یکی از بخش های مهم خودرو، آینه آن می باشد که راننده به وسیله آن می تواند به آسانی جهت را پیدا کند. در صورتی که آینه خودرو دچار آسیب شود، احتمال وقوع تصادف بیشتر می شود و این مسئله می تواند امنیت سرنسنان را تهدید کند. از این رو تعمیر آینه خودرو یکی از مسائلی است که همه صاحبان خودرو می بایست به آن توجه نمایند. اغلب خودروها دارای سه آینه می باشند، یک آینه عقب و دو آینه که در دو طرف خودرو قرار گرفته اند. همه خودروها در رو طرف خود آینه دارند و راننده به منظور بررسی وضعیت پیرامون و انتهای خودرو از آن بهره می گیرد. با نصب این آینه ها برای خودروها، آمار تصادفات پایین آمده، اما باید بدانید که آینه بغل را چگونه تنظیم نمایید تا بهترین زاویه دید را داشته باشید.احتمالا در تولید خودروهای نخستین از آینه بغل استفاده نمی کردند، چون در گذشته تعداد خودرو ها کم بود و احتمال وقوع تصادف نیز پایین بود. اما در حا حاضر اگر خودروی شما آینه بغل نداشته باشد، حتما جریمه خواهید شد. در خودروهای پیشرفته جدید، عملکرد آینه بغل با برق خودرو رابطه مستقیمی دارد. اگر سیستم برق خودرو با مشکل مواجه شود، قادر است دیگر قطعات را نیز دچار مشکل کند. آینه های بغل به عنوان وسیله ای برای زیبایی نصب نشده اند و یکی از وسایل ضروری در همه خوردوها محسوب می شوند. در صورتی که این آینه ها به دلایل مختلف آسیب ببینند، چاره ای جز تعویض آن ها وجود ندارد. در خدمات صافکاری قدیریان تعمیر آینه نیز انجام می شود. 

تعمیر آینه

برخی مواقع هزینه های هنگفت خرید آینه و تعویض آنها بهانه ای می شود تا این کار را عقب بیندازیم و نسبت به آن سهل انگار باشیم.این آینه های کوچک در امنیت و سلامت سرنشینان خودرو نقش مهمی دارند. پس نمی توان برای سهل انگاری عذری آورد. همچنین می توانید خودتان اقدام به تعویض آینه کنید تا هزینه هایتان کمتر شود.آینه های بغل خودرو از جمله وسایل ایمنی به حساب می آیند که جهت دیدن پیرامون خودرو و کاهش نقاط کور ماشین هنگام رانندگی مورد استفاده قرار می گیرند. همان طور که اطلاع دارید اغلب خودروها سه آینه دارند. برخی از آینه ها به شکل دستی و بعضی دیگر به صورت برقی تنظیم می شوند. در تصادف هایی که در سطح شهر اتفاق می افتند، احتمال وارد شدن آسیب به آینه های بغل خودرو زیاد است. از این رو در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض باید خیلی زود اقدام شود. تعمیر آینه خودرو یکی از کارهای تخصصی می باشد و انجام این کار نیازمند تجربه و مهارت بسیار زیادی است. اینکه بتوان تشخیص داد کدام قسمت خودرو دچار مشکل شده، کار دشواری می باشد. در مورد تعمیر یا تعویض آینه بغل خودرو نیز بهتر است به متخصص آن مراجعه نمایید. در صورتی که سیستم اتومات آینه بغل سالم باشد، کار راحت تر است. چنانچه فقط شیشه آینه خش برداشته یا ترک خورده باشد نیز می توان انتظار داشت کار تعمیر آن آسان تر باشد. در صورت برداشتن قاب پلاستیکی دور آینه می توانید صرفا قسمت آینه را تعویض کنید که با این کار قاب همان قاب سابق بوده و تغییر نمی کند.

پولیش نانو از خدمات مهم صافکاری قدیریان 

تعمیر آینه خودرو

برای تعمیر آینه بغل که یک کار تخصصی می باشد از جوش پلاستیک بهره گرفته می شود. برای انجام این کار نیاز به کمک دارید و تنهایی نمی توانید آن را انجام دهید. می توانید از خدمات تعمیرات خودرو و مکانیکی سیار کمک بگیرید تا کارهایتان براساس اصول و به طور صحیح انجام گیرد. البته این کار هزینه بر است، اما خیالتان آسوده است. نکته مهمی که باید بدانید این است که هیچ وقت به افراد بی تجربه و غیر حرفه ای برای تعمیرات خودرو و تعویض لوازم جانبی مراجعه نکنید. گاهی اوقات مقدار آسیب وارد شده به ماشین، بسیار بیشتر است. به عنوان مثال هر حرکت اشتباهی می تواند باعث آسیب به درب یا بدنه خودرو شود و باعثت بالا رفتن هزینه تعمیرات گردد. درست مانند تویض چراغ و لامپ خودرو که نیازمند تخصص و مهارت می باشد و مکانیک این کار را برای شما انجام می دهد.

تعمیر آینه بغل شکسته

آینه های بغل خودرو از جمله وسایل ایمنی محسوب می شوند که برای دیدن اطراف خودرو در حین رانندگی کاربرد دارند. در حال حاضر برای همه خودروها سه آینه نصب می شود تا رانندگان بتوانند به راحتی اطراف خود را ببینند و به این ترتیب خطر بروز تصادف کاهش یابد. همان طور که می دانید جنس این آینه ها از شیشه بوده و در صورت وقوع حادثه ای، احتمال آسیب و شکستن وجود دراد. در برخی موارد تعمیر این نقص فقط با تعویض خود آینه میسر نیست، از این رو باید در تعمیرگاه معتبری به طور کامل تعویض گردد که این کاری رایج و در عین حال واجب می باشد. بعد از تشخیص ایراد اصلی آینه بغل خودرو، می بایست تعمیر آن را شروع کرد. برای تعمیر آینه بغل شکسته باید مراحل زیر را طی نمود:
در ابتدای کار آینه بغل را از بدنه خودرو جدا می کنیم. این امر موجب می گردد تا تعمیرکار تسلط لازم را برای تعمیر آینه داشته باشد و کار را با توجه زیادی به پیش برد.
در مرحله دوم مشکلات آینه را برطرف می کنیم. به عنوان مثال در صورتی که برای چرخ دنده آینه مشکل ایجاد شود، آن را رفع می کنیم. چنانچه پایه آینه شکسته شده باشد، آن را تعمیر می کنیم. همه این موارد باعث می شود تا آینه به خوبی بتواند بهره وری خود را نشان دهد.
در مرحله آخر بعد از آنکه ایرادات آینه برطرف شد، آن را به درب خودرو وصل می کنیم.
در نهایت آینه تعمیر شده و خودرو را به مشتری تحویل می دهیم. 

پولیش بدنه از خدمات مهم صافکاری قدیریان

تعمیر آینه بغل

آینه بغل یکی از قطعات ضروری برای هر خودرویی می باشد، چرا که ارتباط مستقیمی با حفظ جان سرنشینان خودرو دارد. آینه بغل خودرو یکی از مهمترین بخش های بیرونی یک خودرو به حساب می آید که برای حفظ امنیت سرنشینان بسیار مهم است. تقریبا همه وسایل نقلیه دارای آینه بغل هستند و راننده را در مشاهده بهتر اطراف و پشت سر خود یاری می کنند. تنظیم زاویه دید آینه بغل خودرو باعث می شود تا تصادفات بسیار کاهش پیدا کند. زمانی که خودروهای اولیه تولید شدند فاقد آینه های بغل بودند و دلیل این کار کم بودن تعداد خودروها در آن زمان بود. اما در حال حاضر شاهد آن هستیم که انواع آینه بغل خودرو توسط طراحان، طراحی و تولید شده است. خودروهای مدرن و گران قیمت دارای آینه های گرانتری می باشند. این آینه ها از حسگر برخوردار بوده و چراغ LED نیز دارند و تنظیم آن ها به صورت برقی است. البته باید بدانید در صورتی که برق خودرو مشکل پیدا کند، تنظیمات آینه نیز دچار مشکل خواهند شد. برای این نوع آینه ها گرمکن در نظر گرفته شده تا در فصل زمستان مانع از یخ زدگی و بخار گرفتی شود. همچنین برخی خودروها دارای حسگر اتوماتیک هستند تا آینه بغل به طور خودکار جمع شود که آینه بغل این خودروها کمتر آسیب می بینند. رانندگانی که حین پارک کردن خودرو، آینه بغل آن را جمع نمی کنند، احتمال بروز تصادف و آسیب آینه بغل بیشتر است. 

تعمیر آینه

بیشتر آینه بغل خودرو از جنس پلاستیک فشرده یا کائوچو می باشد و آسسیب پذیری آن در مقایسه با اجزای بیرونی خودرو بیشتر است. از سوی دیگر با گذشت زمان و قرار گرفتن خودرو در معرض تغییرات جوی و بارش برف و باران باعث به وجود آمدن خط و خش روی آینه ها می شود که به وسیله پولیش می توان آن را برطرف کرد و مجدد زیبایی ظاهری خودرو را به آن برگرداند. آینه بغل قطعانی را دربرمیگیرد که اگر تصادفی رخ دهد و آینه شکسته یا آسیب ببیند، باید آیه به طور کامل تعویض گردد. در برخی تعمیرگاه ها به روش تزریق کوتینگ پلاستیک و قالب گیری این کار انجام می شود. برای تعویض آینه بغل به وسایل مخصوص نیاز است و افراد متخصص دارای وسایل مخصوص این کار هستند. به عنوان مثال در مورد خودرویی مانند پراید، کسانی هستند که خود قادرند آینه بغل خودرو را تعویض نمایند و وسایل لازم را در اختیار داشته باشند. البته برای تعویض آینه بغل در مجموع بهتر است که از خدمات تعمیرکار خودرو در محل استفاده گردد و خودرو را با آینه شکسته در خیابان به حرکت در نیاورید.

سرامیک خودرو از خدمات مهم صافکاری قدیریان

تعمیر آینه ماشین خارجی

خودروهای خارجی از آینه های مجهزی برخوردار هستند و از آنجا که قیمت این خودروها به دلیل نوسانات ارزی افزایش یافته است، بسیاری از دارندگان این نوع خودروها دچار نگرانی هایی شده اند. به همین علت افرادی که مالک خودروی خارجی هستند، سوال می کنند که چگونه می توانند برای تعمیر بخش های مختلف خودروی خود اقدام نمایند. می توان گفت تعمیرات آینه در خودروهای خارجی تقریبا همانند خودروهای داخلی می باشد. اما امکان دارد فناوری که برای راه اندازی سیستم خودکار آینه مورد استفاده قرار گرفته است، با سیستم خودروهای داخلی کمی فرق داشته باشد. در صورتی که تعمیرکار با این فناوری آشنا نباشد، امکان دارد بعد از باز کردن آینه دیگر قادر به جمع کردن آن نباشد و نتواند مشکل آن را رفع نماید. به منظور پیشگیری از این کار، مالکان خودروهای خارجی می بایست به مراکز معتبر که توانایی تعمیر خودروهای خارجی را داشته و در این کار مهارت دارند مراجعه کنند. بدون شک قیمت قطعات جانبی ماشین های خارجی مانند بنز، لامبورگینی، مازراتی، BMV وغیره بسیار زیاد است. از سوی دیگر احتمال دارد بعضی از سودجویان، قطعات تقلبی و غیر اصل را با عنوان قطعه اصلی به مشتری بفروشند. پی بهتر است در هنگام خرید لوازم جانبی خودرو نهایت دقت را داشته باشید. پس می بینید که بین قیمت آینه بغل مازراتی و آینه بغل پژو پارس تفاوت قابل توجهی وجود دارد.

از آنجا که بازار ارز دچار نوسان شده و شرایط اقتصادی روند ثابتی ندارد، اگر آینه بغل های این خودروها شکسته و یا آسیب ببینند، خرید آینه های جدید و تعویض آن ها هزینه های بالایی را به همراه خواهد داشت که در برخی موارد آینه بغل های خودروهای خارجی به ده ها میلیون نیز می رسد. در این حالت ممکن است بخواهید تعمیرات آینه بغل تخصصی را برای خودروی خود اعمال کنید که در این صورت باید به مجموعه های معتبر مراجعه کنید. این مقاله در مورد تعمیر آینه است و تلاش کردیم تا اطلاعات مفیدی را در این مورد ارائه کنیم. همان طور که مطالعه کردید آینه خودرو یکی از قسمت های مهم خودرو می باشد که تاثیر بسیار زیادی در حفظ امنیت سرنشینان خودرو دارد و احتمال وقوع تصادفات را به حداقل می رساند. آینه ها در دو طرف راست و چپ خودرو و همچنین داخل آن نصب می شود. آینه خودرو ممکن است دچار آسیب های گوناگونی شود، به عنوان مثال پایه آن دچار شکستگی شود و یا خود آینه بشکند. تعویض آینه خودرو یک امر تخصصی می شاد. به همین علت پیشنهاد می شود برای تعمیر آینه و صافکاری بدون رنگ فقط به افراد متخصص مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت آینه خودرو با کسانی که در این زمینه تخصص دارند در ارتباط باشید و قیمت را از آن ها استعلام بگیرید.