از آنجا که هر روزه بر تعداد خودرو ها افزوده می شود و با افزایش تردد این خودروها و به دنبال آن تصادف های جاده ای افزایش می یابد و در نتیجه به خودروهای بیشتری آسیب وارد می شود. صدمات وارد شده به خودروها در طیف های وسیعی دسته بندی می شوند. بعضی از این صدمات فقط در بدنه خودرو به وجود می آیند که به وسیله صافکاری بدون رنگ و یا صافکاری و نقاشی می توان آن را درست کرد. اما بعضی از صدمات به علت شدت ضربه و وارد شدن آسیب به اسکلت و شاسی خودرو نیاز به تعمیر اساسی دارد. در این هنگام یک صافکار چیره دست به وسیله شاسی کشی اسکلت بندی خودرو را به شکل سابق درآورده و سپس صافکاری بدنه خودرو را شروع می کند. در بعضی از تصادف ها مخصوصا تصادف هایی که از جلو اتفاق می افتد، ضربه وارد شده به خودرو ممکن است به حدی شدید باشد که افزون بر بدنه خودرو شاسی بندی ماشین نیز صدمه ببیند که در این صورت ابتدا باید شاسی بندی آن تعمیر گردد.

شاسی کشی

شاسی کشی به وسیله صافکارهای ماهر انجام شده و این کار دقت و ظرافت زیادی می طلبد، چرا که باید خودروی آسیب دیده به شکل سابق خود برگردد و همه زوایای چهار ضلعی اسکلت کاملا مشابه قبل از تصادف شوند. در حال حاضر شاسی کشی اتومبیل بسیار ورد توجه می باشد و شما به راحتی قادر خواهید بود از یک تیم متبحر توقع داشته باشید که برای انواع خودرو های خارجی نیز این عمل را بهترین شکل ممکن انجام دهند؛ چون در این فرایند دقت و ریزه کاری بسیار مهم است. از علل صدمه دیدن شاسی خودرو می توان به نبود کیفیت مناسب جاده ها، تصادفات عمدی و غیر عمدی اشاره کرد که موجب شدت آسیب به شاسی خودرو می شود. در در این شرایط بهترین راه حل تعمیر اصولی ماشین است که باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای که سابقه کاری خوبی داشته باشد، انجام گیرد.

نحوه شاسی کشی

شاسی کشی ماشین در انواع گوناگون با میله، با اتصال چهار طرف خودرو و با دستگاه صورت می گیرد. برای انجام این کار در وهله اول اتومبیل در جایگاه در نظر گرفته شده قرار می‌گیرد و آنگاه به وسیله زنجیر یا میله هایی ثابت می گردد، صافکار با استفاده از این اتصالات قسمت ضربه دیده را به وسیله اهرام هایی می‌کشد تا شاسی بندی به شکل سابق خود بازگردد.

شاسی کشی با دستگاه

در حال حاضر برای انجام این کار خودروها از دستگاه های ویژه این کار بهره گرفته می شود. یکی از این دستگاه ها که بسیار شناخته شده نیز هست، دستگاه تیفور می باشد. دستگاه های مخصوص این کار از اهرام هایی برخوردار هستند که به وسیله آن ها می توان شاسی بندی ماشین را تنظیم نمود. از دیگر دستگاه های شاسی کشی اتومبیل می توان به جک پمپی و جک فولکسی اشاره کرد که هر کدام اساس کار خود را در شاسی کشی دارند. از این رو فقط صافکاران ماهر می توانند به وسیله آن ها شاسی بندی یک خودرو را به شکل اولیه خود برگردانند. لازم به ذکر است که شاسی کشی یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری در صافکاری می باشد. از این رو از دستگاه های پیشرفته برای این کار استفاده می شود. در خرید خودروی دست دوم باید شاسی کشی بدنه آن مورد ارزیابی قرار بگیرد تا از کارکرد آن اطمینان حاصل کنید.

شاسی کشی مدرن

امروزه با توجه به توسعه تکنولوژی و ساخت دستگاه های شاسی کشی پیشرفته، می توان از شاسی کشی مدرن بهره گرفت. برای انجام امور مربوط به شاسی کشی مدرن باید به تعمیرگاه های خودرو مراجعه نمایید. برای شاسی کشی مدرن از دستگاهی بهره گرفته می شود که بسیار باکیفیت بوده و برای خودروهای شاسی دار و سواری به راحتی قابل استفاده هستند؛ چون دستگاه مورد نظر همه تنظیمات، صافکاری و پیچیدگی را بر روی خودروی شما انجام می دهد. همچنین اندازه گیری های به طور کاملا دقیق و بنیادی و بر اساس نقشه کارخانه انجام می گیرد. در اغلب تصادف های شدید که باعث صدمه جدی به اسکلت خودرو می شوند، نیاز است با فرایند مدرن به راحتی خودرو را تعمیر نمایید. بدین منظور می بایست به یک مرکز معتبر صافکاری مراجعه کنید.

قیمت شاسی کشی با دستگاه

هزینه شاسی کشی با توجه به شیوه انجام دادن آن متفاوت می باشد. هزینه شاسی کشی با دستگاه در مقایسه با روش میله ای و کشیدگی از کشیدگی از چهار طرف بیشتر است. اگر به صافکاری معتبری مراجعه کنید که تیم ماهر و حرفه ای داشته باشد، هزینه بالاتری از شما دریافت خواهند کرد. شما می توانید برای این کار به صافکاران منصف مراجعه کنید تا هزینه مناسب تری را از شما اخذ کنند. از دیگر مواردی که بر هزینه شاسی کشی خودرو موثر است، می توان به نوع آسیبی که برای خودرو ایجاد شده است، نام برد. هر چه آسیب بیشتری بر خودرو وارد شود، هزینه تعمیر آن نیز بیشتر خواهد بود. برای اینکه از هزینه شاسی کشی با دستگاه مطلع شوید، می توانید از خدمات آنلاین برخی از صافکاری ها استفاده کنید و با ارسال تصویر خودروی خود از برآورد هزینه توسط کارشناس مطلع گردید. همچنین مدل ماشین، سال ساخت و شدت تصادف می تواند بر روی هزینه شاسی کشی بسیار موثر باشد. شاسی کشی با دستگاه این مزیت را برای شما دارد که قادر است اسکلت ماشین را به شکل اولیه خود برگرداند و بتوانید مجدد از ماشین خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

صافکاری با دستگاه از خدمات مهم صافکاری قدیریان

شاسی کشی با دستگاه اتوماتیک

برای انجام این کار با دستگاه اتوماتیک باید بدانید که این فرایند به وسیله دستگاه انجام می گیرد و تنظیمات آن کاملا صحیح اجرا می شود؛ به همین دلیل شما می توانید کیفیت بسیار بالایی را از آن انتظار داشته باشید. مهمترین موضوعی که در شاسی کشی با دستگاه اتوماتیک وجود دارد این است که برای این نوع شاسی کشی باید هزینه بالاتری پرداخت شود که این امر موجب واکنش منفی برخی از افراد می شود. اما باید این موضوع را بدانید که کیفیت بالاتر نیازمند دستگاه اتوماتیک است. دستگاه اتوماتیک می توانید کیفیت بهتری را برای شما به ارمغان بیاورد. در حال حاضر اغلب افراد در پی سرعت عمل بالا هستند و دستگاه اتوماتیک این قابلیت را دارد که سرعت عمل بالاتری را ارائه نماید. به همین علت توصیه می کنیم تا در هنگام مراجعه به صافکاری از صافکار حرفه ای درخواست کنید تا با دستگاه اتوماتیک خدمات خوبی را با قیمت مناسب به شما ارائه کنند.

شاسی کشی اتومبیل

همان طور که بدن انسان دارای اسکلت بندی منسجمی است، اتومبیل نیز چهارچوبی دارد که سایر اجزای خودرو بر روی آن قرار می گیرند. در بعضی از تصادف ها به حدی اتومبیل ضربه می بیند که شاسی بندی یا چهارچوب آن از شکل اولیه خود خارج شده و دفرمه می گردد. تعمیر شاسی بندی اتومبیل از خدملت مهم و لازم صافکاری می باشد. آسیب هایی که بدنه خودرو وارد می شود باعث کاهش امنیت خودرو می شود، اما آسیب های شاسی بندی موجب از بین رفتن امنیت اتومبیل می شود. اتومبیل‌هایی که شاسی بندی آنها ضربه دیده و دچار آسیب شده، می بایست با روش اصولی شاسی کشی شود در غیر این صورت امنیت سرنشینان خودرو را تهدید خواهد کرد و امکان دارد تصادف جدیدی را به دنبال داشته باشد. مطالعات نشان داده که اگر شاسی بندی اتومبیلی دچار مشکل شده باشد، به احتمال زیاد تایرها نیز ساییده خواهند شد که سر خوردن اتومبیل و مشکلات دیگری را به دنبال خواهد داشت. 

سپر سازی از خدمات مهم صافکاری قدیریان

 

شاسی کشی

شاسی کشی اتومبیل ‌های مختلف با هم تفاوت هایی دارند. شاسی بندی اتومبیل ها با توسعه فناوری در زمینه های گوناگون استقامت و روش ساخت در حال پیشرفت است. چنانچه این نکته را مد نظر قرار دهیم که شاسی بندی خودرو اثر مستقیمی‌ بر امنیت اتومبیل دارد، معلوم می شود که هرچه شاسی بندی محکم تر باشد، آسیب کمتری به خودرو و سرنشینان آن وارد می شود. عملکرد خودرو در نوع شاسی بندی آن بسیار موثر است. اتومبیل هایی که برای درون شهری مناسب هیتند، شاسی بندی ضعیف تری دارند، اما اتومبیل هایی که برای طی کردن مسافت های بین شهری ساخته می شوند، از شاسی بندی قوی تری برخوردار می باشند. از این رو می توان گفت نوع صافکاری شاسی این خودروها با هم متفاوت می باشد. 

شاسی کشی خودرو

معمولا شاسی خودرو های گوناگون با هم فرق می کند و با توجه به کارکرد خودرو، شاسی آن، طراحی و ساخته می شود. برای ساخت خودرو مراحلی باید طی شود که نخستین مرحله آن طراحی و ساخت شاسی آن است. از این رو بااهمیت ترین بخش در خودرو، شاسی آن است. تصادف های خودرو به دو دسته تقسیم می شوند که یک دسته آن مربوط به تصادف های سنگین است که منجر به صدمه شاسی خودرو می شود. در واقع شاسی خودرو ساختار اصلی خودروست که در صورت آسیب دیدن آن، باید ابتدا شاسی خودرو صافکاری گردد. اصطلاحا به صافکاری شاسی خودرو، شاسی کشی نیز گفته می شود. جهت انجام شاسی کشی نیز صافکار نخست باید کاملا با ساختار اصلی شاسی خودرو آشنا باشد تا بتواند صدمه وارد شده را تخمین زده و آن را آغاز کند.

شاسی کشی ماشین

شاسی ماشین یکی از بخش های مهم خودرو است که از فولاد سخت ساخته می شود و در حالت عادی نمی توان آن را مشاهده نمود. با توجه به افزایش خودروها و به تبع ان افزایش تصادفات، ممکن است طی تصادف به خودرو آسیب هایی وارد شود. در تصادفات سبک فقط بدنه خودرو آسیب می بیند، اما در تصادفات سنگین، نه تنها بدنه ماشین بلکه شاسی آن نیز آسیب می بیند. در این حالت باید ماشین شاسی کشی شود. برای شاسی کشی ماشین باید صافکاری معتبری پیدا کنید که با استانداردها و شکل اولیه شاسی آشنا باشد، زیرا در صورتی که شاسی کشی به درستی انجام نشود، ماشین از نظر ثبات و فرمانپذیری با مشکلاتی روبه رو خواهد شد. دستگاه شاسی کشی به دو شکل دیجیتالی و مکانیکی وجود دارند که موجب تغییر شکل شاسی می شوند. در جریان شاسی‌کشی، می بایست خودرو در یک مکان کاملا ثابت و بدون حرکت باشد؛ آنگاه بخشی از شاسی که آسیب دیده است، به وسیله زنجیر و دستگاه ‌های ویژه در جهت معکوس کشیده می ‌شود تا به شکل سابق بازگردد.

چنانچه آسیب جدی به شاسی وارد نشده باشد، صافکار به وسیله فرایند شاسی کشی با دستگاه های غیر اتوماتیک مانند پولیفت زنجیری، تیفور و غیره شاسی را به حالت قبل برمی گرداند. اما در حال حاضر، دستگاه‌ های گوناگون و پیشرفته ای برای شاسی‌کشی خودروها تولید شده اند که در مقایسه با فرایند دستی بسیار دقیق هستند و قادرند پلتفرم‌ ها و شاسی‌ های خودروهای جدید را به نحو احسن تعمیر کنند. شاسی اسکلت اصلی ماشین است که در صورت وقوع تصادف و آسیب دیدن آن باید توسط صافکار شاسی کشی شود. صافکار با دقت و ظرافت این کار را انجام می دهد تا ماشین به شکل سابق خود بازگردد و استحکام لازم را داشته باشد. شاسی کشی اصولی ماشین می تواند خودرو و سرنشینان آن را از خطرات احتمالی محفوظ نگه دارد.

صافکاری pdr از خدمات مهم صافکاری قدیریان

شاسی ماشین یکی از قطعات اصلی و مهم خودرو محسوب میشود و بطور کلی اسکلت بندی ماشین با استفاده از شاسی تشکیل شده است. همچنین شاسی وظیفه بسیار مهمی در تشکیل قطعات ساخته شده خودرو بر عهده دارد. شاسی خودرو باید توانایی تحمل وزن خودرو ، موتور و دیگر متعلقات را داشته باشد . از زمان پیدایش نخستین خودروها همواره شاسی ماشین ها در حال تغییر بوده اند و خودروسازان تلاش کرده اند تا با ترکیب مواد جدیدتر شاسی های پیشرفته تری طراحی کنند.

از این رو، تاکنون شاسی های مختلفی در صنعت خودروسازی مورد استفاده قراره گرفته اند که هر یک از ساختار و ظاهر متفاوتی برخوردارند. شاسی کشی به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که در خصوص بازگشت فرم اولیه شاسی خودرو انجام می‌شود. در بسیاری از تصادفات جاده‌ای، ضربه و فشار وارد شده به اتومبیل به قدری زیاد است که شاسی خودرو از حالت استاندارد و اولیه خود خارج می‌شود و فرم آن تغییر می‌کند.

انواع شاسی کشی

به طور کلی سپر و رکاب خودرو‌ها از نظر متریال به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند، رکاب و سپر فلزی، پلاستیک پایه فلزی MMC و پلاستیکی پایه پلیمری PMC ؛ البته این امروزه رکاب و سپر‌های فلزی بیشتر به صورت دستی بر روی خودرو‌های آفرودی نصب می‌شود و در صنعت تولید انبوه وسایل نقلیه، جایی ندارند. متخصصان ما با بهره‌گیری از جدید‌ترین متد جوش پلاستیک و همچنین تغییر فرم آسیب دیده سپر و رکاب با استفاده از تغییر دما، این امکان را فراهم ساخته‌اند که سپر و رکاب اتومبیل شما بدون هیچ‌گونه اثری از تغییر فرم، رنگ پریدگی، خط و خش و یا شکستگی ترمیم شود.

شاسی کشی ماشین نردبانی

شاسی کشی ماشین نردبانی در دسته شاسی های مستقل قرار می گیرد. شاسی ماشین های سواری قدیمی معمولا از این نوع بودند اما امروزه به دلیل مقاومت پیچشی بسیار پایین کمتر خودروی سواری را می توان یافت که از شاسی کشی نردبانی استفاده می کند. در حال حاضر، از این نوع شاسی کشی بیشتر در خودروهای سنگین نظیر کامیون و اتوبوس استفاده می شود. شاسی کشی نردبانی وزنی زیاد، حجمی بالا و توانایی کمی در جذب لرزش ها دارد.

شاسی کشی ماشین صفحه ای

شاسی کشی ماشین صفحه ای نیز نوع دیگری از شاسی کشی مستقل است که فضای کمتری را اشغال می کند و توانایی بیشتری در جذب ضربات وارد شده به ماشین را دارد. اما از سوی دیگر مقاومت پیچشی و قابلیت تحمل وزن پایین این نوع شاسی کشی نیز موجب شده تا استفاده زیادی از آن نشود. شاسی کشی صفحه ای معمولا تعمیر و بازسازی سخت تر و پرهزینه تری نسبت به شاسی های نردبانی دارند.

شاسی کشی ماشین لوله ای

این نوع شاسی ماشین به شاسی سه بعدی یا فضایی هم معروف است. در واقع شاسی لوله ای نخستین مدلی بود که هم به صورت طولی و هم عرضی ساخته می شد و تمام قسمت های اتاقک خودرو را در بر می گرفت. با توجه به مقاومت پیچشی بالا، شاسی ماشین های اسپرت از این نوع ساخته می شوند. شاسی لوله ای به دلیل ساختار فضایی خود حفاظت خوبی از سرنشینان خودروهای مسابقه ای می کند اما معایبی نیز با خود به همراه دارند.

نقاشی خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

مراحل شاسی کشی

• با استفاده از میله
• اتصال لوله به چهار طرف
• از طریق دستگاه

شاسی کشی ماشین با دستگاه

شاسی کشی ماشین با دستگاه با استفاده از دستگاه های تخصصی این کار انجام میشود این نوع دستگاه ها دارای اهرم هایی هستند که با استفاده از آنها شاسی ماشین تنظیم میشود. سایر دستگاه های شاسی کشی خودرو شامل جک پمپی، جک فولکسی می‌شود که هر یک اصول خاص خود را در شاسی کشی دارند و تنها صافکاران حرفه ای می‌توانند با استفاده از آنها شاسی بندی یک اتومبیل را به حالت سابق برگردانند. در خرید اتومبیل های دسته دوم دقت در این امر لازم و ضروری است که شاسی کشی بدنه چک شود زیرا خرید اتومبیل هایی شاسی کشی شده باعث تحمیل هزینه های بسیاری بر صاحب خودرو خواهد بود.