صافکاری یکی از مهمترین اقداماتی است که تمامی خودروها به آن نیاز پیدا خواهند کرد. گاهی بدنه خودرو در اثر عوامل طبیعی مانند برخورد تگرگ و گاهی در اثر تصادفات مختلف دچار قر شدگی ها و فرو رفتگی هایی می شود و همین امر بر ظاهر و عملکرد خودرو اثر می گذارد. رفع این قرشدگی ها نیاز به مهارت و دانش خاصی دارد و برای اینکار باید به افراد متخصص مراجعه شود. به ویژه اگر خودرو یک خودرو خارجی باشد، این مهارت و تخصص بیشتر می شود. زیرا خودروهای خارجی بسیار حساس هستند و باید با دقت بسیار زیاد بر روی آنها کار کرد. تمامی این موارد سبب شده اند صافکاری ماشین خارجی به یکی از مهمترین دغدغه های افراد تبدیل شود. نگران نباشید! مراکز معتبر زیادی وجود دارند که این خدمات را به شما ارائه میدهند و به شما کمک می کنند تا دوباره ظاهر خودرو خود را زیبا کنید.

صافکاری ماشین خارجی

صافکاری انواع ماشین های خارجی

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا صافکاری ماشین خارجی یکی از دغدغه های عمده برای صاحبان این خودروهاست! دلایل متفاوتی وجود دارند که سبب شده اند افراد در مورد صافکاری ماشین های خارجی خود نگران باشند. یکی از مهمترین دلایل آنها ساختار متفاوت ماشین های خارجی با ماشین های داخلی است. خودروهای خارجی دارای لایه های متفاوتی هستند و این موضوع صافکاری را با چالش های زیادی رو به می کند. در نتیجه کسانی که می خواهند برای صافکاری ماشین خارجی اقدام کنند، باید به مراکزی مراجعه نمایند که با ساختار ماشین های خارجی آشنایی داشته باشند و بتوانند به خوبی آنها را تعمیر کنند.

در ساختار ماشین های خارجی از چه آلیاژی استفاده می شود؟

یکی دیگر از مهمترین دلایلی که سبب شده است صافکاری ماشین خارجی به دغدغه ای مهم و چالش برانگیز برای صاحبان این خودروها تبدیل شود نوع آلیاژی است که در ساخت این خودرو ها به کار می رود. سیاست های جهانی برای ساخت خودرو به این سمت پیش رفته است که بهتر است در صنایع اتومبیل سازی از آلیاژ آلومینیوم استفاده شود. همانطور که می دانید آلیاژ آلومینیوم بسیار سبک است و در اثر تصادفات به شدت آسیب می بیند. کسانی که می خواهند صافکاری pdr ماشین خارجی را انجام دهند باید با نوع آلیاژ آلومینیوم آشنایی داشته باشند و بدانند که چقدر به این آلیاژ فشار وارد کنند تا صاف شود.

استفاده از دستگاه های ویژه برای صافکاری

اکنون دیگر متوجه شده اید که خودروهای خارجی باید با روش های ویژه صافکاری شوند. زیرا ساختار بدنه و نوع آلیاژی که در ساخت آنها به کار رفته است با خودروهای داخلی متفاوت است و فردی که می خواهد بر روی خودرو کار کند باید آشنایی ویژه ای با این موارد داشته باشد. همچنین، باید بدانید برای صافکاری اینگونه خودرو ها از دستگاه های خاصی استفاده می شود. این دستگاه ها معمولا اروپایی یا آمریکایی هستند و کسانی که می خواهند از آنها استفاده نمایند باید با روش استفاده از آنها آشنایی داشته باشند.

مراحل صافکاری بدون رنگ ماشین خارجی

وقتی بدنه خودرو دچار قر شدگی و یا فرو رفتگی می شود، گاهی ریزش رنگ اتفاق می افتد و گاهی ریزش رنگ اتفاق نمی افتد. در مواقعی که ریزش رنگ صورت نگرفته است، تنها باید بدنه خودرو صاف شود و پس از آن نیازی به رنگ بدنه خودرو نیست. یکی از روش هایی که برای صافکاری ماشین خارجی از آن استفاده می شود میله پی دی آر است. در ادامه تلاش می کنیم تا شما را با روش میله پی دی آر برای صافکاری بدون رنگ آشنا کنیم.

صافکاری ماشین خارجی

میله پی دی آر چیست؟

استفاده از میله پی دی آر در صافکاری ماشین خارجی از نوین ترین روش هایی به شمار می رود که می تواند بدنه خودرو را صاف کند. میله پی دی آر استحکام بسیار زیادی دارد و معمولا از آلیاژ فولاد ساخته می شود که در برابر فشار و کوبش مقاوم شود. این میله این قدرت را دارد که ناهمواری های موجود در بخش های زیرین خودر را برطرف کند و سطحی صاف و یکدست به وجود بیاورد. این میله ها انواع مختلفی دارند که هر یک در بخش های متفاوت خودرو به کار برده می شوند.

معرفی انواع میله های پی دی آر

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم میله های پی دی آر که برای صافکاری ماشین خارجی مورد استفاده قرار می گیرند انواع متفاوتی دارند. این میله ها به سه دسته میله چرخشی، میله اهرمی و میله دم ماهی تقسیم می شوند.

میله چرخشی برای چیست؟

میله چرخشی یکی از مهمترین میله ها در صافکاری پی دی آر به شمار می رود. از این میله می توان در تمامی جهات استفاده کرد و امکان چرخش میله در تمامی نقاط وجود دارد.

میله اهرمی برای چیست؟

همانطور که می دانید برخی از قطعات خودرو را می توان جدا کرد. به طور مثال، اگر کاپوت خودرو دچار آسیب شود، آن را باید جدا کرد. از میله اهرمی برای صافکاری قطعات جدا شونده خودرو مانند کاپوت استفاده می شود.

میله دم ماهی برای چیست؟

گاهی نمی توان قطعات خودرو را جدا کرد و باید آنها را در همان جا و با فضا کم صاف کرد. در این صورت بهترین روش استفاده از میله دم ماهی است. این میله دقیقا برای صافکاری در نقاطی با فضای کم طراحی شده است و به صافکاران کمک می کند تا کار خود را به خوبی پیش ببرند و قر شدگی های خودرو را صاف کنند.

صافکاری بدون رنگ خودروهای لوکس

شما می توانید از میله پی دی آر برای صافکاری خودروهای خارجی استفاده نمایید. بهتر است بدانید استفاده از میله پی دی آر بهترین روش برای بر طرف کردن فرو رفتگی هایی است که در اثرات عوامل محیطی مانند تگرگ بر روی بدنه خودرو به وجود آمده اند. همچنین، وارد شدن ضربات فیزیکی کم به بدنه خودرو می تواند به قر شدگی هایی را در آن به وجود بیاورد و بی شک استفاده از میله پی دی آر بهترین روش برای رفع آن است. همچنین، از این روش می توان برای رفع فرو رفتگی های ناشی از تصادفات خفیف که رنگ بدنه خودرو آسیب ندیده است استفاده کرد. میله پی دی آر نیاز به بتونه کاری را در صافکاری های با رنگ از بین می برد و این موضوع سبب شده است که استفاده از این روش در صافکاری ماشین خارجی مورد توجه قرار گیرد.

صافکاری بدون رنگ بنز از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری با رنگ ماشین خارجی

در اغلب موارد، در اثر آسیب هایی که به بدنه خودرو وارد می شود، ریزش رنگ صورت می گیرد و در این صورت صافکار باید ابتدا بدنه خودرو را صاف کند و پس از آن رنگ خودرو را نیز درست کند. بهتر است بدانید در این شرایط پس از آنکه صافکاری خودرو صورت گرفت، بدنه خودرو بتونه کاری می شود تا سطحی صاف و یکدست برای رنگ کاری به وجود بیاید. گاهی بتونه کاری سبک است و گاهی بتونه کاری سنگینی باید بر روی بدنه خودرو انجام شود. رنگ کاری بدنه خودرو نیز کار بسیار دقیقی است و باید با ظرافت خاصی انجام شود. در غیر اینصورت، تغییر رنگ بدنه خودرو مشهود است و این امر بر زیبایی بصری خودرو اثر می گذارد.

چگونه روش مناسب برای صافکاری خودرو را انتخاب کنیم؟

امروزه، روش های متعددی برای صافکاری ماشین خارجی پیشنهاد می شوند. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه روش مناسب برای صافکاری خودرو را انتخاب کنیم. در همین جا به شما اعلام می کنیم صافکاری خودرو یک کار بسیار تخصصی است و تنها کسانی می توانند این کار را انجام دهند که آموزش های لازم را در این زمینه دیده اند. انتخاب روش صافکاری به شدت آسیب وارده به خودرو بستگی دارد. به طور مثال، گاهی شدت آسیب وارده به بدنه خودرو به حدی زیاد است که باید از روش های ویژه برای صافکاری استفاده شود. با این وجود، گاهی شدت آسیب های وارده در حد کم یا متوسط است و در این صورت باید از روش های دیگر استفاده کرد. توصیه ما به شما این است برای صافکاری ماشین خارجی به مراکز معتبر مراجعه نمایید و هرگز به افراد و مراکزی که تخصص کافی ندارند اعتماد نکنید.

صافکاری بدون رنگ تویوتا خدمات مهم صافکاری قدیریان

آیا صافکاری از قیمت خودرو می کاهد؟

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین سوالاتی که افراد در زمان صافکاری ماشین خارجی می پرسند در این زمینه است که آیا صافکاری از قیمت خودرو می کاهد! به طور کلی باید بدانید زمانی که خودرو نیاز به صافکاری پیدا می کند بدین معناست که بدنه خودرو در اثر تصادف و یا عوامل دیگر آسیب دیده است و همین امر بر قیمت خودرو اثر می گذارد. با این وجود اگر صافکاری بدون ریزش رنگ باشد، در اکثر موارد از قیمت خودرو نمی کاهد و یا تاثیر بسیار جزیی بر قیمت خودرو دارد.

صافکاری ماشین خارجی

چرا صافکاری ماشین خارجی کار دشواری است؟

بهتر است بدانید صافکاری یکی از مهمترین فعالیتهایی است که بر روی بدنه خودرو انجام می شود و اگر با دقت و ظرافت صورت نگیرد بدنه خودرو را خراب می کند. به همین دلیل، صافکاری تنها باید توسط افراد متخصص انجام شود. دقت و ظرافت این کار به حدی بالاست که گاهی صافکاران ساعت ها زمان می گذارند تا تنها بخش کوچکی از بدنه خودرو آسیب دیده را درست کنند.

صافکاری ماشین خارجی چند روز طول می کشد؟

پاسخ به این سوال به شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. اگر میزان شدت آسیب وارده به بدنه خودرو کم باشد معمولا 1 تا 5 روز زمان می برد تا بدنه خودرو صاف شود. گاهی شدت آسیب وارده به خودرو بسیار زیاد است و به زمان بیشتری برای صافکاری نیاز است. به طور کلی، صافکاری با توجه به میزان آسیب وارده به بدنه خودرو بین یک روز تا یک ماه زمان می برد.

قیمت صافکاری ماشین خارجی

استعلام قیمت صافکاری ماشین خارجی از مهمترین دغدغه های صاحبان این خودروهاست. دلیل اصلی این امر این است که صافکاری این خودروها باید با ابزارهای متفاوتی صورت گیرد که از کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد می شوند. با توجه به نوسانات ارزی که در چندین سال اخیر رخ داده است، قیمت صافکاری ماشین خارجی می تواند دستخوش نوسانات مختلف شود و این موضوع در بسیاری از موارد نگران کننده است. به همین دلیل، توصیه می شود برای استعلام قیمت ابتدا خودرو خود را به یک مرکز معتبر ببرید تا صافکار بتواند پس از بررسی شدت آسیب وارد شده به بدنه خودرو قیمت را اعلام کند. تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد صافکاری ماشین خارجی در اختیار شما قرار دهیم. همانطورکه متوجه شده اید صافکاری یکی از کارهایی است که نیاز به دقت و ظرافت بسیار زیادی دارد، در غیر اینصورت این کار به درستی صورت نمی گیرد و به خودرو آسیب وارد می شود. صافکاری به دوسته صافکاری بدون رنگ و صافکاری با رنگ دسته بندی می شود. در صافکاری بدون رنگ معمولا از روش میله پی دی آر استفاده می شود که یکی از روش های نوین در صافکاری است. معمولا قیمت صافکاری ماشین خارجی از صافکاری ماشین داخلی بیشتر است. برای استعلام قیمت به مراکز معتبر مراجعه کنید.

صافکاری بدون رنگ بی ام و از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری ماشین خارجی یکی از دغدغه های اصلی صاحبان خودروهای لوکس است که امروزه بسیاری قابل مشاهده می‌باشد. حادثه خبر نمی‌کند! این جمله ای است که بسیاری از مردم هنگام بروز حادثه می‌گویند و همیشه معتقد اند که باید جلوی حوادث را گرفت. بهترین راه برای جلوگیری از بروز تصادفات خسارت آور، انجام تمام نکات ایمنی و رعایت قوانین است. اما اگر به هر دلیلی شاهد این اتفاقات بودید نیاز به نگرانی نیست می‌توانید به راحتی و با صرف زمان و هزینه کمی صافکاری ماشین خارجی را به دست مجموعه ای حرفه ای با دستگاه های پیشرفته بسپارید.

به طور مثال یکی از خودروهای لوکس خارجی بنز است که  یکی از ماشین های لوکس آلمانی است که از محبوبیت زیادی در بازار ایران برخودار است به همین دلیل صاحبان خودرو باید توجه زیادی به حفظ بدنه و ظاهر اتومبیل بنز داشته باشند. با افزایش روز افزون تعداد تصادفات جاده ای و درون شهری بدنه این نوع خودرو ممکن است دچار آسیب جدی گردد. آسیب هایی که در صورت انجام صافکاری غیرحرفه ای ضرر جبران ناپذیری به صاحب خودرو وارد می کند و تاثیر زیادی در کاهش قیمت خودرو خواهد داشت.

قیمت صافکاری ماشین خارجی با توجه به نوع خودرو و هزینه وارد شده به آن متفاوت است و ممکن است در برخی شرایط بسیار هزینه بر باشد. بهترین دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری اتومبیل های خارجی بیشتر توسط کشورهای اروپایی و آمریکایی ساخته می شود که بعضا از قیمت بالایی برخودارند از آنجایی که بسیاری از صافکاری های ایرانی همچنان از خدمات صافکاری سنتی استفاده می کنند بهتر است صاحبان خودروهای لوکس خارجی پیشش از سپردن اتومبیل خود برای صافکاری درباره صافکاری مورد نظر به خوبی تحقیق نمایید و از روش های صافکاری و دستگاه های آنها مطمئن شوید.

صافکاری بدون رنگ هیوندا از خدمات مهم صافکاری قدیریان

قیمت صافکاری بی رنگ ماشین خارجی

صافکاری بدون رنگ یکی از خدمات مهمی است که تمام مراکز صافکاری نقاشی انجام می‌دهند. صافکاری بدون رنگ یک کار تخصصی است که توسط متخصصین این کار انجام می‌شود و نمیتوان بدون دانستن اعتبار و تخصص آن فرد یا مجموعه، کار را به آن سپرد. از همین رو قیمت صافکاری بدون رنگ، هیچ وقت یک نرخ ثابت نبوده است و همیشه توسط متخصصان این حوزه دچار تغییر شده است. به زبان ساده‌تر یک صافکاری خوب، یک صافکاری بی رنگ است و یک صافکار حرفه‌ای کسی است که بتواند بدون رنگ آمیزی ناحیه آسیب دیده، قطعه و یا قطعات را ترمیم کند؛ البته گاهی اوقات شدت و نوع ضربه به شکلی است که رنگ آمیزی ناحیه اجتناب ناپذیر است و صافکار به ناچار می‌بایست قطعه و یا ناحیه آسیب دیده را رنگ کند.

صافکاری فرورفتگی درب خودرو

صافکاری فرورفتگی درب خودرو برای بسیاری از ماشین هایی که از طرف در ضربه میبینند انجام می‌شود. کسانی که در حوزه خدمات خودرو و همچنین امور مربوط به صافکاری اتومبیل‌ها فعالیت میکنند، میدانند فرورفتگی‌های کوچک کابوس صافکارها است! معمولا در ضربات و فشارهای وارد شده به بدنه اتومبیل، آسیب‌های مختلفی بوجود می‌آید که فرورفتگی بدنه بیرونی خودرو نیز یکی از عمومی‌ترین آنها است. زمانی که فرورفتگی بوجود آمده بر روی بدنه اتومبیل سطح پهناوری از آن را دربرگیرد، صافکار قادر است از روش‌های مختلفی برای بدون رنگ ترمیم کردن ناحیه آسیب دیده ( سرامیک خودرو ) استفاده کند.

جدیدترین ابزار صافکاری

ابزار صافکاری از مهم ترین لوازم تعمیر خودرو محسوب می‌شوند و همانطو که گفتیم صافکاری یکی از خدمات تخصصی است که نیاز به مهارت و دانش دارد. از همین رو برای انجام امور این حوزه نیاز به تجهیزات منحصر به فرد است. جدیدترین ابزار صافکاری بر اساس نوع فرآیند برگزیده از سوی صافکار یا متخصصان ممکن است متفاوت باشد به هیمن دلیل نباید انتظار داشت که در تمام امور مربوط به ترمیم قطعات بدنه خودرو از ابزار صافکاری یکسان استفاده شود. البته تجربه و دانش صافکار نیز در انتخاب نوع ابزار صافکاری تاثیرگذار است.

صافکاری بدون رنگ ولوو  از خدمات مهم صافکاری قدیریان

آشنایی با ابزار صافکاری ماشین خارجی

ابزار صافکاری ماشین خارجی شامل ابزارهای مخصوص یا انواع موارد بدنه خودرو میباشد که هر یک از آنها به قسمت های مجزایی تقسیم میشوند و شامل گلگیر -درب – درب موتور یا کاپوت – سقف – صندوق عقب و جاهای دیگر بدنه خودرو قابل استفاده می باشد. کاری که با میله های صافکاری بدون رنگ انجام می شود اصطلاحا” چوموک کاری گفته می شود و در بین صافکارها به نام اهرم های صافکاری یا اهرم های چوموک کاری نام برده می شود. میله های صافکاری بدون رنگ در دو حالت چرخشی و اهرمی هستندکه بسته به نوع فرو رفتگی و ضربه محل آن باید از ابزار صافکاری بدون رنگ همان قسمت بدنه خودرو استفاده شود.