سپرها به نوعی محافظ ماشین هستند و در هنگام تصادف تماس را جذب می کنند. به همین علت باید سپر را به صورت اصولی و ایمن تعمیر نمود. برای سپر سازی بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید و بررسی کنید تا ابزارهای مناسب و مجموعه خوب برای انجام کار صحیح را داشته باشند. سپر خودرو از جمله بخش های اصلی ماشین می باشد که می تواند ضربه های وارد شده را دفع کند. همچنین قرم و شکل کلی سپرها بر روی حالت آیرودینامیکی و هندلینگ خودروها موثر می باشد، بنابراین در هنگام صافکاری و ترمیم سپرها باید بسیار دقت نمود تا کنترل خودرو دچار دوگانگی نشده و بدنه آن از حالت ثابت و پایدار خارج نگردد. برای سپر آسیب دیده باید با دقت همه تعمیرات مربوط به سپر را انجام داد و هر گونه خراش، فرورفتگی و غیره را ترمیم نمود. اغلب قطعات سپر پلاستیکی را می توان تعمیر کرد به خصوص روکش سپر که در هنگام وارد شدن ضربه بسیار آسیب می بیند. سپرهایی که از پلاستیک های حرارتی و به وسیله ذوب شدن تعداد کثیری از گلوله های پلاستیکی کوچک و آنگاه تزریق پلاستیک ذوب شده در قالب تولید می شوند. بعد از سرد شدن قالب، سپر از قالب خارج شده و سپر جدید ایجاد می شود. لازم به ذکر است که ترموپلاستیک بسیار تغییر پذیر است، به راحتی می توان آن را مجدد استفاده نمود و بازیافت کرد و همچنین مقرون به صرفه نیست. اغلب روکش های سپر پلاستیکی گرما نرم می باشند. سپرهایی که از پلاستیک های نیمه صلب یا ترموست ساخته می شوند، با تزریق دو ماده گوناگون به یکدیگر پیوند خورده و به طور همیشگی در قالب به هم اتصال می یابند. سپر سازی باید به گونه ای انجام شود که سپر دوام زیادی داشته باشد، در هنگام بروز تصادف و آسیب به سپر باید دانش صحیح برای تعمیر آن وجود داشته باشد.

سپر سازی

مراحل سپر سازی

سپر سازی یکی از کارهای مهم و تخصصی مربوط به خودرو می باشد که برای انجام آن باید مراحلی را طی نمود. اگر این مراحل با دقت و ظرافت طی شود، در نهایت سپر ایده الی را خواهیم ساخت. در ادامه با مراحل سپر سازی آشنا می شویم. در مرحله اول باید اول سپر را به طور کلی بررسی نماییم و پتانسیل ترمیم آن را به دقیت مورد ارزیابی قرار دهیم. در مرحله دوم بعد از آن که سپر را به طور کامل بررسی کردیم، آن را از بدنه خودرو جدا نموده و قسمتی را که دچار شکستگی شده از سطح داخلی بررسی می کنیم. آنگاه دو طرف ترک یا شکستگی را اول با سیم مفتول به هم نزدیک می کنیم تا فرایند جوش زدن به آسانی انجام گردد. در این فرایند از جوش پلاستیک برای متصل نمودن دو طرف ترک خوردگی استفاده می کنیم. باید توجه کنید که جوش پلاستیک گرمای بالایی تولید می کند؛ از این رو باید فضای جوشکاری کاملا ایمن باشد. در این فرایند لبه دو طرف شکستگی با استفاده از گرمای زیاد ذوب شده و به هم متصل می شوند. در مرحله سوم بعد از سرد شدن سپر، باید از مواد شیمیایی به منظور تحکیم مکان ترک خوردگی استفاده نمود. در این مرحله به وسیله چسب های بسیار قوی محل شکستگی را می پوشانیم و آنگاه با استفاده از فایبر گلاس ذوب شده محل صدمه دیده تماما مستحکم می شود.

سپس سپر را در مکانی تمیز و عاری از ذرات زاید قرار می دهیم تا آرام آرام خشک شود. در مرحله چهارم بعد از آن که اسکلت و قالب کلی سپر حالت پایداری به خود گرفت، شروع به سمباده زدن می کنیم. در این مرحله به استفاده از دستگاه های بافر سطح داخل و بیرون سپر را سمباده می زنیم. فرایند سمباده زدن در چند مرحله صورت می گیرد و در قسمت های مختلف از سمباده های گوناگون استفاده می گردد. لازم به ذکر است که در این مرحله هم داخل و هم پوسته خارجی سپر سمباده زده می شود تا کل پیکره آن به صورت استوار و یکدست ترمیم گردد. در مرحله پنجم بعد از ترمیم کلی قالب سپر خودرو آن را بر روی بدنه می بندند تا از درست بودن فرایند ترمیم مطمئن شوند. آن گاه محل صدمه دیده در پوسته خارجی سپر نقاشی می شود و پس از آن فرایند پولیش زدن بر روی تمامی سطح سپر انجام می گردد تا با این کار آلودگی ها و لکه های باقی مانده از بین برود و همچنین رنگ سپر با رنگ استاندارد اولیه یکنواخت گردد.

صافکاری بدون رنگ از خدمات مهم صافکاری قدیریان

قیمت سپر سازی

سپر سازی یکی از عواملی است که باعث زیبایی ظاهری ماشین می شود؛ اما باید برای انجام آن اصول خاصی را رعایت کرد که این امر تنها از عهده افراد متخصص برمی آید. سپر سازی وتعمیر سپر یک کار تخصصی است، چون هر نوع اشتباهی می تواند شما را متحمل هزینه کند و باید مجدد سپر خریداری کنید. در صورتی که سپر خودرو شما آسیب دید، بدون هیچ نگرانی می توانید آن را تعمیر کنید. چون سپرها از بدنه خودرو محافظت می کنند تا از فشار ضربه های سنگین وارد شده به خودرو تا حد امکان بکاهند. بعد از بررسی مراحل سپر سازی آنچه که اهمیت دارد، پرداختن به قیمت سپر سازی و عوامل موثر بر آن است. قیمت سپر سازی یکی از دغدغه های دارندگان خودرو و به خصوص کسانی که به سپر ماشین آنها آسیب وارد شده است، می باشد. از جمله عواملی که بر قیمت تعمیر سپر اثرگذار خاهند بود، می توان به نوع و مدل خودرو، جنس سپر، میزان صدمه وارد شده، تعمیر در محل یا تعمیرگاه و دستمزد صافکار اشاره کرد.

سپر سازی
همه کسانی که خودرویشان در تصادف و حوادث رانندگی آسیب دیده است، نگرانی هایی در مورد ترمیم سپر خودروی خود دارند. یکی از عوامل موثر بر قیمت تعمیر سپر مدل ماشین است. همچنین ماشین های خارجی و لوکس برای ترمیم سپر از پیچیدگی هایی برخوردار هستند به همین دلیل ترمیم سپر این ماشین ها، هزینه بیشتری را به همراه دارد. از عوامل دیگر می توان به برق قیمت ترمیم سپر خودرو و آسیب وارد شده به سپر را ذکر کرد. هر چه سپر خودرو بیشترصدمه دیده باشد، تعمیرکار برای ترمیم ماشین باید بیشتر بر روی آن کار کند و بدون شک مراحل بیشتر و پیچیده تری را باید طی نماید. پس به همین دلیل است که این مورد بر قیمت سپر سازی بسیار تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که بر قیمت سپر سازی تاثیر زیادی دارد، می توان به تعمیرگاهی اشاره کرد که شما خودروی خود را به آن می سپارید. همان طور که می دانید تعمیرگاه های مختلف قیمت های متفاوتی را برای ترمیم سپر خودرو اعلام می کنند. از این رو شما می توانید به چندین تعمیرگاه مختلف سر بزنید و در نهایت یک تعمیرگاه با بهترین قیمت را برای ترمیم سپرخودروی خود پیدا کنید.

سپر سازی ماشین های خارجی

در ایران شمار ماشین های خارجی بسیار افزایش یافته و هر روزه بر تعداد این خودروهای وارداتی افزوده می شود. همان طور که استقبال از ماشین های خارجی افزایش یافته است، شاهد رشد تعمیرگاه های تخصصی برای تعمیر سپر ماشین های خارجی نیز هستیم. برای طراحی بدنه خودروهای خارجی در مقایسه با خودروهای ایرانی پیچیدگی های زیادی به کار رفته است. به همین دلیل است در صورتی که سپر این خودروها دچار اشکالاتی شود، باید تعمیرکار زمان بیشتری را برای تعمیر آن به کار گیرد. بعضی از تعمیرگاه هایی که در سطح شهرها ساخته می شوند، به طور اختصاصی به تعمیر و ترمیم ماشین های خارجی می پردازند. دارندگان خودروهای خارجی می توانند به این نوع تعمیرگاه ها مراجعه نمایند و کار ترمیم ماشین خود را به آن ها بسپارند. تعمیرکاران این نوع تعمیرگاه ها در حوزه کاری خود تخصص لازم را دارند و می توانند هر نوع ایرادی که برای ماشین های خارجی ایجاد شده است را تعمیر کنند. سپر سازی ماشین های خارجی در مقایسه با ماشین های ایرانی با هزینه بیشتری همراه است. چرا که ترمیم این سپر ها زمان بیشتری را از تعمیرکار طلب می کند . البته لازم به ذکر است که سپر ماشین ‌های خارجی از استقامت بیشتری در مقایسه با ماشین های ایرانی برخوردار هستند و کمتر برای آن ها حادثه رخ می دهد.

تعمیر سپر در محل

در حال حاضر تعمیرگاه های زیادی ایجاد شده اند که هر کدام خدمات متفاوتی را به صاحبان خودرو ارائه می دهند. از جمله خدماتی که امروزه تعمیرگاه ها به مشتریان خود ارائه می کنند، می توان به تعمیر سپر در محل اشاره کرد. تعمیر در محل یعنی شما می توانید بدون مراجعه به تعمیرگاه ماشین خود را تعمیر کنید و از خدمات تعمیر در محل بهره ببرید. تعمیر و ترمیم سپر خودرو از جمله خدمات جدیدی است که در حال حاضر تعمیرگاه های مختلف با عنوان تعمیر در محل به مشتریان خود ارائه می دهند. در صورتی که سپر ماشین شما با مشکلات اندک و جزئی مواجه شده باشد، دیگر لازم نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید و وقت خود را با این کار تلف کنید. شما قادر خواهید بود با بهره گیری از خدمات تعمیر سپر در محل از تعمیرکار درخواست کنید تا خودرو شما را در محل ترمیم نماید. البته لازم به ذکر است که نمی توان همیشه همه خدمات تعمیر سپر را در محل انجام داد. اما تعمیرکار می تواند پس از مراجعه و بررسی سپر خودروی شما تشخیص دهد که آیا می توان سپر را در محل تعمیر کرد یا باید به تعمیرگاه انتقال پیدا کند. اگر انتقال به تعمیرگاه لازم باشد، تعمیرکار این کار را به شما پیشنهاد می دهد. خدمات تعمیر در محل یکی از خدماتی است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و این امر موجب راحتی بیشتر افراد شده و شاهد جذب بیشتر افراد به استفاده از این نوع خدمات هستیم.

پولیش نانو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

 

سپر سازی

سپر یکی از اجزای بسیار مهم و کاربردی در هر خودرویی می باشد. به قسمت جلو و عقب خودروها سپر گفته می شود. معمولا سپرهای عقب و جلو نقش اصلی را در تصادفات رانندگی به عهده دارند و از شدت فشار وارد شده به خودرو می کاهند. سپرها برای این طراحی شده اند که اگر حادثه ای رخ داد به کابین خودرو ضربه وارد نشود و سپر می تواند ضربه را دفع نماید. سپر خودرو متشکل از سه قسمت گوناگون می باشد که هر کدام از این قسمت ها نقش مختلفی در دفع ضربات دارند. انچه که در این مقاله ارائه شد در مورد روش های ساخت سپر بود. همچنین مراحل گوناگون سپر سازی را نیز به دقت مورد بررسی قرار دادیم. سپر سازی یکی از خدمات بسیار مفیدی است که توسط تعمیرگاه ها ارائه می شود. سپر سازی به اموری گفته می شود که به منظور ترمیم سپر های صدمه دیده خودرو ها انجام می گردد. برای ترمیم سپر باید مراحل مختلفی را طی کرد تا یک سپر ایده ال را درست کرد. مراحل مختلف ترمیم سپر در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. یکی از خدمات جدیدی که در حال حاضر توسط تعمیرگاه ها ارائه می شود، تعمیر سپر در محل و صافکاری pdr است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تعمیرکار با درخواست مشتری به محل مراجعه کرده و خودرو را در آن جا تعمیر می کند.