ولوو ابر شرکت خودروسازی و صنایع سنگین سوئدی چند ملیتی است، که سازنده خودروهای سنگین، تجهیزات سنگین و قطعات مربوط به آنان می باشد. از آن جایی که خودروها و کامیون های ولوو در ایران نیز وجود دارد، بنابراین احتمال این نیز وجود دارد که این ماشین ها به صافکاری بدون رنگ نیاز داشته باشند. در ادامه این مطلب درباره صافکاری بدون رنگ ولوو و شیوه انجام آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صافکاری بدون رنگ ولوو

نحوه انجام صافکاری بدون رنگ ولوو

صافکاری مجموعه فعالیت های است که یک صافکار برای ترمیم بدنه آسیب دیده خودرو انجام می دهد. این فعالیت ها با توجه به دامنه و وسعت آسیب وارده به بدنه اتومبیل ممکن است از چکش کاری ساده تا نقاشی بدنه ترمیم شده متغیر باشد. هر چه آسیب وارده به بدنه ماشین بیشتر و بزرگ تر باشد به همان میزان نوع صافکاری که باید بر روی بدنه اتومبیل انجام شود گسترده تر خواهد بود. صافکاری شامل انجام صافکاری بی رنگ ولوو؛ صافکاری با نقاشی است که با توجه به نوع آسیب انجام می پذیرید. یک صافکار حرفه ای می تواند با استفاده از ابزار صافکاری بی رنگ، بدنه اتومبیل شما را در صورتی که بدنه اتومبیل دچار خراش های عمیق، پارگی و ریختگی رنگ نشده باشد، مانند روز اول به شما تحویل دهد. امروزه بهترین صافکاران از دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری بدنه خودرو استفاده می نمایند. این دستگاه ها با کاهش صدمات ناشی از صافکاری دستی، مطمئن ترین راه برای ترمیم بدنه خودروهای لوکس به خصوص ماشین های خارجی مانند ولوو می باشد.

مراحل انجام صافکاری بدون رنگ ولوو

مراحل انجام صافکاری بدون رنگ ولوو به شرح زیر می باشد:
مرحله ۱
در گام اول یک صافکار باید با حذف قطعات اضافی از روی بدنه خودرو تمام توجه خود را به نواحی صدمه دیده معطوف کند و به طور کامل به این بخش ها دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال اجزایی نظیر قطعاتی که روی درب اتومبیل هستند و یا قسمت پخش کننده گل که روی گلگیر ماشین موجود است را از آن ها جدا کند.
مرحله ۲
به صاف و صیقلی کردن بخش درونی بدنه اتومبیل بپردازد تا ضربه هایی که برای صاف شدن و هم سطح شدن قسمت های آسیب دیده، به بدنه اتومبیل وارد می شوند، دقیقا همان محل مورد نظر را نشانه بگیرند.
مرحله ۳
آن قسمت از بدنه که دچار آسیب و تغییر شکل شده باید به واسطه حرارت مناسب، گرم و نرم تر شود تا بهتر و ساده تر بتوان به وسیله ضربه های چکش به آن شکل داد و آن را صاف کرد.
مرحله ۴
نور خورشید باید به بدنه اتومبیل ساطع شود و امواج آن توسط بدنه فلزی جذب شود و قسمت های خمیده و فرو رفته و تغییر شکل داده شده به واسطه اشکال مختلفی از فنرها و مشتی های گوناگون صاف می شوند.
مرحله ۵
سپس باید به تعمیر و صاف کردن آن قسمت ها و قطعات خودرو که با وارد آمدن ضربه های ناشی از عملیات صافکاری کج و وارون شده اند، پرداخته شود .
ابزار صافکاری بدون رنگ هم ابزاری به خصوص و حرفه ای هستند که صافکاری به واسطه بهره ‎گیری از آن ها انجام می شود و صافکار به تک تک آن ها نیاز دارد.
قطعات میله مانندی به نام PDR • فلزاتی از جنس فولاد هستند ، کار کردن با آن آسان است و مهارت آنچنانی نمی طلبد. در بخش بعدی درباره صافکاری pdr ولوو بیشتر توضیح خواهیم داد.

صافکاری بدون رنگ ولوو

صافکاری pdr ولوو

Pointless dent repair یکی از روش های صافکاری بی رنگ و به معنی تعمیر بدنه خودرو بدون رنگ است و در مواردی که آسیب های بدنه خودرو کم بوده و بدون نیاز به اعمال ضربات شدید، بدنه خودرو ترمیم شده به کار گرفته می شوند. مهم ترین ابزار انجام این روش میله pdr است که دارای استحکام فراوانی بوده و از جنس فولاد با آلیاژ های متفاوت هستند. این میله ها ناهمواری های زیرین خودرو را به خوبی برطرف کرده و مانع از موج آن ها می شوند. میله های پی دی آر در چندین مدل با کارایی در قسمت های مختلف خودرو موجود هستند و معمولا به صورت یک پکیج کامل در بازار تجهیزات صافکاری عرضه می شوند.

 انواع میله pdr در صافکاری

انواع میله های pdr شامل موارد زیر است:

• میله چرخشی

جهت استفاده در نقاطی که امکان چرخش میله وجود دارد.

• میله اهرمی

جهت استفاده برای اهرم در قطعات جدا شونده مانند کاپوت.

• میله دم ماهی

جهت استفاده در نقاطی با فضای کم برای انجام عمل صافکاری

صافکاری بدون رنگ ولوو

میله های PDR جزو ابزار تخصصی صافکاری به حساب می رود که صافکار قادر است با بهره گیری از آن ها فرورفتگی های بوجود آمده بر روی بدنه را بدون استفاده از چکش و ضربات مکرر، رفع کند. میله های PDR در صافکاری بدون رنگ استفاده می شود و فقط برای ترمیم قطعات فرورفته استفاده می شود. میله های PDR از جنس فولاد هستند و در پکیج های مختلف به بازار عرضه می شود. قسمت سر این میله ها زاویه دار است و این امکان را به صافکار می دهد که با چرخش دست خود فرورفتگی بوجود آمده را ترمیم کند. همان طور که پیش تر گفتیم، نسبت به نوع و شدت ضربه در حادثه، صافکار تصمیم می گیرد با قطعه و یا لایه آسیب دیده چه کند. گاهی اوقات ضربه به شکلی است که نیازی به جایگزینی رنگ روی بدنه نیست و یک صافکار با مهارت می تواند قسمت ضربه دیده را بدون رنگ صافکاری کند. این کار نیاز به مهارت و دانش بالا دارد و یک صافکار خوب و آگاه می تواند یک صافکاری بدون رنگ را انجام بدهد و اما صافکاری با استفاده از رنگ؛ گاهی اوقات در حادثه، ضربه به صورتی روی بدنه خودرو اثر گذاشته که یا مستقیم رنگ خودرو را از بین برده و یا به دلیل ضربات چکش و اعمال نیرو صافکار رنگ قسمت آسیب دیده از بین میرود؛ در این حالت صافکار باید از رنگ بستر در صافکاری استفاده کند و یا با استفاده از پولیش و لیسه گیری حرفه ای قسمت آسیب دیده را صافکاری کند.

صافکاری بدون رنگ گلگیر ولوو

براساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه اتومبیل ها، صافکار تصمیم می گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد. همانطور که می دانید صافکاری بدون رنگ نیاز به مهارت، تجربه و دانش فراوانی است؛ از همین رو نباید انتظار داشت تمام فعالان این حوزه توانایی ترمیم قطعات را بدون استفاده از رنگ داشته باشند. اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که صافکاری بدون رنگ مزایا و معایبی دارد و درست نیست همیشه بر انجام آن پافشاری کرد؛ زیرا در بسیاری از مواقع بهتر است صافکار از رنگ برای ترمیم قطعا آسیب دیده استفاده کند. صافکاری ها در دو نوع صافکاری با رنگ و صافکاری بدون رنگ صورت می گیرند و انجام هر یک از آن ها بسته به صلاح دید متخصص صافکار است که چه برآوردی را نسبت به میزان و شدت آسیب های وارده داشته باشد و استفاده از کدام نوع صافکاری را ترجیح دهد. در صورتی که ترمیم اجزای آسیب دیده به صافکاری بدون رنگ نیاز داشته باشند، صافکاری بدون استفاده از رنگ صورت می گیرد و این قطعات تعمیر یا تعویض می شوند. اما گاهی نیز بهتر است صافکاری خودروها با رنگ انجام شوند و قطعه آسیب دیده با رنگ پوشیده شود؛ از آن جا که عمل صافکاری بدون رنگ دارای پیچیدگی ها و سختی های فراوان است و به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد، لذا سپردن این کار به افراد زبده و با تجربه، ضرورت دارد. 
شاسی کشی از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری بدون رنگ ولوو

اگر برخورد اتومبیل با اشیای دیگر یا همان تصادف رانندگی به قدری جدی باشد که قطعات بلااستفاده شوند، ناگزیر به تعویض آن ها هستیم و باید اجزای جدیدی تهیه نماییم. گرچه با تعویض این اجزا و جایگزین کردنشان با قطعه های دیگر، سلسله مراتب کوتاه تر و کم دردسرتری را پیش رو خواهیم ، اما عده ای صافکاری بدون رنگ و طی کردن این روند را که با تنش های بیشتری از قبیل پیدا کردن صافکار با تجربه و پرداخت هزینه های بالاتر، همراه است، ترجیح می دهند تا اتومبیلشان ظاهر بهتر و طبیعی تری به خود بگیرد. استفاده از آن ها سبب می شود که فرورفتگی های موجود بر سطح بدنه اتومبیل را بدون نیاز به ضربه های چکش ترمیم و صاف کنیم. از بین بردن فرو رفتگی ها با این قطعات به این شکل انجام می شود که قسمت های خمیده شکل این ابزار باعث می شود آن را در دست جا به جا کرده و فرو رفتگی ها را از بین ببریم. در این فرم از صافکاری، قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب دیده باعث افت قیمت خودرو نمی شود. از طرفی در صافکاری بدون رنگ معمولا از متدهایی استفاده می کنند که زمان کمی به خود اختصاص می د هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می شود. صافکاری بدون رنگ ولوو همانطور که مزایایی دارد، معایبی هم می تواند داشته باشد و نباید همیشه از روش برای ترمیم قطعات و نواحی آسیب دیده استفاده کرد. در بسیاری از مواقع صافکاری بدون رنگ نیاز به استفاده از لیسه به میزان زیاد است که این موضوع می تواند باعث ایجاد ناهمواری های مختلف بر روی بدنه خودرو شود. در برخی از مواقع نیز صافکار باید از مقدار زیادی پولیش استفاده کند، که این موضوع می تواند به رنگ خودرو شما آسیب وارد کند و باعث کدری و رنگ پریدگی ناحیه آسیب دیده شود.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

هزینه صافکاری بدون رنگ ولوو

به طور کلی قیمت صافکاری بدون رنگ کمتر از صافکاری با تعویض می باشد و همیشه باید مشکل به وجود آمده برای ماشین خود را در نظر بگیرید در برخی از موارد حتماً باید رنگ کاری انجام شود و در برخی از موارد دیگر به تعویض نیاز خواهیم داشت. تمام این موارد در قیمت نهایی صافکاری ماشین خارجی از جمله صافکاری بدون رنگ ولوو تاثیر گذار خواهد بود. در این مطلب درباره صافکاری بدون رنگ ولوو صحبت کردیم. بر اساس فرم و شدت ضربه یا فشار وارد شده به نواحی مختلف بدنه ولوو؛ صافکار تصمیم می گیرد که قطعه را تعویض یا ترمیم کند؛ در صورتی که شدت و نوع ضربه به شکلی باشد که قطعه قابلیت این را داشته باشد به صورت بی رنگ ترمیم شود صافکار بر اساس میزان دانش خود می تواند قطعه را به شکلی ترمیم کند که نیازی به استفاده از رنگ نباشد. همانطور که می دانید صافکاری بدون رنگ نیاز به مهارت، تجربه و دانش فراوانی است؛ از همین رو نباید انتظار داشت تمام فعالان این حوزه توانایی ترمیم قطعات را بدون استفاده از رنگ داشته باشند. اما باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که صافکاری بدون رنگ مزایا و معایبی دارد و درست نیست همیشه بر انجام آن پافشاری کرد؛ زیرا در بسیاری از مواقع بهتر است صافکار از رنگ برای ترمیم قطعا آسیب دیده استفاده کند.