پنجشنبه - ۷ مرداد ۱۴۰۰
منها
خانه / مقالات / صافکاری ماشین خارجی

صافکاری ماشین خارجی

صافکاری ماشین خارجی یکی از دغدغه های اصلی صاحبان خودروهای لوکس است که امروزه بسیاری قابل مشاهده می‌باشد. حادثه خبر نمی‌کند! این جمله ای است که بسیاری از مردم هنگام بروز حادثه می‌گویند و همیشه معتقد اند که باید جلوی حوادث را گرفت. بهترین راه برای جلوگیری از بروز تصادفات خسارت آور، انجام تمام نکات ایمنی و رعایت قوانین است. اما اگر به هر دلیلی شاهد این اتفاقات بودید نیاز به نگرانی نیست می‌توانید به راحتی و با صرف زمان و هزینه کمی صافکاری ماشین خارجی را به دست مجموعه ای حرفه ای با دستگاه های پیشرفته بسپارید.

به طور مثال یکی از خودروهای لوکس خارجی بنز است که  یکی از ماشین های لوکس آلمانی است که از محبوبیت زیادی در بازار ایران برخودار است به همین دلیل صاحبان خودرو باید توجه زیادی به حفظ بدنه و ظاهر اتومبیل بنز داشته باشند. با افزایش روز افزون تعداد تصادفات جاده ای و درون شهری بدنه این نوع خودرو ممکن است دچار آسیب جدی گردد. آسیب هایی که در صورت انجام صافکاری غیرحرفه ای ضرر جبران ناپذیری به صاحب خودرو وارد می کند و تاثیر زیادی در کاهش قیمت خودرو خواهد داشت.

قیمت صافکاری ماشین خارجی

قیمت صافکاری ماشین خارجی با توجه به نوع خودرو و هزینه وارد شده به آن متفاوت است و ممکن است در برخی شرایط بسیار هزینه بر باشد. بهترین دستگاه های صافکاری برای انجام صافکاری اتومبیل های خارجی بیشتر توسط کشورهای اروپایی و آمریکایی ساخته می شود که بعضا از قیمت بالایی برخودارند از آنجایی که بسیاری از صافکاری های ایرانی همچنان از خدمات صافکاری سنتی استفاده می کنند بهتر است صاحبان خودروهای لوکس خارجی پیشش از سپردن اتومبیل خود برای صافکاری درباره صافکاری مورد نظر به خوبی تحقیق نمایید و از روش های صافکاری و دستگاه های آنها مطمئن شوید.

قیمت صافکاری بدون رنگ

صافکاری بدون رنگ یکی از خدمات مهمی است که تمام مراکز صافکاری نقاشی انجام می‌دهند. صافکاری بدون رنگ یک کار تخصصی است که توسط متخصصین این کار انجام می‌شود و نمیتوان بدون دانستن اعتبار و تخصص آن فرد یا مجموعه، کار را به آن سپرد. از همین رو قیمت صافکاری بدون رنگ، هیچ وقت یک نرخ ثابت نبوده است و همیشه توسط متخصصان این حوزه دچار تغییر شده است. به زبان ساده‌تر یک صافکاری خوب، یک صافکاری بی رنگ است و یک صافکار حرفه‌ای کسی است که بتواند بدون رنگ آمیزی ناحیه آسیب دیده، قطعه و یا قطعات را ترمیم کند؛ البته گاهی اوقات شدت و نوع ضربه به شکلی است که رنگ آمیزی ناحیه اجتناب ناپذیر است و صافکار به ناچار می‌بایست قطعه و یا ناحیه آسیب دیده را رنگ کند.

 

صافکاری ماشین خارجی

صافکاری فرورفتگی درب خودرو

صافکاری فرورفتگی درب خودرو برای بسیاری از ماشین هایی که از طرف در ضربه میبینند انجام می‌شود. کسانی که در حوزه خدمات خودرو و همچنین امور مربوط به صافکاری اتومبیل‌ها فعالیت میکنند، میدانند فرورفتگی‌های کوچک کابوس صافکارها است! معمولا در ضربات و فشارهای وارد شده به بدنه اتومبیل، آسیب‌های مختلفی بوجود می‌آید که فرورفتگی بدنه بیرونی خودرو نیز یکی از عمومی‌ترین آنها است. زمانی که فرورفتگی بوجود آمده بر روی بدنه اتومبیل سطح پهناوری از آن را دربرگیرد، صافکار قادر است از روش‌های مختلفی برای بدون رنگ ترمیم کردن ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

جدیدترین ابزار صافکاری

ابزار صافکاری از مهم ترین لوازم تعمیر خودرو محسوب می‌شوند و همانطو که گفتیم صافکاری یکی از خدمات تخصصی است که نیاز به مهارت و دانش دارد. از همین رو برای انجام امور این حوزه نیاز به تجهیزات منحصر به فرد است. جدیدترین ابزار صافکاری بر اساس نوع فرآیند برگزیده از سوی صافکار یا متخصصان ممکن است متفاوت باشد به هیمن دلیل نباید انتظار داشت که در تمام امور مربوط به ترمیم قطعات بدنه خودرو از ابزار صافکاری یکسان استفاده شود. البته تجربه و دانش صافکار نیز در انتخاب نوع ابزار صافکاری تاثیرگذار است.

آشنایی با ابزار صافکاری

ابزار صافکاری شامل ابزارهای مخصوص یا انواع موارد بدنه خودرو میباشد که هر یک از آنها به قسمت های مجزایی تقسیم میشوند و شامل گلگیر -درب – درب موتور یا کاپوت – سقف – صندوق عقب و جاهای دیگر بدنه خودرو قابل استفاده می باشد. کاری که با میله های صافکاری بدون رنگ انجام می شود اصطلاحا” چوموک کاری گفته می شود و در بین صافکارها به نام اهرم های صافکاری یا اهرم های چوموک کاری نام برده می شود. میله های صافکاری بدون رنگ در دو حالت چرخشی و اهرمی هستندکه بسته به نوع فرو رفتگی و ضربه محل آن باید از ابزار صافکاری بدون رنگ همان قسمت بدنه خودرو استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


طراحی سایت