کمک روش پی دی آر می توان به پشت گلگیر دسترسی داشت و آن را ترمیم کرد.