اغلب افراد این سوال را از خود می پرسند که مزیت صافکاری بدون رنگ درب صندوق چیست؟ به همین دلیل در ادامه مزایای صافکاری بدون رنگ درب صندوق را بیان خواهیم کرد این سبک صافکاری نسبت به صافکاری معمولی یا همان با رنگ به پرداخت هزینه کمتری نیاز دارد، بدنه خودروهای متنوع به صورتی طراحی و تولید شده است که در برابر ضربه های کم و زیاد به سرعت صدمه می ببیند. همه ما اطلاع داریم که اتفاق افتادن سانحه تصادف یک امر کاملا معمولی است و امکان برخورد کردن آن ها با وسایل گوناگون و ایجاد تورفتگی در بدنه خودرو از جمله درب صندوق و غیره هست. بعد از این که خودرو با یک مانع مثلا ماشین دیگری اصابت کرد و در بخش درب صندوق تورفتگی به وجود آمد، چگونگی از بیت بردن تورفتگی به چه شکل است، نخستین سوالی است که به ذهن هر راننده خطور می کند. چنان چه به درب صندوق صدمه جدی وارد شود باید صافکاری بدون رنگ درب صندوق صورت پذیرد. مزیت های زیادی در انجام صافکاری بدون رنگ درب صندوق نهفته است و نسبت به صافکاری معمولی یا همان با رنگ احتیاج به مبلغ پایین تری دارد، بدنه خودروهای گوناگون به صورتی طراحی و ساخته شده است که در مقابل ضربه های کوچک و بزرگ به سرعت دچار صدمه می شوند.

صافکاری بدون رنگ صندوق

برهیچ کس پوشیده نیست که اتفاق افتادن تصادف امری طبیعی است و احتمال اصابت آن ها با موانع گوناگون و ایجاد فرورفتگی در بدنه خودرو مانند درب صندوق و غیره وجود دارد. بعد از اینکه ماشین با وسیله ای مثل تیر برق برخورد کرد و در درب صندوق تورفتگی به وجود آمد، روش از بین بردن تورفتگی جزء مسائلی است که ذهن هر خواننده ای را به خود مشغول ساخته و تمامی راننده ها در پی پاسخ آن هستند. چنان چه درب صندوق آسیب شدیدی دیده بهتر است صافکاری درب صندوق روی آن صورت پذیرد. خودرو جزئی از وسایل الزامی و بااهمیت زندگی در جهان کنونی به شمار می آید، امروزه بیش از پیش شاهد آن هستیم که شمار خودروها در سطح شهرها افزایش یافته و همین موضوع موجب شده است تا میزان تصادفات نیز تا اندازه زیادی افزایش یابد. درب صندوق خودروها از چند لایه فلز تولید شده است که از روکش های رنگی برای پوشش آن ها به کار برده می شود و ظاهر آن به صورت جذاب و زیبا نشان داده خواهد شد. اما چنان چه یک تصادف کوچک اتفاق بیفتد علاوه بر این که صاف و یکدست بودن سطح آن از بین می رود، لکه هایی هم روی خودرو به وجود می آید که در آخر برطرف کردن این ایراد و بازیابی جلوه و زیبایی اولیه اتومبیل را به همراه دارد. ولی به هیچ عنوان نباید نگران نشوید زیرا هر گونه خط و خش و تورفتگی درب صندوق خودرو با صافکاری بدون رنگ درب صندوق حل خواهد شد.

نحوه صافکاری بدون رنگ درب صندوق

نحوه انجام صافکاری بدون رنگ درب صندوق تا حد زیادی کیفیت عملکرد کار را تحت تاثیر می گذارد، به همین علت است که در حال حاضر شمار زیادی از افراد در پی این هستند تا درب صندوق خودرو شان را که به دلیل تصادف صدمه دیده است را به افراد متبحر محول کنند. مقصود از صافکاری تعمیر و مرمت قسمت صدمه دیده خودرو و همین طور برگرداندن و یا نگه داری نمای اولیه آن است، در اصل صافکاری بدون رنگ نسبت به صافکاری معمولی گزینه مناسب تری محسوب می شود ولی به این نکته توجه کنید که صافکار و تخصص او صورت پذیرفتن این نوع صافکاری با سطح کیفی بالا را ضمانت می کند. صافکار ابتدا میزان صدمه دیدگی درب صندوق را بررسی کرده و در صورت احتیاج به صافکاری بدون رنگ درب صندوق را اعمال خواهد کرد و در پایان درب صندوق مشابه روز نخست می شود.

مراحل صافکاری بدون رنگ درب صندوق

مراحل صافکاری بدون رنگ درب صندوق بسیار مهم هستند به همین منظور در ادامه به شرح این مراحل خواهیم پرداخت.

• در مرحله اول باید میزان فرورفتگی ها را ارزیابی کرد، پیش از هر اقدامی، نوع تورفتگی‌ها بایستی شناخته و مورد ارزیابی قرار گیرند. متخصصان در زمینه PDR سوای بر تجزیه و تحلیل تورفتگی، نحوه دستیابی به پشت این تورفتگی‌ها را هم بررسی می کند. زمانی که تکنسین از چگونگی انجام تعمیرات اطلاع پیدا کرد، قسمتی را برای آغاز کار صافکاری انتخاب می کند و از LED تجهیز شده به مکش جهت دیدن دشواری تورفتگی (حتی در روز) به کار می برد. برای دیدن درست تر تورفتگی، متخصصان تمایل دارند تا در مکانی کار کنند تا از نور مستقیم خورشید به دور باشند.
• در مرحله دوم صافکار مسئولیت بازگردادن بدنه به حالت اولیه را بر عهده دارد، برای آغاز کار در بخش تحتانی ورق فلزی، متخصصان از میله های فلزی بلند به اسم میله های PDR کمک می گیرند.

• در مرحله سوم صافکار پخش یکنواخت سطح را با دقت و تمرکز زیادی انجام می دهد، بنابراین ایجاد تورفتگی و روند صافکاری PDR، قطر فلز در نواحی کار یکنواخت نیست. با فشردن تورفتگی، فلز پیرامون بخش صدمه دیده را به سرعت صاف می سازد و حلقه ای کم رنگ به وجود می آورد. به همین جهت متخصصان یک وسیله و یک چکش پلاستیکی جهت ضربه زدن به حلقه به کار می برند تا سطح صدمه دیده با سایر قسمت ها تناسب پیدا کند.
• در مرحله چهارم پرداخت محل تعمیر توسط صافکار با دقت فراوانی انجام می شود، امکان دارد تورفتگی مرمت شده پستی و بلندی داشته باشد. به جهت برگرداندن رنگ به صورت اولیه، متخصصان سنباده نم دار و صیقل دهنده با سرعت بالا به کار خواهند برد. به کار بردن این روش تا موقعی که سطح بدنه به طور کامل شفاف و صاف شود، تداوم پیدا خواهد کرد.
• در مرحله پنجم در صورت نیاز تکرار مرحله پیشین انجام می شود، روند صافکاری PDR به صبر، حوصله و تجربه بالا جهت ارزیابی تغییرات کوچک به وجود آمده در هر دفعه کاربرد ابزار نیاز است. در امتداد روند مرمت سازی، معمولا احتیاج است که هر کدام از مرحله های پیشین سپری شود تا موقعی که تورفتگی به صورت کامل رفع و مرمت شود.

صافکاری بدون رنگ درب صندوق

صافکاری بدون رنگ صندوق چه مواقعی انجام می شود؟

بسیاری از افراد این سوال را می پرسند صافکاری بدون رنگ درب صندوق در چه مواقعی باید انجام شود، به همین منظور در ادامه این نوشتار پاسخ این پرسش را خواهیم داد:

• صدمات به وجود آمده به دلیل تصادف

معمولا پس از یک تصادف جزئی فرورفتگی های کوچکی ایجاد می گردد. در صورتی که روی سپر، درب، گلگیر یا سطح بدنه اتومبیل خود خط و خشی کوچک دیدید، امکان دارد این خراش به علت اصابت خودروی دیگری با آن به وجود آمده باشد. در حقیقت بایستی با دقت به تورفتگی بنگرید. در صورتی که رنگ دیگری را در تورفتگی دیدید، احتمالا خودروی دیگری به خودرو شما اصابت کرده است.
تا زمانی که رنگ شما ترک نخورده باشد و خط و خش ایجاد شده از ضربه عمیق نباشد، این تورفتگی ها را می توان با کمک صافکاری حرفه ای مرمت نمود.

• وارد آمدن ضربه به درب خودرو

گاهی اوقات در زمان خارج کردن خودرو از پارکینگ، امکان دارد متوجه صدماتی روی بدنه آن شده باشید. در بیشتر موارد، خودروها پوشش رنگ خاصی دارند که از بدنه آن در برابر صدمه محافظت می کند، ولی خودروهایی که محافظ ندارند به دلیل ضربه صدمه بیتری می بینند. ضربه هایی که روی درب به وجود می آید، تورفتگی کاملاً متفاوتی به وجود می آورد. اکثر درب ها یک لبه بیرونی گرد دارند که با بدنه خودرو برخورد کرده و با حرکت چرخشی فوری روی بدنه خوردو اثرگذار است. بنابراین گونه ای تورفتگی تخم مرغی یا هلالی شکل به وجود می آورد که بعضی موقع در بخش داخلی خود یک برجستگی یا چین ملایم دارد.

• صدمات به وجود آمده به دلیل ضربات نشات گرفته از بارش تگرگ

در فصول بارندگی در طول سال متخصصان PDR به طور معمول به علت تعمیرات بسیار نشئت گرفته از ضربه های تگرگ مشغله زیادی دارند. بارش تگرگ اغلب صفحه های افقی بدنه خودرو را تحت تاثیر می گذارد. زمانی که تگرگ می بارد، اغلب تورفتگی های کم عمق روی کاپوت، سقف، تنه و بخش های بالای گلگیرهای خودروی شما برجای می ماند.

• اصابت توپ یا موارد همانند آن

بیشتر ما در گذشته در فیلم ها شاهد این صحنه بودیم. کودکی که در پارک در حال توپ بازی است و در زمان بازی، توپ با سرعت زیادی به خودرو شما اصابت می کند. برخورد توپ های ورزشی مثل توپ بسکتبال، بیس بال، فوتبال، گلف و غیره می توانند تورفتگی هایی را در خوردو به وجود آورد. این حوادث معمولا در فصل بهار و تابستان اتفاق می افتد. زمانی که توپ های ورزشی با خودروی شما برخورد می کنند، اکثرا فقط ضربه ای به صورت دایره بدون هیچ گونه خط و خشی به وجود می آورند. صافکاری ماشین ایرانی از خدمات مهم صافکاری قدیریان است.

هزینه صافکاری بدون رنگ درب صندوق

موارد بسیاری هستند که بر میزان قیمت و نرخ نهایی صافکاری بی رنگ درب صندوق تاثیرگذارند، به عبارت دیگر هزینه این شیوه از صافکاری با توجه به بعضی از عوامل مشخص می گردد و نمی شود برای آن قیمت ثابت و معینی را اعلام نمود. ولی در مجموع بایستی بیان شود که مبلغ صافکاری بدون رنگ نسبت به تعویض یا صافکاری با رنگ بالاتر است در این شیوه صافکاری بدون آن که قسمت صدمه دیده یا برجسته درب صندوق رنگ شود صافکاری این قسمت از خودرو را انجام می دهد. به کار نبردن رنگ برای صافکاری درب صندوق قیمت آن را تا میزان زیادی می کاهد، در حقیقت بایستی بیان شود علت اساسی کم بودن هزینه این شیوه از صافکاری در مقایسه با صافکاری با رنگ دقیقا این مسئله است. به غیر از نکاتی که پیش از این بیان شد عامل با اهمیت دیگری نیز وجود دارد که بر قیمت صافکاری بدون رنگ درب صندوق تاثیر گذار است.

صافکاری بدون رنگ درب صندوق

برند اتومبیل جزو اساسی ترین و با اهمیت ترین مواردی است که میزان قیمت پایانی انجام این گونه از صافکاری را تحت تاثیر می گذارد. آن بخش از اتومبیل هایی که در مقایسه با خودرو های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار هستند متریالی که به منظور تعمیر و یا مرمت آن ها به کار برده می شود مبلغ بیشتری باید پرداخت خواهد شد. به عنوان مثال فایبرگلاس ها و هم چنین رنگی که برای بدنه آن ها استفاده می شود مشابه نیست موجب می گردد تا قیمت صافکاری درب صندوق اتومبیل شما تا اندازه بسیار زیادی بالا رود پس بایستی این مسئله را مد نظر داشته باشید که صافکاری بدون رنگ درب صندوق تمامی وسایل نقلیه با قیمت یکسانی صورت نمی پذیرد. از جمله بخش هایی که در تصادفات صدمه می بینند صندوق است. به همین دلیل صافکاری بدون رنگ دوبل و درب صندوق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابراین باید به صافکاری بدون رنگ درب صندوق اهتمام خاصی داشت معمولا صندوق ماشین به دو دلیل آسیب می بیند یا از عقب یک ماشین برخورد می کند و یا ماشین به موانعی از پشت برخورد می نماید. از آن جایی که صندوق اتومبیل در ظاهر خودرو نقش بسزایی ایفا می کند پس صافکاری آن هم باید مورد توجه باشد.