خودروهای ایرانی دارای ضخامت کمی در بدنه خودرو هستند و همین امر سبب می شود که به سرعت آسیب ببینند و نیاز به صافکاری داشته باشند. گاهی بدنه خودرو در اثر بارش تگرگ آسیب می بیند و گاهی خودرو تصادف می کند و فرو رفتگی هایی در بدنه آن به وجود می آید. با توجه به این موضوع که ضخامت بدنه خودرو های ایرانی کم است، برای صافکاری نیاز به دقت و مهارت بسیار زیادی است. در نتیجه، یکی از دغدغه هایی که در میان صاحبان خودرو وجود دارد در مورد صافکاری ماشین ایرانی است. در ادامه تلاش می کنیم اطلاعات بیشتری را در مورد صافکاری ماشین ایرانی در اختیار شما قرار دهیم.

صافکاری ماشین ایرانی

مراحل صافکاری ماشین ایرانی

شاید بتوان گفت یکی از مهمترین سوالاتی که در مورد صافکاری ماشین ایرانی پرسیده می شود در زمینه انتخاب روش مناسب برای اینکار است. در پاسخ به این سوال باید بگوییم روش صافکاری با توجه شدت آسیب به بدنه خودرو مشخص می شود.
به طور مثال، گاهی شدت آسیب به بدنه خودرو بسیار کم است و ریزش رنگ اتفا نیافتاده است ( در مواقعی که آسیب به بدنه خودرو در اثر عوامل طبیعی مانند بارش باران های تند و تگرگ است، معمولا ریزش رنگ صورت نمی گیرد)، اما گاهی شدت آسیب بسیار بالاست و باید با روش های بسیار اصولی بدنه خودرو را صاف و سپس رنگ کاری کرد. به همین دلیل، بهتر است برای انتخاب روش مناسب برای صافکاری بدون رنگ به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه کنید.

انواع صافکاری ماشین ایرانی

بسیاری از افراد در مورد انواع روش های صافکاری ماشین ایرانی سوال می پرسند و می خواهند قبل از آنکه خودرو خود را به دست صافکار بسپارند، با رویه انجام این کار آشنایی داشته باشند. در ادامه برخی از روش های مهم و پرطرفداری صافکاری را به شما معرفی می کنیم. این روش ها در یک نگاه کلی به شرح زیر هستند:
• صافکاری با دستگاه مکش
• صافکاری با دستگاه لیزر
• صافکاری با میله پی دی آر
• صافکاری چسب حرارتی
• صافکاری با دستگاه مغناطیسی

صافکاری خودرو ایرانی با دستگاه مکش

یکی از روش های رایج برای انجام صافکاری ماشین ایرانی استفاده از دستگاه مکش است. همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، این دستگاه فشاری را به قسمت های فرو رفته وارد می کند و همین امر سبب می شود تا قر شدگی های بدنه اتومبیل از بین بروند. در واقع، این دستگاه با استفاده از ایجاد خلا کار می کند و قسمت صدمه دیده را به حالت اولیه باز می گرداند. از این روش می توان برای صافکاری با رنگ و بدون رنگ استفاده کرد.

صافکاری  ماشین ایرانی با لیزر

یکی دیگر از روش های نوینی که برای صافکاری ماشین ایرانی مطرح می شود استفاده از لیزر است. با توجه به این موضوع که این روش نیازمند دستگاه خاصی است تا بتواند لیزر را به قسمت های آسیب دیده اتومبیل بتاباند و آن را به حالت اولیه بازگرداند، باید به مراکزی مراجعه کنید که صافکاری با لیزر را انجام می دهند.

صافکاری ماشین ایرانی با استفاده از میله پی دی آر

صافکاری با استفاده از میله پی دی آر روشی جدید و پر طرفدار است. با استفاده از این روش می توان فرو رفتگی های بدنه اتومبیل را به طور کامل از بین برد. یکی از دلایلی که سبب شده است استفاده از روش صافکاری با میله پی دی آر مد نظر قرار گیرد، کاهش هزینه و زمان است. این روش برای صافکاری بدون رنگ ایده آل است و می تواند بدنه ماشین را به حالت اولیه باز گرداند.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری ماشین ایرانی با چسب حرارتی

صافکاری با چسب حرارتی یکی از روش های مناسب برای صافکاری ماشین ایرانی است. در این روش چسب بر روی قسمت آسیب دیده خودرو تزریق می شود و سپس نیرو در خلاف جهت فرو رفتگی اعمال می گردد و پس از آن بدنه خودرو به حالت اولیه باز می گردد.

صافکاری ماشین ایرانی با استفاده از دستگاه مغناطیسی

یکی دیگر از روش هایی که برای صافکاری بدنه خودرو پیشنهاد می شود استفاده از دستگاه مغناطیسی است. در واقع، بدنه خودرو تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار می گیرد و بدون وارد شدن هیچ گونه ضربه ای به حالت اولیه باز می گردد. این کار نیاز به دقت و مهارت بسیار زیاد دارد. در غیر اینصورت ممکن است بدنه خودرو آسیب ببیند و همین امر چالش های بسیار زیادی را برای صاحب خودرو به وجود می آورد.

صافکاری ماشین ایرانی

صافکاری به چند دسته تقسیم می شود؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم صافکاری ماشین ایرانی به دوسته تقسیم بندی می شود که به شرح زیر هستند:
• صافکاری با رنگ
• صافکاری بدون رنگ

صافکاری با رنگ چیست؟

همانطور که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم گاهی شدت آسیب به بدنه خودرو به حدی زیاد است که رنگ بدنه نیز از بین می رود. در این صورت، پس از صافکاری ماشین ایرانی باید عملیات رنگ پاشی به بدنه خودرو انجام شود تا خودرو به حالت اولیه باز گردد. در اینجاست که پای بتونه کاری به میان کشیده می شود. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از بتونه کاری چیست! در پاسخ به این سوال باید بگوییم بتونه به لایه ای گفته می شود که برای یک دست کردن سطح بدنه خودرو برای نقاشی بر روی آن کشیده می شود. گاهی بتونه کاری باید در لایه ای نازک انجام شود و پس از آن رنگ کاری آغاز می شود. معمولا در شرایطی که رنگ خودرو آسیب زیادی ندیده است بتونه کاری به طور سبک صورت می گیرد. گاهی نیز بدنه خودرو آسیب زیادی دیده است و نیاز به بتونه کاری های سنگین است تا سطح خودرو یک دست شود. با توجه به این موضوع که صافکاری با رنگ کار بسیار دقیق و حساسی است، باید به مراکز معتبر مراجعه شود.

شاسی کشی از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری بدون رنگ ماشین ایرانی

صافکاری بدون رنگ یکی دیگر از روش هایی است که در اثر عدم آسیب به رنگ خودرو انجام می شود. روش های مختلفی برای صاف کردن بدنه خودرو وجود دارند و بی شک میله پی دی آر یکی از نوین ترین روشهایی است که برای اینکار به کار برده می شود. این میله در انواع مختلفی تولید می شود که به نام های میله چرخشی، میله اهرمی و میله دم ماهی شناخته شده اند.

آیا استفاده از میله پی دی آر مقرون به صرفه است؟

کسانی که می خواهند برای صافکاری ماشین ایرانی اقدام کنند، در این باره سوال می پرسند که آیا استفاده از میله پی دی آر برای اینکار مقرون به صرفه است. میله پی دی آر یکی از بهترین روش هایی است که در این زمینه وجود دارد. زیرا سرعت عمل انجام این کار بسیار بالاست و هزینه کمی برای انجام آن نیاز است.

آیا از میله پی دی آر برای تمامی قسمت های مختلف خودرو می توان استفاده کرد؟

همانطور که می دانید وقتی برای صافکاری ماشین ایرانی مراجعه می کنید، ممکن است قسمت های مختلف خودرو شما آسیب دیده باشد. در بالا به این موضوع اشاره کردیم که میله پی دی آر انواع مختلفی دارد. به طور مثال میله چرخشی می تواند برای قسمت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد و میله اهرمی برای بخش هایی از ماشین از جمله کاپوت مناسب است.

چقدر زمان نیاز است تا صافکاری انجام شود؟

هیچ کس دوست ندارد خودرواش را برای مدت طولانی در تعمیر گاه بگذارد. زیرا امروزه خودرو به بخش بسیار مهمی از زندگی افراد تبدیل شده است و بسیاری از کارها وابسته به حضور خودرو در زندگی است. به همین دلیل کسانی که ماشین شان آسیب دیده است این سوال را می پرسند که چقدر طول می کشد تا کار صافکاری ماشین ایرانی تمام شود. بهتر است بدانید تعیین زمان صافکاری به شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. به طور کلی، بین یک روز تا یک ماه طول می کشد تا کار صافکاری تمام شود.

صافکاری pdr از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری ماشین ایرانی

صافکاری و کاهش قیمت خودرو

تصادف می تواند اتفاق بسیار بدی باشد. اما یکی از اتفاقات بد دیگری که پس از تصادف برای صاحب خودرو رخ می دهد کاهش قیمت خودرو است. معمولا وقتی خودرو نیاز به صافکاری دارد، قیمتش افت پیدا می کند و همین امر نگرانی های بسیار زیادی را برای صاحب اتومبیل به وجود می آورد. وقتی خودرو به صافکاری بدون رنگ نیاز داشته باشد، معمولا قیمتش افت زیادی پیدا نمی کند و حتی در بسیاری از مواقع هیچ اثری بر قیمت خودرو ندارد. اما اگر خودرو به صافکاری با رنگ نیاز داشته باشد، قیمتش ( با توجه به میزان آسیبی که دیده است) افت پیدا می کند.

نکات مهم برای صافکاری ماشین ایرانی

اگر می خواهید برای صافکاری ماشین ایرانی اقدام کنید، بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:
• در اولین مرحله بهتر است برای انجام صافکاری ماشین ایرانی به مراکز معتبر مراجعه کنید. هرگز خودرو خود را به افرادی که قیمت پایین تری می گویند، اما تخصص کافی را در این زمینه ندارند نسپارید.
• برای پیدا کردن مراکز معتبر می توانید به وب سایت آن مراکز مراجعه کنید و نظرات رضایت مشتریان را بخوانید. همچنین، می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید. در این مورد شتاب زده عمل نکنید و ابتدا اطلاعات خود را بالا ببرید. زیرا اگر محل صافکاری ماشین ایرانی معتبر نباشد، خطر آسیب به خودرو وجود دارد.
• اجازه ندهید مدت زمان طولانی از تصادف بگذرد و سپس برای صافکاری اقدام کنید. بهتر است حداکثر تا یک هفته پس از تصادف، اتومبیل برای صافکاری به تعمیرگاه انتقال پیدا کند.
• از یک صافکار حرفه ای بخواهید ابتدا شدت آسیب وارده به خودرو را به خوبی بررسی کند. در صورت تمایل می توانید از افراد دیگری نیز بخواهید تا اینکار را انجام دهند و پس از آن برای صافکاری بدنه خودرو خود اقدام نمایید.

نقاشی خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

قیمت صافکاری ماشین ایرانی

اطلاع در مورد قیمت صافکاری ماشین ایرانی مهمترین سوالی است که صاحبان خودرو قبل از اقدام برای اینکار می پرسند. بهتر است بدانید پاسخ به این سوال به شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. به طور مثال اگر شدت آسیب بیشتر باشد، بی شک وقت بیشتری نیاز است تا بدنه خودرو صاف شود و همین امر سبب می شود تا قیمت صافکاری ماشین ایرانی افزایش پیدا کند. از طرف دیگر، موضوع دیگری که در قیمت صافکاری اثر می گذارد رنگ کاری بدنه ماشین است. آیا ریزش رنگ صورت گرفته است و یا بدنه خودرو نیاز به رنگ ندارد؟! پاسخ به این سوالات نقش تعیین کننده ای در قیمت صافکاری ماشین ایرانی دارند.
تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد صافکاری ماشین ایرانی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید بدنه خودروهای ایرانی از ضخامت کمتری برخوردار است و همین امر سبب می شود تا به سرعت خمیده شود و آسیب ببیند. تصادفات و عوامل طبیعی مانند بارش تگرگ از مواردی هستند که می توانند به بدنه خودرو آسیب وارد کنند. روش های متعددی برای صافکاری وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به صافکاری با دستگاه مکش و صافکاری با میله پی دی آر اشاره کرد. قیمت صافکاری به میزان شدت آسیب وارده به بدنه خودرو بستگی دارد. برای استعلام قیمت با مراکز معتبر در تماس باشید.