تویوتا در دسته لوکس ترین ماشین هایی است که در ایران وجود دارد. بنابرین احتمال تصادف و آسیب دیدگی با این ماشین نیز وجود دارد. د راین راستا، بهتر است که اطلاعاتی درباره صافکاری ماشین های لوکس و به ویژه صافکاری بدون رنگ تویوتا داشته باشیم تا اگر خدای نکرده دچار تصادف شدیم، پیچ و خم کار را بلد باشیم.

صافکاری بدون رنگ تویوتا

صافکاری خودرو تویوتا

صافکاری مجموعه فعالیت ‌هایی است که یک صافکار برای ترمیم بدنه آسیب دیده خودرو انجام می‌دهد. این فعالیت‌ها با توجه به دامنه و وسعت آسیب وارده به بدنه اتومبیل ممکن است از چکش کاری ساده تا نقاشی بدنه ترمیم شده متغیر باشد. هر چه آسیب وارده به بدنه ماشین بیشتر و بزرگ‌تر باشد به همان میزان نوع صافکاری که باید بر روی بدنه اتومبیل انجام شود گسترده ‌تر خواهد بود. صافکاری شامل انجام صافکاری بدون رنگ و صافکاری و نقاشی است که با توجه به نوع آسیب انجام می پذیرد. یک صافکار حرفه ای می تواند با استفاده از ابزار صافکاری بی رنگ، بدنه اتومبیل شما را در صورتی که بدنه اتومبیل دچار خراش های عمیق، پارگی و ریختگی رنگ نشده باشد، مانند روز اول به شما تحویل دهد. امروزه بهترین صافکاران از دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری بدنه خودرو استفاده می نمایند. این دستگاه ها با کاهش صدمات ناشی از صافکاری دستی، مطمئن ترین راه برای ترمیم بدنه خودروهای لوکس به خصوص ماشین های خارجی می باشد.

مراحل صافکاری بدون رنگ تویوتا

صافکاری بدون رنگ به شکل سنتی، بسیار به کوزه ‌گری شباهت دارد؛ ابتده صافکار قطعه آسیب دیده را جدا می‌کند و سپس با استفاده از سمباده و آب، پشت ناحیه فرورفته را به خوبی تمیز می‌کند تا کاملا صاف و صیقل شود. بعد از آن صافکار با استفاده از شعله مستقیم آتش، گرمای زیادی را در پشت ناحیه آسیب دیده ایجاد می‌کند تا قطعه مورد نظر به خوبی نرم شود و سپس صافکار با استفاده از چکش و وسایل دیگر مانند مشتی، شروع به ضربه زدن مکرر می ‌کند. در این مرحله از صافکاری بدون رنگ، صافکار باید با استفاده از دانش و تجربه خود، سعی بر این داشته باشد که ضربات چکش را به شکلی وارد کند که بیشترین تاثیر را داشته باشد و تا جایی که امکان پذیر است تعداد ضربات را به حداقل برساند؛ زیرا با سرد شدن قسمت آسیب دیده، خاصیت چکش خواری قطعه پایین می‌ آید و احتمال اینکه رنگ بر روی قطعه بشکند بسیار بالا می‌رود.

صافکاری بدون رنگ تویوتا
به صورت کلی مراحل صافکاری pdr تویوتا را می توان در مراحل زیر خلاصه کرد:
مرحله اول
در گام اول یک صافکار باید با حذف قطعات اضافی از روی بدنه خودرو تمام توجه خود را به نواحی صدمه دیده معطوف کند و به طور کامل به این بخش‌ها دسترسی داشته باشد. به عنوان مثال اجزایی نظیر قطعاتی که روی درب اتومبیل هستند و یا قسمت پخش کننده گل که روی گلگیر ماشین موجود است را از آن ها جدا کند.
مرحله دوم
به صاف و صیقلی کردن بخش درونی بدنه اتومبیل بپردازد تا ضربه‌هایی که برای صاف شدن و هم سطح شدن قسمت‌های آسیب دیده، به بدنه اتومبیل وارد می‌شوند، دقیقا همان محل مورد نظر را نشانه بگیرند.
مرحله سوم
آن قسمت از بدنه که دچار آسیب و تغییر شکل شده باید به واسطه حرارت مناسب، گرم و نرم‌تر شود تا بهتر و ساده‌تر بتوان به وسیله ضربه‌های چکش به آن شکل داد و آن را صاف کرد.
مرحله چهارم
نور خورشید باید به بدنه اتومبیل ساطع شود و امواج آن توسط بدنه فلزی جذب شود و قسمت‌های خمیده و فرو رفته و تغییر شکل داده شده به واسطه اشکال مختلفی از فنرها و مشتی‌های گوناگون صاف می‌شوند.
مرحله پنجم
سپس باید به تعمیر و صاف کردن آن قسمت‌ها و قطعات خودرو که با وارد آمدن ضربه‌های ناشی از عملیات صافکاری کج و وارون شده‌اند، پرداخته شود‌.

بهترین صافکاری بدون رنگ تویوتا

اگر از آن دسته افراد هستید که بین صافکاری بی رنگ و صافکاری معمولی دو دل هستید و نمی دانید کدام یک را باید انتخاب کنید بزارید این را بگوییم که صافکاری بی رنگ با صافکاری معمولی کمی تفاوت دارد ولی همین میزان تفاوت باعث می شود که شما از کار راضی باشد و انگار نه انگار که اتومبیل شما آسیب دیده است.
صافکاری بی رنگ خودروی شما را بدون اینکه به آن رنگ بزند درست می کند برای همین رنگ بدنه خودروی شما سالم می ماند و هیچ گونه علائمی از این که این خود رو قبلا دچار آسیب شده است نشان نمی دهد اما اگر از صافکاری معمولی استفاده کنید ممکن است که بدنه خود رو یا قسمتی از آن را رنگ کنند که این تازه یک نشانه از این است که اتومبیل شما قبلا آسیب دیده است وگرنه چه لزومی برای رنگ شدن وجود داشته است.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

در چه مواقعی می توان از صافکاری بدون رنگ تویوتا استفاده کرد؟

صافکاری بی رنگ یکی از روش هایی است که همه صافکاری ها نمی توانند به خوبی از پس آن بر بیایند. بنابر این اول از همه می بایست یک صافکاری معتبر پیدا کنید و سپس اقدام به انجام صافکاری کنید. اگر میخواهید از صافکاری بدون نقاشی استفاده کنید این را باید بگوییم که ممکن است که اتومبیل شما نیازی به صافکاری بی رنگ نداشته باشد یا اصلا مشکل چیز دیگری باشد. عجله نکنید. اگر فکر میکنید که اتومبیل شما به صافکاری بی رنگ نیاز دارد آن را پیش تعمیرکار ببرید و او این را برای شما مشخص می کند که آیا نیاز به صافکاری است یا خیر. شما معمولا در هنگام تصادف های کوچک به این نوع صافکاری نیاز پیدا خواهید کردف در این نوع تصادف ها معمولا رنگ ماشین از بین نمی رود، بنابر این صافکار می تواند خود روی شما را بدون نقاشی صافکاری کند، اما اگر دچار تصادف های شدید شده اید باید بگوییم که ممکن است به صافکاری با رنگ نیاز داشته باشید. در این نوع تصادف ها که معمولا شدید هم است رنگ بدنه ی خودرو از بین می رود یا به اصطلاح میریزد و صافکار مجبور می شود که قسمتی از بدنه اتومبیل که رنگش ریخته را دوباره رنگ بزند.

تفاوت انواع صافکاری بدون رنگ تویوتا و با رنگ تویوتا

همانطور که از نام این دو دسته پیداست تفاوت آن ها در رنگ شدن بدنه خودرو بعد از انجام فرآیند صاف کاری می باشد. این کار زمان انجام می شود که آسیب وارد شده بر خودرو شدت زیادی داشته باشد و یا در هنگام تصادف رنگ بدنه از بین رفته باشد. یا حتی نیاز به تعویض قطعات بدنه خودرو باشد. در این صورت صافکار بعد از فرآیند صافکاری، خودرو را به یک نقاش می دهد تا با نقاشی فرایند صافکاری را به اتمام برساند. صافکاری بدون رنگ یا همان صافکاری pdr برای زمانی می باشد که بدنه خودرو دچار ریزش رنگ نشده باشد و یا در آسیب دیدگی به طوری نباشد که در هنگام صافکاری رنگ بدنه خودرو آسیب ببیند.

هزینه صافکاری بدون رنگ تویوتا

صافکاری بی رنگ یکی از آن دسته از کار ها است که می توان برای تعمیرات بدنه خودرو انجام داد ولی از قیمت آن در هنگام فروش کم نشود. اگر از ان دسته از افراد هستید که می خواهید اتومبیل خود را بفروشید اما اتومبیل شما دارای فرورفتگی هایی می باشد حتما از قیمت خودروی شما کم خواهد شد بنابراین کاری که باید انجام دهید این است که به پیش یک تعمیر کار بروید و این فرورفتگی ها و آسیب ها را درست کنید.

صافکاری بدون رنگ بنز از خدمات مهم صافکاری قدیریان

صافکاری بدون رنگ تویوتا

عوامل موثر در صافکاری بدون رنگ تویوتا

همچنین عوامل زیر می تواند در صافکاری بدون رنگ تویوتا تاثیر گذار باشد:

• صافکاری سپر عقب یا جلو

یکی از بیش ترین انواع صافکاری بدون رنگ تویوتا است. این صافکاری بیشتر برای خودروهایی که سپرشان از جنس فایبرگلاس یا پلاستیک خاص است صرفه بیش تری دارد. هزینه صافکاری سپر جلو یا عقب اتومبیل های شرکت بنز و بی ام وی نیز بستگی به مدل خودرو و سال تولید از 600 هزار تا یک میلیون و 500 هزار تومان است. مالکان برخی تولیدات تویوتا لندکروز نیز برای صافکاری سپر عقب یا جلو باید حداقل 800 هزار تومان هزینه کنند. هزینه صافکاری سپر خودروهای مازراتی و پورشه و همچنین خودروهای خاص بنز و بی ام و نیز حداقل 2 میلیون تومان است.

• صافکاری در جلو یا عقب

تصادف خودرو از کنار می تواند یکی از عوامل تخریب یا آسیب در خودرو شود. عامل دیگر نیز باز کردن نابهنگام در خودرو زمان پیاده شدن از آن است. هر چند که کشیدن اجسام زبر و خشن روی در نیز یکی از بیش ترین آسیب های وارده به در خودرو است اما صافکاری در برای این بخش های ناچیز کاربرد ندارد. در این حالت باید صافکاری بدون رنگ یا بدون ریختن رنگ درها حساسیت بالایی دارند.
خودروهای خاص، هزینه تعمیر در خودروهای تویتا در برخی از صافکاری ها براساس قاعده و قانون خاصی نیست و تعمیرکار هر هزینه ای که زورش برسد می گیرد. هزینه صافکاری در خودرو برندهای آلمانی بی ام و و بنز بیش از 800 هزار تومان است. هزینه صافکاری و نقاشی در خودروهای گران قیمت پورشه و مازراتی نیز کمتر از 2 میلیون تومان نیست.

• صافکاری گلگیر

صافکاری و نقاشی گلگیر خودروهایی چون پژو 206 بسیار رایج است. دلیل اصلی آن هم طراحی محدب گلگیر است که بیشتر از دیگر گلگیرها آسیب می بیند. در خودروهای دیگر نیز نیاز به تعمیر گلگیر از ستون، کاپوت، صندوق عقب و سقف بسیار بیشتر است. هزینه صافکاری گلگیر عقب حدودا دو برابر گلگیر جلو است.اما هزینه صافکاری بدون رنگ تویوتا برای گلیر جلو حداقل 700 هزار تومان و گلگیر عقب نیز حداقل یک میلیون و 200 هزار تومان است.

صافکاری بدون رنگ گلگیر خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

• صافکاری در کاپوت یا صندوق عقب

تخریب در کاپوت یا صندوق عقب براساس سقوط اجسام روی آنها یا تصادفات سنگین رخ می دهد. هزینه صافکاری بدون رنگ تویوتا برای کاپوت بیش از 800 هزار تومان است.

• صافکاری سقف

یکی از تعمیرات نادر در اتومبیل ها صافکاری سقف خودرو است.خودروهای خاص، صافکاری بدون رنگ تویوتا برای سقف از یک میلیون و 200 هزار تومان آغاز می شود. مالکان خودروهای بنز، پورشه، بی ام و و مازراتی باید برای صافکاری سقف از 5 تا 20 میلیون تومان پول کنار بگذارند.

• ستون

تعمیر بدون رنگ ستون های خودرو کمی دقت و ظرافت نیاز دارد. باید برای سپردن صافکاری این خودروها به تعمیرکار کمی دقت کرد. تعمیر ستون برندهای لوکس از 800 هزار تومان شروع می شود. صافکاری ستون عقب شاسی بلندهای زیر 100 میلیون تومان حداقل 500 هزار تومان، بین 100 تا 200 میلیون تومان حداقل 800 هزار تومان و بالای 200 میلیون تومان حداقل یک میلیون تومان است. صافکاری انواع مختلفی مانند بدون رنگ و با رنگ دارد که معمولا متخصص با توجه به آسیب وارد شده به ماشین تصمیم می گیرد. هزینه صافکاری بدون رنگ تویوتا بستگی به عوامل مختلفی مانند نوع آسیب دیدگی، قسمت مورد نظر برای تعمیر و دارد.