تصادف با ماشین یکی از اجتناب ناپذیرترین اتفاقات زندگی است که در هر لحظه ممکن است برای افراد رخ بدهد. خواب آلودگی، لغزندگی جاده، حواس پرتی حین رانندگی و هزاران علت دیگر ممکن است باعث تصادف شود. جدا از هزینه هایی که هنگام تصادف باید برای تعمیر ماشین پرداخت کنید، مهم ترین بخش آن صافکاری است که ضاهر قبلی خودرو را به آن بر میگردانید. در ادامه این مطلب قصد داریم درباره صافکاری، انواع آن و صافکاری بدون رنگ هیوندا بیشتر صحبت کنیم.

صافکاری بدون رنگ هیوندا 

انواع صافکاری هیوندا 

قبل از اینکه درباره ی این نوع صافکاری صحبت کنیم باید با مفهوم خود صافکاری آشنا شویم. صافکاری یکی از شاخه های تعمیر ماشین می باشد که مربوط به تعمیرات بدنه خودرو و ظاهر خودرو می باشد. در نتیجه می توان گفت صافکاری مجموعه فعالیت هایی می باشد. که یک صافکار برای تعمیر و ترمیم بدنه خودرو شما، بر روی خودرو شما انجام می دهد. صافکاری خودرو را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:
• صاف کاری با رنگ
صافکاری بدون رنگ ( صافکاری بی رنگ )
همانطور که از نام این دو دسته پیداست؛ تفاوت آن ها در رنگ شدن بدنه خودرو بعد از انجام فرآیند صاف کاری می باشد. این کار زمان انجام می شود که آسیب وارد شده بر خودرو شدت زیادی داشته باشد و یا در هنگام تصادف رنگ بدنه از بین رفته باشد. یا حتی نیاز به تعویض قطعات بدنه خودرو باشد. در این صورت صافکار بعد از فرآیند صافکاری، خودرو را به یک نقاش می دهد تا با نقاشی فرایند صافکاری را به اتمام برساند. صافکاری بدون رنگ یا همان صافکاری pdr برای زمانی می باشد که بدنه خودرو دچار ریزش رنگ نشده باشد و یا در آسیب دیدگی به طوری نباشد که در هنگام صافکاری رنگ بدنه خودرو آسیب ببیند.

تاثیر صافکاری بی رنگ هیوندا در قیمت خودرو

صافکاری بی رنگ یکی از آن دسته از کار ها است که می توان برای تعمیرات بدنه خودرو انجام داد ولی از قیمت آن در هنگام فروش کم نشود. اگر از ان دسته از افراد هستید که میخواهید اتومبیل خود را بفروشید اما اتومبیل شما دارای فرورفتگی هایی می باشد حتما از قیمت خودروی شما کم خواهد شد بنابر این کاری که باید انجام دهید این است که به پیش یک تعمیر کار بروید و این فرورفتگی ها و آسیب هارا درست کنید.

بهترین صافکاری بدون رنگ هیوندا

گاهی اوقات در حادثه، ضربه به صورتی روی بدنه خودرو اثر گذاشته که یا مستقیم رنگ خودرو را از بین برده و یا به دلیل ضربات چکش و اعمال نیرو صافکار رنگ قسمت آسیب دیده از بین میرود؛ در این حالت صافکار باید از رنگ بستر در صافکاری ماشین خارجی استفاده کند و یا با استفاده از پولیش و لیسه قسمت آسیب دیده را صافکاری کند. در مقابل؛ در صافکاری بدون رنگ قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می شوند؛ از همین رو در زمان خرید و فروش مجدد خودرو، قطعه آسیب دیده باعث افت قیمت خودرو نمی شود. این یکی از مزایای بزرگ صافکاری بدون رنگ محسوب می شود. از طرفی در صافکاری بدون رنگ معمولا از متدهایی استفاده می کنند که زمان کمی به خود اختصاص می د هند؛ از همین رو خودرو آسیب دیده معمولا در کمترین زمان ترمیم می شود.

صافکاری بدون رنگ هیوندا 

در صورت نیاز به صافکاری و نقاشی، حتما به یک صافکار و نقاش متخصص و ماهر مراجعه کنید؛ زیرا در صورت انجام نادرست عمل صافکاری،ممکن است آسیب جدی به قطعه و رنگ اتومبیل وارد شود و یا ظاهر خودرو را به شکلی نادرست تغییر دهد. اما صافکاری بدون رنگ علاوه بر مزایا معایبی نیز ممکن است داشته باشد. توجه داشته باشید که نباید همیشه از روش برای ترمیم قطعات و نواحی آسیب دیده از صافکاری بدون رنگ استفاده کرد. در بسیاری از مواقع صافکاری بدون رنگ نیاز به استفاده از لیسه به میزان زیاد است که این موضوع می تواند باعث ایجاد ناهمواری های مختلف بر روی بدنه خودرو شود. در برخی از مواقع نیز صافکار باید از مقدار زیادی پولیش نانو استفاده کند، که این موضوع می تواند به رنگ خودرو شما آسیب وارد کند و باعث کدری و رنگ پریدگی ناحیه آسیب دیده شود. به همین خاطر است توصیه می شود همواره حین صافکاری از کمک یک متخصص بهره بگیرید.

نحوه انجام صافکاری بدون رنگ هیوندا

دو روش متداول انجام صافکاری بدون رنگ هیوندا به شرح زیر می باشد:

• صافکاری PDR هیوندا

Pointless dent repair یکی از روش های صافکاری بی رنگ و به معنی تعمیر بدنه خودرو بدون رنگ است و در مواردی که آسیب های بدنه خودرو کم بوده و بدون نیاز به اعمال ضربات شدید، بدنه خودرو ترمیم شده به کار گرفته می شوند. مهم ترین ابزار انجام این روش میله pdr است که دارای استحکام فراوانی بوده و از جنس فولاد با آلیاژ های متفاوت هستند. این میله ها ناهمواری های زیرین خودرو را به خوبی برطرف کرده و مانع از موج آن ها می شوند. میله های پی دی آر در چندین مدل با کارایی در قسمت های مختلف خودرو موجود هستند و معمولا به صورت یک پکیج کامل در بازار تجهیزات صافکاری عرضه می شوند. ابزار صافکاری pdr هیوندا هم ابزاری به خصوص و حرفه ای هستند که صافکاری به واسطه بهره‎گیری از آن ها انجام می شود و صافکار به تک تک آن ها نیاز دارد. قطعات میله مانندی به نام PDR • فلزاتی از جنس فولاد هستند ، کار کردن با آن آسان است و مهارت آنچنانی نمی طلبد. استفاده از آن ها سبب می شود که فرورفتگی های موجود بر سطح بدنه اتومبیل را بدون نیاز به ضربه های چکش ترمیم و صاف کنیم. از بین بردن فرو رفتگی ها با این قطعات به این شکل انجام می شود که قسمت های خمیده شکل این ابزار باعث می شود آن را در دست جا به جا کرده و فرو رفتگی ها را از بین ببریم.

• دستگاه های مکنده

این ابزارها به دو نوع ساده و تخصصی موجودند و استفاده از نمونه ساده آن برای اکثر افراد امکان پذیر است. استفاده از نمونه تخصصی دستگاه های مکنده، عمل صافکاری را با کیفیت و دقت عمل بالاتری همراه می کند. همچنین چسب هایی که جنس سیلیکونی دارند، در روند استفاده از این دستگاه ها دخیل هستند. همان طور که پیش تر گفتیم،نسبت به نوع و شدت ضربه در حادثه، صافکار تصمیم میگیرد با قطعه و یا لایه آسیب دیده چه کند. گاهی اوقات ضربه به شکلی است که نیازی به جایگزینی رنگ روی بدنه نیست و یک صافکار با مهارت می تواند قسمت ضربه دیده را بدون رنگ صافکاری کند. این کار نیاز به مهارت و دانش بالا دارد و یک صافکار خوب و آگاه می تواند یک صافکاری بدون رنگ را انجام بدهد.

برآورد هزینه صافکاری بدون رنگ هیوندا

هزینه صافکاری بدون رنگ هیوندا به عوامل مختلفی مانند نوع آسیب دیدگی و قطعه مورد تعمیر بستگی دارد:
• صافکاری سپر عقب یا جلو
یکی از بیش ترین انواع صافکاری است. این صافکاری بیشتر برای خودروهایی که سپرشان از جنس فایبرگلاس یا پلاستیک خاص است صرفه بیش تری دارد،
هزینه صافکاری سپر جلو یا عقب اتومبیل های شرکت بنز و بی ام وی نیز بستگی به مدل خودرو و سال تولید از 600 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان است. مالکان برخی تولیدات تویوتا لندکروز نیز برای صافکاری سپر عقب یا جلو باید حداقل 800 هزار تومان هزینه کنند. هزینه صافکاری سپر خودروهای مازراتی و پورشه و همچنین خودروهای خاص بنز و بی ام و نیز حداقل 2 میلیون تومان است.

صافکاری بدون رنگ تویوتا از خدمات مهم صافکاری قدیریان

• صافکاری در جلو یا عقب
تصادف خودرو از کنار می تواند یکی از عوامل تخریب یا آسیب در خودرو شود. عامل دیگر نیز باز کردن نابهنگام در خودرو زمان پیاده شدن از آن است. هر چند که کشیدن اجسام زبر و خشن روی در نیز یکی از بیش ترین آسیب های وارده به در خودرو است اما صافکاری در برای این بخش های ناچیز کاربرد ندارد. در این حالت باید صافکاری بدون رنگ یا بدون ریختن رنگ درها حساسیت بالایی دارند. خودروهای خاص: هزینه تعمیر در خودروهای شاسی بلند در برخی از صافکاری ها براساس قاعده و قانون خاصی نیست و تعمیرکار هر هزینه ای که زورش برسد می گیرد. هزینه صافکاری در خودرو برندهای آلمانی بی ام و و بنز بیش از 800 هزار تومان است. هزینه صافکاری و نقاشی در خودروهای گران قیمت پورشه و مازراتی نیز کمتر از 2 میلیون تومان نیست.

• صافکاری گلگیر

صافکاری و نقاشی گلگیر خودروهایی چون پژو 206 بسیار رایج است. دلیل اصلی آن هم طراحی محدب گلگیر است که بیشتر از دیگر گلگیرها آسیب می بیند. در خودروهای دیگر نیز نیاز به تعمیر گلگیر از ستون، کاپوت، صندوق عقب و سقف بسیار بیشتر است. هزینه صافکاری گلگیر عقب حدودا دو برابر گلگیر جلو است. اما هزینه صافکاری بدون رنگ هیوندا برای گلگیر جلو حداقل 700 هزار تومان و گلگیر عقب نیز حداقل یک میلیون و 200 هزار تومان است. هزینه صافکاری گلگیر شاسی بلندهای گران قیمت نیز از یک میلیون تومان شروع می شود.
• صافکاری در کاپوت یا صندوق عقب
تخریب در کاپوت یا صندوق عقب براساس سقوط اجسام روی آنها یا تصادفات سنگین رخ می دهد. : هزینه صافکاری بدون رنگ هیوندا در کابین عقب بیش از 800 هزار تومان است. در کاپوت و صندوق عقب خودروهای گران قیمت اروپایی و آمریکایی حداقل یک میلیون تومان است و برخی مواقع به بیش از 5 میلیون تومان نیز می رسد.
• صافکاری سقف
یکی از تعمیرات نادر در اتومبیل ها صافکاری بدون رنگ هیوندا سقف خودرو است. قیمت صافکاری سقف خودرو هیوندا از یک میلیون و 200 هزار تومان آغاز می شود. مالکان خودروهای بنز، پورشه، بی ام و و مازراتی باید برای صافکاری سقف از 5 تا 20 میلیون تومان پول کنار بگذارند.

صافکاری بدون رنگ هیوندا 

• ستون ها
تعمیر بدون رنگ ستون های خودرو کمی دقت و ظرافت نیاز دارد. باید برای سپردن صافکاری این خودروها به تعمیرکار کمی دقت کرد. تعمیر ستون برندهای لوکس مانند هیوندا از 800 هزار تومان شروع می شود. صافکاری ستون عقب شاسی بلندهای زیر 100 میلیون تومان حداقل 500 هزار تومان، بین 100 تا 200 میلیون تومان حداقل 800 هزار تومان و بالای 200 میلیون تومان حداقل یک میلیون تومان است. از سایر صافکاری بدون رنگ هیوندا که می تواند بر قیمت تاثیر گذار باشد می توان به عوامل زیر اشاره کرد:
• نقاشی در
• نقاشی گلگیر
• نقاشی سپر
• نقاشی سقف
• لکه گیری
• لکه گیری گلگیر
• لکه گیری سپر
• لکه گیری سقف
• هزینه های جزیی
• خرید قطعات یدکی

صافکاری بدون رنگ بی ام و از خدمات مهم صافکاری قدیریان

زمانی که خودروی ما با خودرو یا جسمی دیگر برخورد یا تصادف داشته باشد، برای این که بتوانیم ظاهر قبلی خودرو را به آن بازگردانیم، ناگزیر هستیم که به روش صافکاری ماشین متوسل شویم و ماشین را صافکاری کنیم. صافکاری بدون رنگ هیوندا نیز یکی از انواع صافکاری است که انواع مختلفی مانند صافکاری سقف؛ درب، گلگیر، سپر، درب کاپوت و … دارد. همچنین صافکاری بدون رنگ هیوندا به شکل های متنوعی صورت می گیرد. توجه داشته باشید برای انجام صافکاری بدون رنگ هیوندا حتما به یک متخصص مراجعه کنید.