تصادف اتفاق اجتناب ناپذیر زندگی روزمره است که جدا از آسیب های جانی، به بدنه ماشین آسیب های بسیاری وارد می کند. از آن جایی که امروزه تعویض ماشین ها با توجه به قیمت دلار و هزینه های زندگی کار چندان عاقلانه ای نیست، صافکاری با دستگاه مکش گزینه ای است که به شما پیشنهاد می کنیم. در ادامه این مطلب درباره صافکاری با دستگاه مکش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

صافکاری با دستگاه مکش

انواع صافکاری

ابتدا بیایید کمی درباره صافکاری و انواع آن صحبت کنیم. صافکاری مجموعه فعالیت های است که یک صافکار برای ترمیم بدنه آسیب دیده خودرو انجام می دهد. این فعالیت ها با توجه به دامنه و وسعت آسیب وارده به بدنه اتومبیل ممکن است از چکش کاری ساده تا نقاشی بدنه ترمیم شده متغیر باشد. هر چه آسیب وارده به بدنه ماشین بیشتر و بزرگ تر باشد به همان میزان نوع صافکاری که باید بر روی بدنه اتومبیل انجام شود گسترده تر خواهد بود. صافکاری شامل انجام صافکاری بی رنگ و صافکاری و نقاشی است که با توجه به نوع آسیب انجام می پذیرید.
یک صافکار حرفه ای می تواند با استفاده از ابزار صافکاری بی رنگ، بدنه اتومبیل شما را در صورتی که بدنه اتومبیل دچار خراش های عمیق، پارگی و ریختگی رنگ نشده باشد، مانند روز اول به شما تحویل دهد. امروزه بهترین صافکاران از دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری بدنه خودرو استفاده می نمایند. این دستگاه ها با کاهش صدمات ناشی از صافکاری دستی، مطمئن ترین راه برای ترمیم بدنه خودروهای لوکس به خصوص ماشین های خارجی می باشد. صافکاری انواع مختلفی دارد:
• صافکاری حرفه ای
امروزه صافکاری به یکی از موفق ترین خدمات حوزه خودرو تبدیل شده است. با گسترش هرچه بیشتر استفاده از ماشین و افزایش تعداد آنها در شهرها و جاده های کشور، صافکاری و سایر فعالیت های مربوط به ترمیم و تعمیر بدنه خودرو از جایگاه خاصی برخودار گردیده اند.
با توجه به قیمت روزافزون اتومبیل و روی آوردن مردم به خرید اتومبیل های دسته دوم، صافکاری حرفه ای بدنه خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه به این نکته که هر لکه، فرو رفتگی، برآمدگی یا رنگ ریختگی بدنه خودرو می تواند قیمت آن را تا حد زیادی کاهش دهد، صاحبان خودرو را بر آن داشته است برای جلوگیری از افت شدید قیمت اتومبیل خود، ماشین های تصادفی خود را به یک صافکار حرفه ای بسپارند تا با انجام یک صافکاری بی نقص، بدنه خودرو مانند روز اول نمایش داده شود و اتومبیل با کاهش قیمت شدیدی مواجه نگردد.
• صافکاری با قالب تنه (صافکاری سنتی)
صافکاری سنتی دارای نقاط ضعف بسیاری بوده است و تنها صافکاران بسیار حرفه ای قادر هستند با استفاده از صافکاری سنتی و ابزار آن یک کار بی عیب و نقص را در صافکاری به شما تحویل دهند. صافکاری سنتی با استفاده از ابزار مشتی و قالب تنه در بسیاری از صافکاری های قدیمی تهران و شهرستان های ایران همچنان ادامه دارد که پاسخگوی ماشین های قدیمی می باشد و درباره نیاز ماشین های لوکس خارجی جوابگو نیستند.
• صافکاری بی رنگ
امروزه با توجه به افزایش روز به روز قیمت خودرو، صافکاری بی رنگ به عنوان ترفندی برای جلوگیری از کاهش قیمت ماشین های تصادفی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. صافکاری بی رنگ یکی از اصلی ترین خدمات ممکن در هر صافکاری است و یک صافکار حرفه ای باید بتواند حتی الامکان آسیب های وارده به بدنه خودرو را با استفاده از صافکاری بی رنگ ترمیم نماید. صافکارحرفه ای با تشخیص میزان آسیب وارده شده به اتومبیل تصمیم به تعمیر بدنه با استفاده از صافکاری بی رنگ، صافکاری و نقاشی یا تعویض قطعه می گیرد. در برخی موارد شدت آسیب به قدری وسیع است که صافکار ناگریز از برش قسمتی از بدنه خودرو برای رفع آسیب دیدگی خواهد بود یا برای ترمیم بهتر قسمت صدمه دیده ماشین ناچار از رنگ زدن آن قسمت است.در مواقعی که ضربات وارده به بدنه اتومبیل شدید نبوده و باعث ایجاد خراش و پارگی در بدنه اتومبیل نگردد، صافکار با انجام تقه گریسی بدنه تو رفته یا قر شده اتومبیل را صاف می کند. تقه گریسی قسمتی از صافکاری است که بدون استفاده از برش و رنگ کاری منجر به ترمیم بخش آسیب دیده مانند روز اول می شود.

• صافکاری حرارتی
صافکاری حرارتی مهمترین بخش صافکاری است که می تواند به تنهایی بدون رنگ آمیزی بدنه خودرو مورد استفاده قرار گیرد. صافکار در این نوع صافکاری با شناسایی دقیق محل آسیب دیده اقدام به بازنمودن قطعه می نماید. همانطور که گفتیم بدنه اتومبیل از قطعات زیادی تشکیل می شود که هریک از آنها امکان جدا سازی و حتی تعویض دارد. صافکار پس از جدا کردن قطعه با استفاده از سمباده و آب سطح داخلی قطعه را کاملا سمباده زده تا میدان دید مناسب خود برای وارد کردن ضربات پیدا کند.

صافکاری با دستگاه مکش
پس از آن قسمت مشخص شده برای چکش کاری از پشت، توسط دستگاه های حرارتی، در معرض شعله مستقیم قرار می گیرند تا آهن به کار رفته در آنها نرم شده و خاصیت چکش خواری پیدا کند. در این زمان صافکار با وارد کردن ضربات اصولی و حساب شده به وسیله چکش یا مشتی اقدام به صاف کردن قسمت قر شده می کند. پس از طی این مرحله قطعه صاف شده را در معرض نور خورشید قرار می دهند تا مرحله موج گیری و ترمیم خطوط را انجام دهند. این مرحله بسیار حساس است و تنها صافکار حرفه ای می توانند موج گیری را به گونه ای انجام دهند که هیچ اثری از آن بر روی بدنه خودرو باقی نماند. موج گیری شامل ترمیم خطوط و انحناهای ایجاد شده در بدنه است که با استفاده از مشتی و انواع فنر رد ابعاد و اندازه های متفاوت انجام می گردد. پس از موج گیری قطعات جدا شده پس از میزان کاری به بدنه خودرو متصل می گردند. یکی از مدل های صافکاری بدون رنگ، صافکاری با دستگاه مکش است.

صافکاری دستگاه مکش

ذات صافکاری با مکش یا دستگاه مکنده، به این وابسته است که بدون ریزش یا خرد شدن رنگ و با حفظ بالاترین کیفیت، به صاف کردن محل آسیب دیده بدنه بپردازد، اما همیشه این اتفاق نیفتاده و کمابیش وضعیت به نقاشی بدنه منجر می شود .به خاطر داشته باشید که صافکاری با دستگاه مکنده، به تخصص خاصی نیاز دارد و سپردن آن به صافکارهایی که از تجربه لازم برخوردار نیستند، به نتیجه ناخوشایندی منجر خواهد شد. دستگاه مکش یکی از ابزارهای مهم در رفع قری و تو رفتگی بدنه خودرو می باشد. این دستگاه بیشتر برای خودروهایی که دارای طراحی منحنی هستند مانند پژو 206 کاربرد دارد. لازمه کار با دستگاه مکش، مهارت و تجربه صافکار است. یک صافکار با تجربه به خوبی به اصول استفاده از دستگاه مکش برای انجام صافکاری بدون رنگ آگاه است و با به کار بستن آنها بهترین نتیجه را برای ترمیم آسیب بدنه خودرو رقم خواهد زد.

روش و مراحل صافکاری با دستگاه مکش و ساکشن

روش کار صافکاری با دستگاه مکش به ترتیب زیر است:
• ابتدا صافکار باید کلاهک مکنده صافکاری خودرو را به درستی در بخش فرورفته یا به اصطلاح قر شده بدنه خودرو، قرار بدهد. توجه داشته باشید که تنظیم کلاهک در قسمت صحیح، اهمیت زیادی دارد و حتما باید نتظیم آن به درستی صورت بگیرد.
• پس از قرار دادن کلاهک دستگاه مکنده صافکاری خودرو، بخش فرو رفته را با ایجاد خلاء به بیرون کشیده و وضعیت آن بهبود یافته و صاف می شود.
اکنون وقت آن می رسد که صافکار به کمک چکش و ابزار صافکاری خود، به صاف کردن ظریف و نهایی بخش معیوب بپردازد. اگر در این مرحله آسیب به شکلی باشد که خطر ریزش و خرد شدن رنگ بدنه مطرح شود، نیاز به استفاده از ابزاری برای حفظ رنگ خواهد بود. اما اگر صافکار موفق به حفظ رنگ نشده و در نهایت با خرد شدن و ریزش رنگ، مواجه شویم؛ ناچار همان قسمت از بدنه رنگ خواهد شد.

بهترین روش صافکاری با دستگاه مکش

صافکار با استفاده از ایجاد مکش و فشرده کردن هوا در خلاف جهت فرو رفتگی و قری ایجاد شده در بدنه خودرو با استفاده از دستگاه مکش در جهت بیرون کشیدن بدنه خودرو اقدام می نماید. این روش با استفاده از دستگاه های مدرن مکش صافکاری مهیا است که دارای قابلیت تنظیم فشار هوا را دارند توسط صافکاران حرفه ای انجام می شود. یکی از بزرگترین مزیت های صافکاری با دستگاه مکش استفاده از عامل بی ضرر فشار بر روی بدنه خودرو به جای عوامل گرما، برش و مواد شیمیایی است که خود می توانند آسیب دیگری را به بدنه وارد نمایند، مکش ایجاد شده با استفاده از دستگاه مکش حداقل آسیب را به بدنه و رنگ خودرو وارد می نمایند. علاوه بر آن رفع فرو رفتگی و قری در کمترین زمان ممکن اتفاق می افتد. از این روش بیشتر در خودروهای لوکس و خارجی استفاده می شود.

صافکاری با دستگاه مکش

ویژگی های صافکاری با دستگاه مکش

فارغ از بحث تعمیر بدنه خودرو، احتمالا می دانید که ساکشن در لغت به معنی مکش و کشیدن به داخل خود است. اما در بحث تعمیر بدنه خودرو، دستگاه ساکشن یا مکنده صافکاری، روی بدنه قر شده و فرو رفته خودرو قرار گرفته و با به وجود آوردن خلا، فشار منفی ایجاد کرده و بخش فرورفته بدنه خودرو به سمت مخلاف (یعنی بیرون) می کشاند. به این صورت قر شدگی و فرورفتگی خودرو، ترمیم شده و لایه بدنه به جای خود بازمی گردد. این در حالی است که با استفاده از روش های دستی و معمول صافکاری، در جهت برگرداندن بخش فرورفته، آثار آن با شدت بیشتری مشخص خواهند بود. اما دستگاه مکنده صافکاری، بازگرداندن لایه بدنه به سر جای خود را به شکلی کاملا طبیعی انجام داده و وضعیت بسیار شبیه به حالت پیش از ضربه، خواهد بود. البته لازم به ذکر است که ماجرا با استفاده از دستگاه ساکشن بدنه به پایان نرسیده و اغلب پس از آن، نیاز به دخالت صافکار و چکش کاری دستی او خواهد بود.

هزینه صافکاری با دستگاه مکش

بدیهی است که با توجه به تکنولوژی به کار رفته در این روش صافکاری و میزان مهارت مورد نیاز صافکار، قیمت بالاتری در قیاس با سایر روش های صافکاری و تعمیر بدنه خودرو دارند. از این رو معمولا چنین روشی را برای خودروهای گران قیمت یا قر شدگی های وخیم، به کار می گیرند. با گسترش هرچه بیشتر استفاده انسان از اتومبیل به همان نسبت میزان تصادفات نیز افزایش می یابد. بدنه اتومبیل ها در صورت آسیب دیدن نیازمند متخصصین صافکاری برای تعمیر بدنه خودرو می باشد. آسیب های وارده به بدنه اتومبیل می تواند در نوع خود کوچک یا بزرگ باشد که با استفاده از روش های متفاوتی در صافکاری قابلیت ترمیم دارند. صافکاری ها انواع مختلفی دارند که شاید بهترین آن صافکاری بدون رنگ باشد. یکی از انواع صافکاری بدون رنگ، صافکاری با دستگاه مکش است. ذات صافکاری با مکش یا دستگاه مکنده، به این وابسته است که بدون ریزش یا خرد شدن رنگ و با حفظ بالاترین کیفیت، به صاف کردن محل آسیب دیده بدنه بپردازد، اما همیشه این اتفاق نیفتاده و کمابیش وضعیت به نقاشی بدنه منجر می شود.