یکی از اتفاقاتی که به هر حال امکان دارد برای هر کسی بیفتد تصادف و برخورد غیرمنتظره با خودروهای در حال عبور است. هنگامی که این حادثه برای خودروی شما اتفاق می افتد، نخستین صدماتی که توجه همه را به خودش جلب می کند، فرو رفتگی و دفرمگی بدنه، رنگ پریدگی و خط و خش های عمیق خواهد بود که برای برطرف شدن آن ها باید به صافکاری رجوع کنید. هم اکنون سطح کیفی کار صافکار با اهمیت ترین و اساسی ترین امر در برآیند کار و حصول رضایت شما خواهد بود. شیوه صافکاری قدیمی به این صورت بود که فقط با دو ابزار مشتی و قالب تنه کار صافکاری صورت می پذیرفت صافکار باید به پرس ورق بدنه خودرو متوسل می شد نخست باید شکل اولیه قطعه را تولید می کرد. با گسترش یافتن فناوری های نوین این شیوه منسوخ شده است. متد صافکاری با دستگاه مدرن که با تجهیزات گوناگونی مانند دستگاه هات باکس، دستگاه نقطه زن، دستگاه بادگیری، دستگاه مکش و چسبی، میله های PDR صورت می پذیرد.

صافکاری با دستگاه

صافکاری بدون رنگ، صافکاری میله ای و صافکاری PDR شیوه های صافکاری هستند که در حال حاضر در تمام صافکاری ها انجام می شوند. شیوه کار صافکاری با دستگاه به این شکل است که نخست صافکار بایستی کلاهک مکنده صافکاری خودرو را در جای درست خودرو بگذارد. کلاهک را در قسمت صحیح بدنه خودرو تنظیم کنید زیرا این کار از اهمیت زیادی برخوردار است و حتما بایستی آن را به صورت دستی تنظیم کنید. بعد از گذاشتن کلاهک دستگاه مکنده صافکاری خودرو، قسمت گود را با ایجاد خلاء به سمت خارج هدایت کرده و حالت آن بهتر شده و ایرادات آن برطرف می ‌شود. صافکار با استفاده از چکش و تجهیزات صافکاری به صاف کردن پایانی قسمت ایراددار خودرو مشغول می شود. در صورتی که در این قسمت صدمه به صورتی باشد که ریسک خرد شدن رنگ بدنه وجود داشته باشد، احتیاج به کاربرد ابزاری جهت نگه داری رنگ خواهد بود.
ولی چنان چه صافکار نتواند رنگ را نگه دارد و نهایتا با خرد شدن و ریختن رنگ خودرو رو به رو شویم ناگزیر همان بخش از بدنه خودرو رنگ خواهد شد. صافکار با دستگاه مکش که به تخصص بالایی احتیاج دارد و محول کردن آن به صافکارهایی که مهارت لازم را در این زمینه ندارند، برایند مناسبی را به دنبال نخواهد داشت. با توجه به فناوری استفاده شده در این شیوه صافکاری با دستگاه و سطح تجربه مورد نیاز صافکار، هزینه بالاتری نسبت به شیوه های دیگر صافکاری و تعمیر بدنه خودرو دارند. این شیوه را برای اتومبیل های گران قیمت یا قر شدگی ‌های عمیق بدنه خودرو، استفاده می کنند. با کمک سایت هایی که خدمات صافکاری آنلاین را ارائه می دهند می توانید صافکاری بدون رنگ خودرو و صافکاری با دستگاه را تجربه کنید. سابقه این صافکاری ها در رابطه با صافکاری با دستگاه و تعمیرات ماشین بسیار زیاد بوده و به تمام مالکان خودرو ها خدمات خود را ارائه می دهند. همین طور خدمات خودرویی متنوع مانند صافکاری با دستگاه، تگرگ زدگی ماشین در مجموعه های این چنینی عرضه می شود. این مجموعه با کمک تکنسین ماهر و با تجربه تلاش دارد خدمات خود را با سطح کیفی بالاتری به مشتریان ارائه کند. در مجموعه های این چنینی از ابزارآلات مدرن و متخصصان باتجربه خودرو به کار برده می شود که به طور کامل آثار تگرگ زدگی خودرو را برطرف می کنند.

دستگاه صافکاری

احتمالا شما جزء افرادی هستید که در مراقبت از خودرو حساسیت زیادی به خرج می دهید اما باید بگوییم تورفتگی و تصادف جزء اتفاقاتی اجتناب ناپذیری هستند که امکان پیش آمدن آن برای هر کس وجود دارد. با توجه به این که مخارج صافکاری ماشین بسیار بالاست، بنابراین باید خودتان اقدام کرده و من بعد با پرداخت هزینه بسیار کم، بیشتر گودی های ایجاد شده و ضربات وارد شده به خودروی خود و حتی اطرافیان را به راحتی و بدون نیاز به هیچ تخصصی برطرف کنید. گفتنی است که بیشتر صافکارهای ماشین تجهیزات بسیار قدیمی به کار می برند ولی شما با تهیه دستگاه صافکار خارق العاده، با یک وسیله حرفه ای با کارایی راحت ارتباط دارید. صافکاری با دستگاه شیوه های متفاوت و مختلفی دارد. چون که جزء فنی ترین و خلاق ترین رشته های تعمیر و نگهداری خودرو به شمار می آید. باید بگوییم به شمار هر صافکار شیوه ای برای صافکاری ابداع شده است. ولی برخی از این شیوه ها به علت مفید بودن و کامل بودن آن ها به عنوان شیوه های اساسی و رایج صافکاری خودرو معروف هستند. یکی از این شیوه ها که اخیرا از آن در صافکاری اتومبیل ها به کار برده می شود، صافکاری لیزری است.

دستگاه صافکاری اتوماتیک

صافکاری با دستگاه جزء پراستفاده ترین رشته های تعمیر و نگهدار خودرو محسوب می شود. به منظور تعمیر بدنه اتومبیل، دستگاه ساکشن یا مکنده صافکاری، روی بدنه قر شده و گود شده اتومبیل گذاشته می شود و با ایجاد خلا، فشار منفی وارد شده و قسمت گود شده بدنه خودرو به سمت عکس خود (یعنی بیرون) می کشاند. به این شکل گود شدگی اتومبیل، ترمیم می یابد و لایه بدنه به جای خود بر می ‌گردد. با کمک شیوه‌ های دستی صافکاری، در جهت باز گرداندن قسمت گود شده بدنه، آثار آن با شدت بیش تری معلوم خواهند شد. در حالی که دستگاه مکنده صافکاری، برگرداندن لایه بدنه به جای اولیه خود را به صورتی کاملا طبیعی به پایان می رساند و حالتی مشابه به وضعیت قبل از ضربه، خواهد بود. یقینا اطلاع دارید صافکاری موجب افت قیمت خودور می شود ولی صافکاری با دستگاه یا صافکاری pdr در کارشناسی خودرو موجب افت قیمت نمی شود. شاید این سوال برای شما پیش آید که صافکاری بدون رنگ چگونه انجام می شود در ادامه شرح مختصری راجع به این مبحث بیان خواهیم کرد.

صافکاری با دستگاه


در موقعی که بدنه اتومبیل با آسیب و رنگ بری مواجه شده باشد، صافکار و نقاش خبره آن را به حالت اول بر می گرداند. در حال حاضر با رشد فناوری و با آشنایی ابزار موجود می توان به نتیجه های خیلی بهتری دست یافت. به روند نسبتا نوینی که موجب برطرف شدن فرو رفتگی های جزئی و صدمات نشئت گرفته از تماس تگرگ به بدنه اتومبیل می شود PDR گفته می شود به عبارت دیگر تعمیر تو رفتگی بدنه خودرو به شمار می آید. این شیوه موجب صرفه جویی در وقت و مخارج در زمینه تعمیرات بدنه خودرو می شود. به صافکاری PDR صافکاری بدون رنگ نیز اطلاق می گردد. این گونه از صافکاری با دستگاه شیوه ای است که در آن با تمرکز بسیار زیاد اپراتور از ریختن رنگ بدنه اتومبیل پیشگیری می شود و تا موقعی که به رنگ خودرو دست نزده شده باشد می توان از صافکاری PDR استفاده کرد. صافکاری با دستگاه را می توان روی هر دو صفحه آلومینیومی و فولادی اعمال کرد. در صورتی که به کار بردن بتونه را به حداقل برسانیم می توانیم از این شیوه جهت آماده سازی بخش صدمه دیده برای بتونه کاری آماده نمود. صافکاری با دستگاه در موارد زیر کاربرد دارد:
• صافکاری بدون رنگ
• حفره روی درها و گلگیرها
• چین و چروک های جزئی
• تو رفتگی های بزرگ
• آسیب بدنه

قیمت دستگاه صافکاری

کشور چین دستگاه های صافکاری مانند دستگاه سیستم صافکاری بی رنگ وویو WOYO و یا هات باکس را تولید و روانه بازار کرده است و پدیده ای نوین در زمینه ترمیم بدنه خودرو محسوب می شود که تحولی نو را ایجاد کرده که بر اساس آن می توان فرورفتگی های نقطه ای ایجاد شده از ضربه یا تگرگ به بدنه خودرو را با قلم Wonder Pen در کوتاه ترین زمان به شکل کاملا بی رنگ و بدون احتیاج به باز کردن و بستن قسمت های آسیب دیده انجام داد، فناوری این وسیله متناسب با دستگاه هات باکس سوییس T Hot box است و از ضمانت نامه بلند مدت و خدمات پس از فروش دراز مدت بهره مند می باشد تا خریدار بدون نگرانی از دستگاه به صورت حرفه ای استفاده نماید.

جدیدترین دستگاه صافکاری

با گذشت زمان آن چه که بیش از همه مشهود است گسترش خودروها و بالا رفتن نیاز افراد به استفاده از خودروها بوده به دنبال آن نیاز افراد به صافکاری و تعمیرات بدنه خودرو نیز افزایش یافت. زیرا در هر صورت امکان برخورد و تصادف دو خودرو به یکدیگر و یا برخورد خودرو به سایر موارد وجود دارد که هزینه های گزافی را به دنبال خواهد داشت. در دهه اخیر صافکاری با لیزر ابداع شده که جزء گونه های نوین صافکاری و یکی از پیشرفته ترین فناوری های به کار رفته در صافکاری است. به کار بردن صافکاری با لیزر بسیار آسان بوده و شما به راحتی و با پرداخت هزینه ای جزیی می توانید اتومبیل خود را در کوتاه ترین زمان ممکن از صافکاری خبره و باسابقه تحویل بگیرید. یک نمونه از صافکاری با دستگاه، صافکاری بدون رنگ مغناطیسی هاتباکس است که در ادامه به آن می پردازیم:

تمام افراد متخصص بایستی شیوه کار با این دستگاه را بیاموزند. در این دستگاه صافکاری نوین فناوری مایکروویو به کار رفته است که می تواند مولکول های فولاد و بدنه ماشین را با کمک امواج الکترومغناطیسی به حرکت در بیاورد و با کمک خاصیت اتمی در بدنه ماشین گودی های به وجود آمده در بدنه را برطرف کند. این دستگاه از ابزار صافکاری بیرنگ محسوب می شود و می تواند بی آنکه صدمه ای به بدن وارد کند گودی های به وجود آمده را برطرف نماید.

صافکاری با دستگاه

انواع دستگاه های صافکاری

دستگاه های گوناگونی برای صافکاری تولید شده اما صافکاری با دستگاه های نوین مد نظر اغلب خودروداران است. در ادامه صافکاری با دستگاه های مختلف بیان شده تا بتوانید از آن ها شناخت بیشتری پیدا کنید.
• صافکاری با دستگاه اتوماتیک
یکی از تجهیزات متنوعی که در صافکاری اتومبیل به کار برده می شود، دستگاه صافکاری خودکار است. این دستگاه با تولید اشعه های ماکروویوی بر بدنه اتومبیل شما اثر گذاشته و آن را تعمیر می کند.
• صافکاری با دستگاه تی هاتباکس
جدید ترین دستگاه صافکاری خودرو برای برطرف شدن قری ها و تورفتگی های تگرگی، دستگاه صافکاری تی هاتباکس است. این ابزار مانند یک اتو خودرو را صافکاری می کند و برای گودی های جزئی به کار برده می شود. این ابزار انبساط حرارتی بر روی نقاط مشخص و گود وارد می کند و این قسمت ها را منعطف می کند تا صافکار به آسانی خودرو را به شکل اول برگرداند.

• صافکاری بدون رنگ
دستگاه صافکاری بدون رنگ یک ابزار کارآمد در این زمینه به شمار می آید و به قسمتی از محصولات اختصاص دارد که در صافکاری بدون رنگ به کار برده می شوند و از کاهش یافتن قیمت اتومبیل پیشگیری می کند.
• شیوه صافکاری با لیزر
در این سبک صافکاری می توان با حداقل ترین مبلغ نسبت به مبلغ پرداختی در صافکاری سنتی با صرف کمترین زمان، خودروی خود را از صافکار بامهارت تحویل بگیرید. همان گونه که می دانید در گذشته از تجهیزات محدودی برای صافکاری خودرو استفاده می شد اما در حال حاضر تجهیزات بسیار زیادی ارائه شده که با کمک آن ها می توانید صافکاری با دستگاه را انجام دهید. با کمک روش های نوینی که برای صافکاری خودرو ابداع شده دیگر جای هیچ نگرانی برای تعمیر خودرو وجود ندارد.