امروزه، اتومبیل به یکی از وسایلی تبدیل شده است که برای زندگی راحت و بدون دغدغه به آن نیازمند هستیم. اهمیت این وسیله به قدری زیاد است که اگر از زندگی حذف گردد، چالش های بسیار زیادی برای انسان ها به وجود می آورد. به همین دلیل نگهداری و توجه به آن از جمله مواردی است که تمامی صاحبان اتومبیل باید مد نظر قرار دهند. در زمان رانندگی امکان دارد که اتومبیل با قسمت های مختلف برخورد کند و همین امر فرو رفتگی هایی را در بدنه اتومبیل به وجود می آورد و می تواند بر زیبایی های بصری آن اثر بگذارد. صافکاری روشی است که می تواند ایرادات اتومبیل را از بین ببرد و بدنه آن را صاف و یکدست نماید. اما اگر می خواهید از اینکار نتیجه بگیرید باید به دنبال صافکاری حرفه ای باشید.

صافکاری حرفه ای

صافکاری حرفه ای چیست؟

صافکاری روشی است که فرو رفتگی های به وجود آمده در بدنه خودرو را از بین می برد و ظاهری یکدست ایجاد می نماید. یکی از موارد بسیار مهمی که بر صافکاری اثر می گذارد، شدت آسیب وارده به بدنه خودرو است. در واقع، شدت آسیب روشی را که باید برای صافکاری به کار برده شود مشخص می نماید. انواع صافکاری حرفه ای به شرح زیرند:
• صافکاری لیزری
• صافکاری با میله پی دی آر
• صافکاری با مکش
• صافکاری با چسب
• صافکاری مغناطیسی
در ادامه توضیح مختصری در مورد هر یک از این روش های می دهیم.

صافکاری حرفه ای لیزری

صافکاری لیزری، شیوه ای نوین در صافکاری حرفه ای. یکی از روش هایی که استفاده از آن اخیرا مورد توجه قرار گرفته است، صافکاری لیزری است. در این روش با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات خاص لیزر به قسمت های آسیب دیده اتومبیل تابانده می شود و سپس ایرادات آن بر طرف می گردند. البته باید بدانید که این روش در تمامی شرایط پاسخگو نیست و تنها یک صافکار آموزش دیده می تواند بدین نتیجه برسد که آیا شما می توانید از لیزر برای رفع فرو رفتگی های بدنه خودرو خود استفاده نمایید یا خیر.

صافکاری با میله پی دی آر

صافکاری با میله پی دی آر، روشی مناسب برای صافکاری بدون رنگ. شاید بتوان گفت یکی از رایج ترین روش های صافکاری حرفه ای استفاده از میله پی دی آر است. در این فرآیند فرو رفتگی های کوچک ( به طور مثال آسیب دیدگی های ناشی از برخورد تگرگ به بدنه اتومبیل) برطرف می گردند. دقت بالای صافکار از جمله مواردی است که در انجام صافکاری حرفه ای با میله پی دی آر اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا باید به گونه ای این کار را انجام دهد که از ریزش رنگ بدنه خودرو جلوگیری به عمل آید. این روش برای زمانی مناسب است که رنگ خوردو آسیب ندیده است و صاحب اتومبیل تنها می خواهد فرو رفتگی های بدنه خودرو را از بین ببرد. این روش برای هر دو صفحه آلومینیومی و فولادی کاربرد دارد. به طور کلی صافکاری با میله پی دی آر برای موارد زیر کاربرد دارد:
• صدمات ناشی از تگرگ
• حرفه روی درها و گلگیر ها
• چین و چروک های جزیی
• تو رفتگی های بزرگ
• آسیب به بدنه خودرو

صافکاری حرفه ای

صافکاری با مکش

صافکاری با مکش، صافکاری بدون رنگ. این روش نیز برای صافکاری حرفه ای بدون رنگ کاربرد دارد. صافکاری با مکش با استفاده از دستگاه های وکیوم انجام می شود و مبنای کار آن بر خلا است. این دستگاه ها با ایجاد خلا بر روی قسمت های آسیب دیده به رفع فرو رفتگی ها کمک می کنند و بدنه خودرو را صاف و یکدست می نمایند. اما این روش باید توسط افراد حرفه ای انجام شود، زیرا اگر قدرت مکش افزایش پیدا کند، خودرو آسیب می بیند. به همین دلیل، کسانی که می خواند این کار را انجام دهند، باید به مراکز معتبر مراجعه نمایند.

صافکاری با چسب

صافکاری با چسب، روشی نوین. یکی دیگر از روش های نوین صافکاری حرفه ای استفاده از چسب است. شاید ابتدا این روش خاص به نظر برسد، اما بهتر است بدانید این روش بدین صورت انجام می شود که چسب در قسمت آسیب دیده تزریق می شود و سپس نیرو بر خلاف جهت اولیه اعمال می گردد تا تو رفتگی های به وجود آمده در سطح بدنه خودرو از بین برود و به حالت اولیه خود بازگردد.

صافکاری مغناطیسی

صافکاری مغناطیسی، روشی خاص برای از بین بردن فرو رفتگی های خودرو. صافکاری مغناطیسی از جمله روش هایی است که استفاده از آن اخیرا مورد توجه قرار گرفته است. در این روش در قسمت های آسیب دیده میدان مغناطیسی ایجاد می شود و سپس فرو رفتگی ها به حالت اولیه باز می گردند. البته باید در همین جا به این موضوع اشاره کنیم که صافکاری حرفه ای مغناطیسی باید با دقت فراوان انجام شود، در غیر اینصورت به بدنه خودرو آسیب وارد می شود و همین امر می تواند مشکلات زیادی را برای مشتریان به وجود می آورد.

صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ

یکی از سوالات زیادی که در زمینه صافکاری حرفه ای پرسیده می شود در مورد صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ است. اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که منظور از صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ چیست! صافکاری بدون رنگ به روشی گفته می شود که فرو رفتگی های به وجود آمده بر روی بدنه خودرو باعث ریزش رنگ نشده اند. در نتیجه، با روش های مناسب می توان فرو رفتگی ها را از بین برد و به حفظ زیبایی و صافی بدنه خودرو کمک کرد. صافکاری با رنگ در شرایطی مورد استفاده قرار می گیرد که رنگ خودرو از بین می رود و پس از صافکاری باید رنگ خودرو نیز درست شود.

صافکاری حرفه ای با رنگ چگونه انجام می شود؟

برای انجام صافکاری حرفه ای با رنگ، ابتدا با توجه به آسیب وارد شده روش مناسب برای از بین بردن فرو رفتگی ها انتخاب می شود. پس از آنکه سطح یکدستی بر روی بدنه خودرو به وجود آمد، ابتدا بتونه کاری انجام می شود. بتونه لایه ای است که بر روی بدنه خودرو به وجود می آید. گاهی این بتونه باید سبک و گاهی باید سنگین باشد. همین امر سبب می شود تا نقاشی صافکاری حرفه ای به درستی صورت گیرد و سطح خودرو یک دست باشد. زمانی که بتونه کاری با دقت فراوان انجام می شود و سطحی یک دست به وجود آید، خودرو ظاهری یکدست و زیبا به خود بگیرد. به همین دلیل، کسانی که می خواهند برای صافکاری حرفه ای با رنگ اقدام نمایند، باید به مراکزی مراجعه کنند که معتبر است و افراد تخصص لازم را در زمینه رنگ کاری وبتونه کاری خودرو دارند.

آیا صافکاری از قیمت خودرو می کاهد؟

یکی از نگرانی های عمده کسانی که می خواهند برای صافکاری حرفه ای اقدام کنند در این زمینه است که آیا صافکاری از هزینه خودرو می کاهد! پاسخ به این سوال به شدت آسیب وارده به خودرو بستگی دارد. معمولا زمانی که آسیب وارده به خودرو بسیار پایین است و هیچ گونه ریزش رنگی صورت نگرفته است، صافکاری بدون رنگ انجام می شود و این امر معمولا هیچ گونه اثری در کاهش قیمت خودرو ندارد. اما اگر شدت آسیب های وارده به خودرو بسیار زیاد باشد و به صافکاری با رنگ نیاز باشد، قیمت خودرو کاهش پیدا می کند. به طور کلی باید بدانید، هر چقدر شدت آسیب به خودرو بیشتر باشد و فلز پوششی خودرو از بین برود و قسمت های داخلی خودرو آسیب ببینند، قیمت خودرو کاهش پیدا می کند.

نکات مهمی که در زمان صافکاری حرفه ای باید به آن توجه داشته باشید!

صافکاری حرفه ای مسئله ای است که تمامی صاحبان خودرو به دنبال آن هستند. زیرا خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد و به بخشی از خانواده افراد تبدیل می شود. در نتیجه جای تعجب نیست که افراد به دنبال بهترین گزینه ها برای خودرو خود باشند. مواردی که افراد در زمان صافکاری حرفه ای باید به آن توجه داشته باشند بدین شرح اند:
• روش صافکاری باید با توجه به شدت آسیب وارد شده به بدنه خودرو انتخاب شود و هرگز نمی توان یک روش را برای تمامی آسیب های وارده به خودرو به کار برد.
• مراکزی که معتبر هستند، در اطراف هر صافکار یک و یا دو نقاش حرفه ای حضور دارد که به دقت شدت آسیب وارده به خودرو را بررسی می کند و پس از آن بهترین روش را به صاحب خودرو پیشنهاد می دهند.
• در مواردی که ریزش رنگ خودرو بسیار محدود است، صافکار می تواند با انجام پروسه لکه گیری اشکالات خودرو را از بین ببرد. اما به این موضوع توجه داشته باشید که این کار باید توسط افراد حرفه ای صورت گیرد.
• به این موضوع توجه داشته باشید که اگر آسیب وارده به خودرو به گونه ای باشد که رنگ و آستر بدنه خودرو را از بین برده باشد، باید حتما یک نقاش حرفه ای نیز از کار شما دیدن کند و روش های مناسب برای برای تعیر رنگ خودرو به شما پیشنهاد بدهد.
این نکات اهمیت بسیار زیادی دارند و به شما کمک می کنند تا به بهترین شکل برای صافکاری خودرو اقدام نمایید. اگر در این زمینه تخصص کافی ندارید، باید از کسانی که متخصص هستند مشورت بگیرید و پس از آنکه تمامی جوانب به خوبی بررسی گردید، برای صافکاری اقدام نمایید.

اگر تصادف نداشته باشیم، به صافکاری نیاز داریم؟

یکی از سوالاتی که افراد زیاد می پرسند در این زمینه است که اگر خودرو تصادف نکند باز به صافکاری نیاز دارد! در پاسخ به این سوال باید بگوییم بدنه خودرو در تماس با محیط بیرونی آسیب می بیند و مستهلک می شود. به همین دلیل، پس از مدتی باید اقدامات لازم جهت از بین رفتن فرو رفتگی های آن صورت گیرد. در نتیجه، حتی اگر تصادفی برای شما رخ ندهد، باز باید به صافکاری بدنه خودرو توجه داشته باشید.

صافکار حرفه ای در تهران

بسیاری از افراد به دنبال صافکاری حرفه ای در تهران هستند. شما می توانید با یک جستجو ساده در اینترنت لیست مراکز معتبری را که این خدمات را ارائه می دهند پیدا کنید. اما توصیه می شود قبل از آنکه به آن مرکز مراجعه کنید مجوزهای آن را بررسی نمایید. همچنین، شما می توانید از کسانی که از آنجا خدمات دریافت کرده اند سوالاتی را بپرسید تا میزان رضایت آنها را بسنجید. هر چقدر رضایت مشتریان از یک مرکز بیشتر باشد، این امر نشان می دهد که قدرت اجرایی آن بیشتر است. همین امر زمینه ساز تجربه صافکاری حرفه ای می شود.

صافکاری حرفه ای

تابدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد صافکاری حرفه ای در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید گاهی عوامل محیطی مانند تگرگ و یا باران های شدید سبب می شوند تا بدنه خودرو آسیب ببیند و دچار فرو رفتگی شود. همچنین، تصادفات جاده ای نیز از عوامل بسیار مهم در فرو رفتگی ها و قر شدگی های بدنه خودرو به شمار می روند. روش های متعددی برای صافکاری وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به صافکاری چسبی، حرارتی، میله پی دی آر و مغناطیسی انجام شود. همچنین، گاهی شدت آسیب به حدی است که پس از صافکاری باید بدنه خودرو رنگ شود. برای انجام این کار باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.